• Jeśli chcesz dodać swojej Alfie charakteru i jednocześnie zaznaczyć przynależność do naszej społeczności – to dobry moment, żeby je zamówić.

    Ramki Alfaholicy

    Szczegóły, zdjęcia oraz informacje o zamówieniu znajdziesz tutaj.

    Nie czekaj, bo jak zwykle schodzą szybko.

[Giulietta] Chiptuning.

I to co wrzuciłeś to są rozsądne ceny. :) Ja też uważam, że kilka tysięcy za kawałek rury to grube przegięcie! W ogóle, żeby nie było, gdy dostałem wycenę na dolot, wydech, strojenie za 8.5k, z sugestią, że jeszcze FMIC by się przydało, bo uzyskane 215-220 KM się słabo trzyma, to oplułem monitor i zacząłem się turlać ze śmiechu.

Teraz przykładowa rura "markowa, importowana": http://www.supersprint.com/ww-en/al...kitbr-replaces-catalytic-converter-v7.aspx#!/

Czyli tak - powyższe to jest ZWYKŁA RURA, bez żadnego kata, bez niczego. Cena: 700 E. Cen z metalicznym katem nie będę podawał, żeby nie straszyć. Ja wiem - rozbój w biały dzień. W żadnym razie nie uważam, że warte tego, tylko wrzucam, że są i takie oferty.

Na ich tle oferta, którą dostałem za DP + kat (pewnie metalowy) za 2.5k brzmiała "rozsądnie". Widać firmy, które ogarnęły Julki robią tego tak mało, że strzygą każdego klienta do bólu. A A4 jeździ jak psów, i każdy modzony, więc jest rynek i schodzi im tego pewnie 5 palet miesięcznie... :( I jeszcze potem takie A4 nas objeżdża. :( :(
 
No ta rura nieco dłuższa jest - idzie aż za flanszę katalizatora chyba mniej więcej do miejsca gdzie jest oryginalna plecionka. Jest to nieco lepsze rozwiązanie jak się chce duża średnicę - np. 2,75 albo 3 cale. Bo z tego co widzę na fotkach to ori flansza na wyjściu katalizatora ma malutką średnicę.
Właśnie za coś takiego ( od turbo do plecionki ) w el-tecu dałem 8 stówek z wykorzystaniem mojej ori flanszy od turbo.
Wg. mnie aktualnie w warszawie i okolicach takie coś spokojnie się zrobi za ok 1000zł - np.w el tecu, motowydechu albo w przemo-car w wiązownej. Tylko trzeba by pojeździć pokazać co jest w aucie i popytać :)
 
A czy ktoś robił wydech do Julki w El-Tecu?
 
Fajnie się czyta te KM ale mam pytanie jak przeniesiecie taką moc na koła ?
Przy 200 trakcja na suchym juz jest na granicy przy 220 zaczyna być już nieciekawie .Na mokrym nie ma trakcji wcale.
Same 220 to ogarnia mod programu na seryjnych gratach / no prawie bo ic z QV/
Nie odważyłbym się bez odprężania silnika robić powyżej 220.


Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Ja byłbym szczęśliwy jakby 220 dało się ogarnąć z samym lepszym ic i softem. Wg mnie konieczny jest wydech i odetkany dolot. Sorki ale wydeszek o srednicy 5cm + filtr powietrza skitrany gdzieś w nadkolu nie napawają optymizmem. Uwierzę jak zobaczę wykres na 220 na samym ic ;)
PS. Co do przeniesienia mocy na asfalt to nie wiem w czym problem. 220KM to ma być lipa w fwd ?
Jakoś ludzie mają QV i jeżdżą przy 230 a nawet 280 jak ktoś podłubie.
wg. mnie na serii 170KM zawias sprawia wrażenie ogromnego zapasu w stosunku do możliwości silnika, nie mówiąc już o heblach 330 :D żal jej trochę nie podkręcić
 
