[Giulietta] System start & stop

  • Autor wątku Autor wątku TOM & JULIA
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
Tyle, że we wszystkich poradnikach "na zimę" piszą, żeby nie trzymać auta na biegu jałowym, tylko od razu ruszać - może stanie w korku na biegu jałowym nie jest takim dobrym pomysłem?
 
Tyle, że we wszystkich poradnikach "na zimę" piszą, żeby nie trzymać auta na biegu jałowym, tylko od razu ruszać - może stanie w korku na biegu jałowym nie jest takim dobrym pomysłem?
no to dobrze piszą, bo chodzi o to zeby jak najkrocej pracował na zimno -ale jeszcze wyłączanie go na swiatłach raczej mu tej temp nie podniesie ;)
 
kupiłem Giuliettę 10 maja br -1,4 Distinctive. znajomość systemu s&s nie jest mi obca.ale w Julce to działanie "przypadkowe"-jak system chce to działa a jak nie zechce to nie działa.
w tym okresie 3 tygodni przejechałem 643 km-z czego 350 na trasie do Wrocka.w piątek podjechałem do serwisu bo okazało się,że nie mam lamp cofania no i po to by zdiagnozowali działanie systemu start & stop.
serwisant podłączył autko pod komputer i zdziwiony stwierdził,że mam nienaładowany akumulator.
auto kupiłem jako nowe z przebiegiem 0 km z salonu.ponadto 3 dni wstecz elektryk samochodowy ładował mi akumulator bo gdy nie działał prawidłowo system s&s po doczytaniu instrukcji obsługi stwierdziłem,że skoro auto stało ponad pół roku w salonie to akumulator ma prawo być niedoładowany.
ale serwisant powiedział mi,że komputer wykazał ,ze s&s nie działał ponad 600 razy z czego ponad 200 to z winy nie naładowanego akumulatora a 400 to niezapięte pasy.
jest to absurd bo skoro autem przejechałem 650 km z czego 350 to trasa to pozostaje 300 km -czyli musiałbym co najmniej co pół kilometra stawać i zatrzymywać auto .ABSURD!!!ponadto ZAWSZE !!!! jeżdżę z zapiętymi pasami!!!!!
serwisant stwierdził ,że auto musi pozostać w serwisie ale to potrwa bo muszą sprawdzić cała instalację i poszukać(!!!????)przyczyny. no to jakie mają te programy komp.? szukanie przyczyny awarii polegać będzie na wypinaniu i wpinaniu poszczególnych detali systemu metodą prób i błędów?

ile powinna trwać maxymalnie naprawa auta na gwarancji?
 
kupiłem Giuliettę 10 maja br -1,4 Distinctive. znajomość systemu s&s nie jest mi obca.ale w Julce to działanie "przypadkowe"-jak system chce to działa a jak nie zechce to nie działa.

u mnie s&s żyje własnym życiem , jak chce to działa a ja nie to nie, czasem nie zadziała wogole po zatrzymaniu - na nastepnych swiatłach zadziała a na kolejnych znów nie- bez zadnej reguły ,przy czym nie wyswietla sie zaden komunikat na wyświetlaczu ze s&s nie dostępny czy coś takiego- po prostu zadnej reakcji i tyle. Dodatkowo dosc czesto zdarza się ze jesli juz wyłaczy się silnik to po wcisnieciu sprzegła uruchomienie jest nie udane tzn zapala ale w efekcie silnik nie zostaje uruchomiony (lub moze od razu w ułamku sekundy gasnie) . Trzeba ponownie uruchamiać stacyjką. Przy normalnym zapalaniu nigdy w zyciu sie nie zdarzyło zeby mi nie odpalił . Niestety z w/w powodów zmuszony jestem nie korzystac z tego "wspaniałego" systemu bo powoduje to frustracje zarówno moją jak i innych kierowców ktorzy stoją za mną i trabią bo zielone sie zapala a auto nie rusza, 5s. straty na cyklu to juz całkiem sporo . Oczywiscie po podpieciu egzaminera aso nie znalazło zadnych błedów . Akumulator ładowałem na full (serwisy bardzo lubią zrzucac wine s&s na akumulator) ale nic to nie pomogło. Nie wiem czy ten system jest tak niedopracowany czy tylko u mnie cos jest nie tak (??) . Aktualizacji zadnej nie ma, przynajmniej nie do 1.4MA w manualu. Miał ktos jeszcze podobne objawy lub obserwacje?
 
