Czas oczekiwania.

moja jest na parkingu w ITALY:) ponoc 3 tyg to narmalny czas transportu do pl
 
Ja zamawiałem pod koniec kwietnia, przybliżony czas odbioru to połowa lipca, chociaż dealer wspominał, że może też być na początku lipca (2.0T, wersja super, Vesuvio Grey + kilka dodaktów).
 
Moja jest W TRANSPORCIE. Ponoć ewentualne przestoje następują teraz w Bielsku - :/

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 
auta przechodza przez Tychy - moja tam z tydzien zagoscila, potem dopiero do BB wyslali I to po jakis ponagleniach deleara z BB.
 
auta przechodza przez Tychy - moja tam z tydzien zagoscila, potem dopiero do BB wyslali I to po jakis ponagleniach deleara z BB.
Przepraszam, oczywiście TYCHY, ponoć teraz jest to dodatkowy zastój spowodowany... Duża ilością aut :)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 
Najnowsze wieści. W Tychach zator:) ponoć "jakaś promocja" zmusiła dealerów do zakupu dużej ilości aut, czego efektem jest opóźnienie z wywożeniem aut z placu do klienta. aktualnie opóźnienia sięgają 2 tygodni
 
Wspaniałe te nowe wieści. Moja już 4 tydzień stoi w Casino, teraz jeszcze dojdzie dodatkowy czas w Tychach to już w ogóle o wyjeździe na wakacje mogę zapomnieć.
 
Wspaniałe te nowe wieści. Moja już 4 tydzień stoi w Casino, teraz jeszcze dojdzie dodatkowy czas w Tychach to już w ogóle o wyjeździe na wakacje mogę zapomnieć.
Dlaczego tak długo w Cassino? Moja zjechała do. Pl od razu.. Sądzę, że lipiec, pierwsza połowa, to realny termin

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 
przypomnę że moja stała ok 3 tyg w Cassino, ok tydzień w Tychach i 4 dni u dealera, a teraz co parę dni w ASO żeby w końcu naprawili te cholerne lusterka (jest osobny temat o tym).
 
Dealer nie specjalnie chce mi powiedzieć dlaczego tak długo... rozkładają ręce, a dodatkowo jest u mnie jeszcze problem techniczny z umową leasingu bo "system" przyjmuje tylko 4 wspólników w spółce ..... Z tego co wiem to auta w Tychach na chwile obecną stoją minimum 2 tygodnie. Miał być wyjazd na wakacje wymarzoną furą a będzie dupa zbita. Dobrze, że nie sprzedałem jeszcze swojej poczciwej 159...
 
Moja stoi od 5 czerwca w serwisie a ja nadal jej nie mogę odebrać. Technicznie dealer juz dawno przygotował smochód ale jak to zwykle bywa ALD ma problemy z zarejestrowaniem auta (dealer przekazał informację o "błędzie systemowym" co mnie rozbawilo do lez). Reasumując - moje auto spędzi u dealera przynajmniej 3 tygodnie bo zgodnie z deklaracjami ktore mam odbiorę je dopiero w przyszłym tygodniu.

Decyzję o zakupie alfy podjąłem koniec lutego/ początek marca (czyli mniej więcej 4 miesiące temu) Strasznie długo trzeba czekać na formalności z ALD jeśli po decyzji chcesz wybrac wyposażenie i sensownie je wycenić (samo to trwalo kilka tygodni)
 
Moja stoi od 5 czerwca w serwisie a ja nadal jej nie mogę odebrać. Technicznie dealer juz dawno przygotował smochód ale jak to zwykle bywa ALD ma problemy z zarejestrowaniem auta (dealer przekazał informację o "błędzie systemowym" co mnie rozbawilo do lez). Reasumując - moje auto spędzi u dealera przynajmniej 3 tygodnie bo zgodnie z deklaracjami ktore mam odbiorę je dopiero w przyszłym tygodniu.