Waga kolego
Ja mam teraz 183 i miałem przez jakiś czas 215 .Przebieg momentu przy 215 był zbyt duży na początku skali obrotomierza.
Bez pilnowania pedału gazu trakcja była fatalna.
Zawieszenie w zwykłej julce jest chyba za mało sztywne.
Teraz przebieg momentu mam zbliżony do wolnosącego silnika i jest o wiele lepiej ale tylko na suchym asfalcie .Na mokrym jest jazda bez trzymanki.
Nie wiem czy to jest kwestia opon /firma/ ale stawialbym ,że zawieszenie jest zbyt miękkie, bo czasem to tylko podskakuje koło wczasie uślizgu.A niby amorki mam sprawne przynajmniej tak pokazuje wykres.
Jeżdziłem 1,75 tct i odniosłem wrażenie ,że zawieszenie jest sztywniejsze i jakby była posadzona niżej niż moja julka
Co do wydechu to średnica rur nie jest taka mała jak na ten silnik

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Osobna kwestia ja nie mam MA i chyba mój silnik nie jest tak ,,łagodny ,, w obsłudze.
Inna sprawa to przełożenia skrzyni,jedynka jest zbyt krótka a długi skok lewarka niezbyt pozwala na szybką zmianę biegów bez brutalności dla układu jezdnego.
Porównując do lanci 1.75 to odnoszę wrażenie ,że lepiej się julka zbiera ale tylko do tych 130 potem już 1.75 idzie lepiej.Ale to tylko odczucia nie poparte pomiarami

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 
A ty masz zwykły zawias ? U mnie jest jakiś sport i jest niby stoi jak koza ale jest dosyć sztywny. Na pewno o połowę sztywniejszy niż bravo t-jet mojego brata. I generalnie jak auto się toczy to ciężko mi je zmusić do porządnej utraty przyczepności albo chociaż interwencji q2. Z kreski porządnie nie deptałem ale lekko spedalony start z ok 2000 na D na moich crossclimatach 225/17 na lekko wilgotnej drodze nie wzbudza nawet diody kontroli trakcji :/
 
Zawias mam seryjny.
Opony 215/40/18.


Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Ale była seria-seria i seria "pakiet sport". Który nie zmieniał wysokości, tylko twardość. Podobno pakiet sport to to co mają QV w serii. PS: tutaj "pakiet sport" nie ma żadnego związku z powiększonymi zaciskami.

Ja mam 170 KM i "pakiet sport". Na sucho, na letnich oponach, czyli przez większość lata, startując prosto, w D (chociaż w N też) trakcja miga tylko na jedynce przy ok. 4-5 krpm (oczywiście mówimy o bucie od początku). W zimie warunki są tak nieporównywalne, że nie ma co spekulować. Z miesiąc temu jak spadł pierwszy śnieg w Warszawie, a ja jeszcze byłem na letnich (celowo) i wieczorem wyszedłem polatać, to traciłem trakcję na V w trybie A. :D

Moim zdaniem 200, 220 czy 245 KM w FWD to nie jest jakaś masakra. Widziałem mocniejsze FWD. Ta moc nie jest nam potrzebna, żeby na I dojść do 40 km/h o całe 0,1 sekundy wcześniej. Ta moc się przydaje od III w górę, a tam na suchym, raczej żadna Julka nie zrywa trakcji.
 
Ale była seria-seria i seria "pakiet sport". Który nie zmieniał wysokości, tylko twardość. Podobno pakiet sport to to co mają QV w serii. PS: tutaj "pakiet sport" nie ma żadnego związku z powiększonymi zaciskami.
Podobno...., własnie przez takie "podobno" mało co nie kupiłem do MA sprężyn z QV . Nie mogą być te same sprężyny do MA i do QV bo przecież w QV silnik jest cięższy o 70-80kg , zresztą w eperze sa zupełnie inne numery spręzyn do sport packa , inne do QV , do julki jest kilkanascie rodzajów spręzyn. Ja chcę nieco utwardzić ale nie chce obniżać, jeśli te do sport packa faktycznie nie obnizają ( ktoś to w ogóle mierzył czy to tylko tak na zasadzie "chyba , wydaje mi się itp "? ) Z QV jak włożę spręzyny do 1.4 to przód poleci w góre a kozy nie chcę. Chce by było twardziej ale aby zawias pozostał na poziomie seryjnym, praktycznie wszystkie sprężyny jakie można kupić na allegro, ebay itp. są obniżające-nie znalazłem nigdzie twardszej i nie obniżającej
 
Masz rację, trochę zacząłem powtarzać plotki.

