[Giulia] Giulia- felgi, opony

pozwolę sobie wrócić do tematu opon na zimę. Będę szedł w 18"(dokupię felgi lub pożyczę od żony jej letnie podkowy) i tu pytania:
1.opony koniecznie RunFlat czy olać na zimę?
2.225/45R18 czy 235/45R18 żeby trochę podwyższyć profil (dla pierwszych mam porządne łańcuchy Pewag-a które zostały my z 17" ze 159, więc odpadłby koszt zakupu kolejnych łańcuchów(a stosuje i mimo Q4 będę musiał kupić na 100%))
3.Jeśli nie RF to montować czujniki TPMS? Jak się objawia w Giulii ich brak, coś wiecznie pika czy tylko komunikat? W razie gdyby komunikaty były upierdliwe to wystarczy że ominę Security Gateway na OBD i pewnie będę mógł to ustrojstwo wyłączyć w razie czego na zimę z MESa.
4.Które opony z dostępnych polecacie albo nie polecacie: Goodyear UG Performance G1 bez RF czy Pirelli Sottozero 3 z RF czy Dunlop SP Winter Sport 5 bez RF czy Michelin Pilot Alpin PA4 bez RF. Zastosowanie w podgórskim i górzystym terenie tylko, autostrady raczej nie, w zimie jazda lokalnie, choć nie lubię jak opony wprowadzają jakieś drgania czy są głośnie (a takie są np Continental TS850 które mam w GIulietcie i też kupiłem kiedyś do 159 TBi)
 
Ostatnia edycja:
jbc mam na sprzedaż 2 felgi srebrne turbiny 18" x9" et34 za 900zł z Giuli oczywiście, jednak chce sobie założyć z tyłu 2 X8" też

Nie polecam kupowania czegokolwiek od tego Pana.
Na forum łatwo można znaleźć kilka historii zakupu "igiełek" felg, a przede wszystkim Alfy 159.
 
pozwolę sobie wrócić do tematu opon na zimę. Będę szedł w 18"(dokupię felgi lub pożyczę od żony jej letnie podkowy) i tu pytania:
1.opony koniecznie RunFlat czy olać na zimę?
2.225/45R18 czy 235/45R18 żeby trochę podwyższyć profil (dla pierwszych mam porządne łańcuchy Pewag-a które zostały my z 17" ze 159, więc odpadłby koszt zakupu kolejnych łańcuchów(a stosuje i mimo Q4 będę musiał kupić na 100%))
3.Jeśli nie RF to montować czujniki TPMS? Jak się objawia w Giulii ich brak, coś wiecznie pika czy tylko komunikat? W razie gdyby komunikaty były upierdliwe to wystarczy że ominę Security Gateway na OBD i pewnie będę mógł to ustrojstwo wyłączyć w razie czego na zimę z MESa.
4.Które opony z dostępnych polecacie albo nie polecacie: Goodyear UG Performance G1 bez RF czy Pirelli Sottozero 3 z RF czy Dunlop SP Winter Sport 5 bez RF czy Michelin Pilot Alpin PA4 bez RF. Zastosowanie w podgórskim i górzystym terenie tylko, autostrady raczej nie, w zimie jazda lokalnie, choć nie lubię jak opony wprowadzają jakieś drgania czy są głośnie (a takie są np Continental TS850 które mam w GIulietcie i też kupiłem kiedyś do 159 TBi)
ktoś ma ochotę podzielić się doświadczeniami z zimowymi oponami w Giulii, jakieś rekomendacje czy krytyka?
 
Mogę opisać jak to u mnie wyglądało, może fragmenty pamiętasz. ;)

Pacjent: Żulia 200 KM z napędem na ośkę (<3) i szerszym tyłem. Oczywiście 18-nastki. Chciałem kupić SottoZero3 RF (mam w Julce SottoZero3 i są bardzo ok), albo nie było to możliwe. Nie było szerszego tyłu.

Stanęło na Nokianiku WR A4 (225+255), łącznie poniżej 2500 zł. Bez RFa oczywiście. TMPS - tak, włożone. :) Łańcuchy jakieś znalazłem na ten szeroki tył, ale nie takie fajne jak chciałem.

Ogólnie te Nokiany nie są złe, była grana i autostrada i biała droga, no i oczywiście ESP pyka jak szalone jak się chce postawić Żula bokiem, ale opona w miarę przewidywalna. Przebieg jakiś śmieszny, więc wypowiadać się o trwałości nie wypada.
 
Też mam nokiany wr a4 z 200 konnym rwd, tylko ja mam 17tki, z tyłu 225.
Na śniegu spoko i przewidywalnie, natomiast na deszczu bardzo łatwo było o zaboksować, troche za łatwo.
Pamiętajmy, że w trójmieście była ciepła zima...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 
dzieki koledzy. w 159 mialem nokiany wr a3 i szalu nie robily, za latwo zrywaly przyczepnosc, dlatego troche jak do jeża podchodze do a4.
co do pirelli to sa w dobrej cenie sottozero 3 run flat obecnie, tyle ze one maja 72dB a w testach to nie sa prymusi. mocno rozwazam gy ultragrip performance g1 bez rf ale tu i tak musialvym doplacic po 150zl/opone no i nie ma rf ale jest 70dB. jest jeszcze nowosc michelin pilot alpin 5, ale to jeszcze nie ma testow, choc sadzac po tym jak dobre opony w kazdej kategorii (motor czy letnie do osobowek) michelin wypuszcza w ostatnich 2-3 latach moze to byc hit, do tego sa ciche bodajze 68dbn tylko tez bez rf a cena jeszcze 80zl za szt wyzej od gy ug g1. kazda cenowo jest dla mnie do zaakceptowania, bardziej chodzi o to ze pierwsza ma rf, druga nie ale jest jedna z topowych w testach a trzecia jest cicha i potencjalnie moze okazac sie topowa, ale poki co to niewiadoma. ciezko cos wybrac.
 
