• Hej Alfaholicy!

    Na forum pojawił się świeżutki motyw kolorystyczny Alfa Red Luna, zaprojektowany przez marqo specjalnie z myślą o naszych Alfowych klimatach i czytelności na różnych urządzeniach.

    Zachęcamy do:

    • włączenia nowego stylu w ustawieniach profilu i potestowania go na co dzień
    • zgłaszania uwag dotyczących kolorów, kontrastów, czytelności i wygody przeglądania dłuższych wątkich
    • dzielenia się propozycjami drobnych poprawek, które mogą jeszcze lepiej dopasować motyw do charakteru naszej społeczności Alfaholików

    Każda opinia pomoże dopieścić wygląd forum tak, aby „Alfa Red Luna” była tak przyjemna w odbiorze, jak dobrze utrzymana Alfa na ulubionej trasie.

    Wbijaj do tematu i napisz, co myślisz!

Zaślepienie EGR

Zaślepiony zaślepką z otworami (oryginalne oferowane w ASO są tylko z otworami)- jeśli jest pełna nie spełnia tej roli - chyba to oczywiste?
 
Czy wasze EGRy posiadają zaślepkę z otworami pomiędzy elektomagnesem a zaworem? Mój taką ma i się zastanawiam czy to dobrze.Wygląda na dobrze spasowaną posiada wycięcia na 4 śróbki które skręcają to wszystko w całość.
 
mnie cinek z gliwic wytlumaczyl ze czesciowe zaslepienie nic nie daje , tylko calkowice + wywalenie EGR z kompa , wtedy sa efekty i dolot sie nie syfi przy okazji ...
 
ponawiam pytanie odnośnie budowy zaworu EGR. Czy znajduję się w nim metalowa zaślepka/podkładka, konkretnie w miejscu skręcenia z elektromagnesem?
 
Ja widziałem takie coś w egr od vectry (pasujące do naszych alf). W 16v ja to wyrzuciłem. Prawdopodobnie przez to nie będzie do końca zamknięty/otwarty.
 
Ja już tak jeżdzę 4,5 roku i teraz nie wiem czy to wyrzucić. Sam tego nie zakładałem,a auto było sprowadzone więc ktoś we Włoszech musial się bawić.
 
Nie wiem jak w 8v bo nie widziałem jak zawór jest zbudowany ale tak w 16v powodowało by to nie otwieranie się do końca. Wyciągnij zobacz czy będzie jakaś różnica w osiągach.
 
Czy wasze EGRy posiadają zaślepkę z otworami pomiędzy elektomagnesem a zaworem? Mój taką ma i się zastanawiam czy to dobrze.Wygląda na dobrze spasowaną posiada wycięcia na 4 śróbki które skręcają to wszystko w całość.
Jeśli nic nie było kombinowane, to jest to oryginalna podkładka. Przy czyszczeniu EGR i odkręcaniu elektromagnesu taka owo podkładka znajdowała się i co więcej powiem jest ona papierowa.
 
U mnie ta podkładka/zaślepka z całą pewnością jest metalowa.
 
bo sa metalowe i takie bardziej miekkie zalezy co kto kupi i zalozy , na allegro tego pelno od 7-10zł a nawet 30 zł za sztuke
 
ponawiam pytanie odnośnie budowy zaworu EGR. Czy znajduję się w nim metalowa zaślepka/podkładka, konkretnie w miejscu skręcenia z elektromagnesem?

Oryginalnie fabrycznie montowanej nie ma tam żadnej podkładki. Założenie grubej na 2-3mm podkładki (patent ludzi od opli) powoduje że trzpień elektromagnesu nie otwiera zaworu w pełnym zakresie - co może powodować błąd MCSF w silnikach 16v i 20v
 
Witam
koledzy mam pytanie odnośnie zaślepienia EGR w mojej 147 silnik wersja 74KW/101km euro4 mam zaślepić całkowicie jak to zrobiłem w mojej lybrze JTD 115km czy częściowo jak w opisanych mjetach? Pozdrawiam
 
Tak - po całkowitym zaslepieniu silnik pracuje bardziej twardo
 
Amortyzatory
Powrót
Góra