Natomiast wydaje mi się, że QV może siedzieć niżej w serii. Wtedy te same sprężyny + cięższy silnik dawałyby taki efekt. Nie wiem jak to sensownie ustalić. Albo porównać różne sprężyny na stole, w ASO, albo porównać na samochodach, tylko to najmniej miarodajne, bo dochodzi zużycie sprężyn/amortyzatorów...
 
na stole to nic sensownego nie wyjdzie bo tu właśnie to obciążenie gra główną rolę. Jeśli nawet QV jest w serii delikatnie niższa to jej przednia sprężyna w 1.4 wysadzi przód dużo bardziej w góre, jeśli by to było choćby 2-3cm to jest bardzo dużo-nie do przyjęcia. Tak sobie planowałem wrzucić sprężynkę z kufałki i gitara-było by najlepiej - ale mi odradzono ten pomysł . Chyba że ktoś przekładał już sprężyny z 1.8 do 1.4 i się podzieli efektami :)
 
Ostatnia edycja:
na stole to nic sensownego nie wyjdzie bo tu właśnie to obciążenie gra główną rolę. Jeśli nawet QV jest w serii delikatnie niższa to jej przednia sprężyna w 1.4 wysadzi przód dużo bardziej w góre, jeśli by to było choćby 2-3cm to jest bardzo dużo-nie do przyjęcia. Tak sobie planowałem wrzucić sprężynkę z kufałki i gitara-było by najlepiej - ale mi odradzono ten pomysł . Chyba że ktoś przekładał już sprężyny z 1.8 do 1.4 i się podzieli efektami :)
Na pewno ktos to robil tylko teraz nie jestem pewien kto. Chyba kolega Dareek.
 
Ja mam 170 KM i "pakiet sport". Na sucho, na letnich oponach, czyli przez większość lata, startując prosto, w D (chociaż w N też) trakcja miga tylko na jedynce przy ok. 4-5 krpm
Ja gdybym na jedynce zrobił pedał gazu 0-1 to chyba wcale bym nie ruszył.Nawet jak spokojnie jadę i depnę do podłogi to potrafi całkowicie zerwać .
Dlatego uważam ,że moc owszem ale musi być to połączone z zawiasem aby dało się tym jeżdzić za całą mocą
 
No moja ma podobno wszystkie dostępne pakiety sport - zaciski zawiasy podsufitki progi i co tam jeszcze było i zawias na 100% nie jest niższy niż w zwykłej julce. Szpara między kołem i rantem błotnika jest 2x większa niż w każdej qv jaką widziałem. I taka sama jak w zwykłych julkach na 16tkach :) Ale jest dosyć twardo.
Z tego co widziałem to moje tylne springi mają 3 kropki: niebieską i dwie żółte a przednie 4kropki: zielona biala i dwie żółte.
Sprawdzcie jak jest u was ;)
 
No moja ma podobno wszystkie dostępne pakiety sport - zaciski zawiasy podsufitki progi i co tam jeszcze było i zawias na 100% nie jest niższy niż w zwykłej julce. Szpara między kołem i rantem błotnika jest 2x większa niż w każdej qv jaką widziałem. I taka sama jak w zwykłych julkach na 16tkach :) Ale jest dosyć twardo.
Z tego co widziałem to moje tylne springi mają 3 kropki: niebieską i dwie żółte a przednie 4kropki: zielona biala i dwie żółte.
Sprawdzcie jak jest u was ;)

Aż sprawdziłem. :)

Też mam wg. zamówienia i VINu w ePERze sportowe zawieszenie, i układ kropek zgadza się z Twoim. Teraz pytanie, jakie kropki są w Julkach bez sportowego zawieszenia. ;)
 
Wreszcie julka zaczela troszke lepiej jezdzic,w poniedzialek odwiedzila tunera dostala nowy program
 
Podobno okolo 165 silnik to 1,4 tb 120 z turbina ihi vl 38
 
Ostatnia edycja:
Amortyzatory
Powrót
Góra