Jeździł ktoś na : 235/55R19 GOODYEAR UG Performance SUV G1
 

Załączniki

  • zimówki.jpg
    zimówki.jpg
    70 KB · Wyświetleń: 22
daję znać, zamówiłem gy ug performance g1 225/45r18 95v bez rf dot2018 570zl/szt. w trakcie zimy napisze jak sie sprawują - kolega jeździ na nich w 159tbi i jest zachwycony.

co do pirelli sottozero3 o których pisałem wcześniej, okazało się że są źle zakwalifikowane na ceneo, te w dobrej ofercie cenowej są bez rf tak naprawdę. cena atrakcyjna bo 408zl/szt ale wolałem wziąść opony z 2018 i ktore lepiej wypadaja w testach i sa cichsze. te micheliny pilot alpin 5 to jeszcze niewiadoma a do tego droższa o 70zl/szt, wiec odpuściłem.
 
Ostatnia edycja:
dzieki koledzy. w 159 mialem nokiany wr a3 i szalu nie robily, za latwo zrywaly przyczepnosc, dlatego troche jak do jeża podchodze do a4.

daję znać, zamówiłem gy ug performance g1 225/45r18 95v bez rf dot2018 570zl/szt. w trakcie zimy napisze jak sie sprawują - kolega jeździ na nich w 159tbi i jest zachwycony.

Rozumiem, że zraziłeś się do Nokianów WR A3/A4, ale nie wiem, czemu automatycznie odrzuciłeś Nokiany WR D4? Z porównania parametrów wychodzi, że są nawet nieco cichsze od GY i lepsze na mokrym. Ja też na lato mam GY w 159 i również mam GY dedykowane dla AR w nowym Veloce, ale na zimę zakładałem Nokiany w 159 (nie pamiętam który model, bo kupowałem je już jakiś czas temu) i skłaniam się również do Nokianów WR D4 dla Veloce. Porównanie parametrów załączam poniżej. Czy ktoś z was ich już używał?
 

Załączniki

  • Porównanie opon zimowych.jpg
    Porównanie opon zimowych.jpg
    48.4 KB · Wyświetleń: 26
po części chyba już niechęć do nokianów, dodatkowo o ile mi się wydaje WR Dx to seria bardziej dedykowaną kompaktom a do aut większej mocy nokian dedykuje serię WR Ax (choc w konfiguratorze na stronie nokiana i tak wyskoczą obie do Giulii). no a kolejna sprawa to miałem od 2016r na lato w 159 TBI GY Eagle Assymetric 3 i to są najlepsze opony jakie kiedykolwiek miałem (a od nastu lat kupuję tylko topowe opony), więc tu jakiś plus u mnie ma GY za dobre doświadczenie z ich produktem.

aha, no i kolejna sprawa. z tego co czytałem to większość oferowanych dzisiaj nokianów na Europę jest produkowana w Rosji. z jakością wg wielu wpisów nienajlepiej, fotki popękanych po sezonie opon krążą po necie. te nokiany wr a3 które miałem w pierwszej 159 to były jeszcze produkowane w Finlandii, nic się z nimi nie działo przez 5 lat, poszły z autem ciągle jako takie, tyle że nie zachwycały (nic nie były lepsze od Dębicy Frigo 2 kilkuletnich jaką oryginalnie miałem w pierwszej 159, które wymieniłem właśnie na nokiany licząc na poprawę, i którymi się rozczarowałem).
 
Ostatnia edycja:
Jako ciekawostkę powiem tylko, że sprawdzałem i moje nokiany wr a4 są robione w Finlandii.
 

Załączniki

  • sk2.jpg
    sk2.jpg
    119.6 KB · Wyświetleń: 45
Nie bedzie za duży balon? Obawiam się, że będzie obcierać z przodu. Mam zimę 245/40/19 i miejsca jest na styk w nadkolach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
 
Ok, fele z giulii i myślałem, że to giule chce wpakować[emoji851]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
 
Brzydactwo !!! - tak zepsuć piękny felunek !!!
.
przecież to felgi aftermarketowe marki MSW należącej do OZ. zrobili sobie felge 18" we wzorze nawiazujazym do koniczynek z alfy i oferuja ja w 3 wykonczeniach, nie kumam o co Ci chodzi
 
Dokładnie, to dla tych, co pewnie maja z 17-18 bo 19 są u nich zbyt duże, wiec ta 18 podkresla i wielkosc (srebne) i wzór typowy dla AR :)
 
Ale one (msw) nie wyglądają jak te które wklejałem wyżej, tamte wyglądały bardziej wklęsłe

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 
Amortyzatory
Powrót
Góra