Ewidentnie S&S nie działa u ciebie prawidłowo. U mnie po wymianie kiepskiego fabrycznego akumulatora na porządny przystosowany do S&S jakiekolwiek problemy z tym systemem zniknęły
 
a jakie wczesniej miałes problemy? Aku wydaje sie byc całkiem sprawny bo zadnych innych problemów "energetycznych" czy spadków napięć nie ma . Sprawdzałem areometrem wszystkie cele trzymaja idealnie i równo - po naładowaniu gestosc elektrolitu dochodzi do 100%.
 
Ostatnia edycja:
auto jest NOWE,NA GWARANCJI !! więc skoro system s&s jest elementem wyposażenia to niech serwisant znajdzie usterkę i usunie. miałem na testach Julkę z przebiegiem ponad 45 tys.km-auto testowe więc co kilkadziesiąt inny kierowca a ponadto nie wierzę ,że ktoś dbał o ładowanie akumulatora-system s&s działał bez zarzutu.
 
...Sprawdzałem areometrem wszystkie cele trzymaja idealnie i równo - po naładowaniu gestosc elektrolitu dochodzi do 100%.
Sama konieczność ładowania praktycznie nowego akumulatora nie jest normalna i oznacza że nie jest on właściwie dobrany do danego silnika. Mój aku miał zwarcie w jednej z cel - pojawiło się praktycznie z dnia na dzień, a kilka miesięcy wcześniej S&S przestał praktycznie wyłączać silnik
 
Ostatnia edycja:
hmm,, no wiesz 3 -letni to juz ani nie nowy ale tez nie stary, ładowanie u mnie nie bylo konieczne (trwało moze z 15 min) bo aku nie był rozładowany-bardziej bylem ciekaw czy to cos zmieni. Nawet najlepiej dobrany aku w pewnych warunkach może sie nadmiernie rozładowac (szczegolnie zimą jezdzac na S&S w miescie kiedy zapotrzebowanie na energie przekroczy mozliwosci alternatora ) i nie oznacza ze nadaje sie do wymiany jesli nie ma wady (jak u Ciebie). Mnie to wyglada na problem albo softu albo samej elektroniki centalki, kiedys pojawial sie komunikat na wyswietlaczu ze s&s jest niedostepny jesli nie byly spelnione wszystkie warunki-teraz kompletnie nic (od pewnego czasu ) , warunki sa spelnione a s&s po prostu nie gasi silnika po zatrzymaniu -jakby bez powodu . Gdyby wogole nie gasił to co innego , ale u mnie to działa w kratke mimo ze napiecie na aku jest stabilne
 
Ostatnia edycja:
Dokładnie też tak miałem z S&S, po czym aku padł z dnia na dzień (wieczorem postawiłem auto w garażu, a rano zero napięcia)
 
Mnie się w sobotę kończy gwarancja, dzisiaj rano odpaliłem auto, które stało 5 dni z włączonym fabrycznym alarmem i odpaliło bez problemu, ale stresuję się, że mi aku też padnie. Dopóki nie padnie, nie mam szans na wymianę, czy da się jakoś podciągnąć pod gwarancję nadmierne zużycie albo coś takiego?
 
Dokładnie też tak miałem z S&S, po czym aku padł z dnia na dzień (wieczorem postawiłem auto w garażu, a rano zero napięcia)

nie ukrywam ze byla by to lepsza opcja niz uszkodzone ecu ;) miales jakies komunikaty na wyswietlaczu wtedy kiedy sie nie załączał? (tzn nie gasił silnika mimo wlaczonego s&s) Dawniej tzn jeszcze po 1 roku uzytkowania wyswietlało ze s&s jest niedostepny a od co najmniej poł roku tego juz nie ma, ale jak juz zadziała i wyłaczy silnik to trzyma długo, bez dotykania sprzegła to ze 3 min bez problemu., zimą kiedy aku był słabszy to potarfił sam uruchomic silnik po zaledwie 10-15 sek. . Rozumiem ze w razie czego polecasz varte? Jaki konkretnie model ?
 
Ostatnia edycja:
a gdzie te wasze logi z AlfaOBD, chyba że wolicie sobie ponarzekać..
 
a gdzie te wasze logi z AlfaOBD, chyba że wolicie sobie ponarzekać..

Przypomnijcie po jakim czasie Was dogoniła ta wymiana akumulatora ? I jakie są przystosowane do systemy S&S, muszą mieć jakieś specjalne cechy ?
 
Amortyzatory
Powrót
Góra