Decyzję o zakupie alfy podjąłem koniec lutego/ początek marca (czyli mniej więcej 4 miesiące temu) Strasznie długo trzeba czekać na formalności z ALD jeśli po decyzji chcesz wybrac wyposażenie i sensownie je wycenić (samo to trwalo kilka tygodni)
Ja finansuje przez Arval-wynegocjowalem to, co chciałem z handlowcem, przesłałem ofertę do opiekuna z ARVALU i od tego czasu on się tym zajął. Skutecznie. Po dwóch dniach dostałem info z linkiem do poglądu, co i jak.



Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 
Technicznie dealer juz dawno przygotował smochód ale jak to zwykle bywa ALD ma problemy z zarejestrowaniem auta (dealer przekazał informację o "błędzie systemowym" co mnie rozbawilo do lez).
Dziwne, u mnie to trwało dosłownie kilka dni - ALD przelało kasę do dealera, dealer wysłał papiery do ALD do Warszawy, dostałem na maila informację, że auto będzie zarejestrowane (od razu z przyszłym numerem rejestracyjnym), po dwóch dniach wróciły do dealera papiery z tablicami i miękkim dowodem rejestracyjnym. Nie wiem na ile miało na to wpływ ciśnienie dealera, bo wiem że poganiał ALD bo chciał już się pozbyć auta.
Podobnie przy wymianie dowodu na twardy, wysłałem kurierem miękki dowód ze wskazaniem adresu na jaki mają odesłać twardy, wysłałem im jeszcze maila z informacją że taka przesyłka poszła, kilka dni później (ze 2 czy 3) dostałem twardy dowód kurierem.
 
Info z dzisiaj. W Tychach na transport do dealerów czeka 350 aut(zakładam, że różnych marek). Dealerzy codziennie wysyłają ponaglenia ale ponoć brakuje kierowców / lawet.
Sądzę, że w takim chaosie może się okazać, że auto idą do salonu na chybił trafił - bez kolejek, etc.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 
Dziwne, u mnie to trwało dosłownie kilka dni - ALD przelało kasę do dealera, dealer wysłał papiery do ALD do Warszawy, dostałem na maila informację, że auto będzie zarejestrowane (od razu z przyszłym numerem rejestracyjnym), po dwóch dniach wróciły do dealera papiery z tablicami i miękkim dowodem rejestracyjnym.

U mnie bylo tak ze najpierw dealer nie mial czasu w serwisie na dolozenie alarmu mopar i zrobienie przegladu przedsprzedaznego. Auto czekalo na to niecale 2 tygodnie. Jak juz to z robili to sie okazalo ze gosciu z ALD ktory prowadzi temat mojego auta jest na urlopie i jest utrudniony kontakt :) Dla mnie to jaja normalne :)
 
Ktoś? Coś? może ktoś czeka i dostał podobne info? *350 aut, etc:):)
 
Ktoś? Coś? może ktoś czeka i dostał podobne info? *350 aut, etc:):)

Ja rozmawiałem wczoraj i dostałem informację, że samochód "najprawdopodobniej" będzie 1mc wcześniej niż zakładano, czyli na początku lipca do odebrania. Nikt mi nie mówił o problemach / przestojach w Tychach, ale też sam z siebie nie dopytywałem ponieważ i tak bardziej byłem nastawiony na 3 miesiące oczekiwania, a nie na 2. Jeśli się to sprawdzi to będę miło zaskoczony... :]
 
Bo faktycznie produkują je mega szybko- moja gotowa w sumie po miesiącu:) Czeka sobie na kolejnych placach przestawiana przez kolejnych Panów kierowców:) mże dotartą dostanę:)
 
Wiecie coś o tym,że ponoć od miesiąca zamówienia na Giulie sa wstrzymane i nie da sie kupic w tej chwili samochodu do produkcji?
 
Amortyzatory
Powrót
Góra