Podążaj za instrukcjami wyświetlonymi na poniższym wideo, aby zainstalować aplikację internetową na Twoim urządzeniu.
Uwaga: Ta opcja może nie być dostępna w niektórych przeglądarkach internetowych.
Zrobić to się da wszystko, tylko czy to się opłaca? - jesli przy kupnie samochodu nie zamówiło się określonych opcji to ich późniejsze dołożenie jest kłopotliwe i kosztowne
Jeżeli wymiana to tylko dynamiczna, koszt 80-120 zł Szukaj firmy która ma taki sprzętMam zamiar wymienić płyn hamulcowy, w instrukcji nie znalazłem informacji o ilości płynu hamulcowego. Możecie podpowiedzieć czy przy wymianie wystarczy 0,5l czy trzeba będzie kupić więcej ?
@dobryalf to znaczy że jest dobrze sparowany i działau mnie od początku wył po otwarciu bagażnika
@Jabolek U mnie alarm jak go nazywa ASO to pin to pin. A jak chcesz posłuchać alarmu to zostaw otwarte okno zamknij samochód i otwórz drzwi klamką wewnętrzną![]()
Nowy model, użytkowników niewielu (jak na razie), więc myslę, że wymiana takich informacji bardzo się przyda.
Po 2 dniach użytkowania już mam kilka uwag.
System Start/Stop warto wyłączać (szczególnie podczas docierania silnika) przy jeździe w korkach (poruszanie się skokami po 1-2m), nic nie zaoszczędzicie, a płynność jazdy zyska (silnik startuje jednak z pewnym opóźnieniem, więc płynne ruszanie jest niemożliwe.
Tryb "B" (licznik dzienny) komputera nie resetuje się sam po 4h postoju (tak było w AR156)- trzeba robic to "ręcznie". Nie można przeskoczyć na początek menu, tylko trzeba przechodzic przez wszyskie pozycje - przyciskiem "set" mozna włączyc pierwszą stronę, ale później wraca się w to samo miejsce menu, które się opusciło.
Spalnie - warszawskie korki średnia prędkość 13-17km/h - wynosi na razie (auto na dotarciu) ok 15l/100km - podobno spadnie jak się przejedzie te 2000km
Koła 17" wbrew obawom kolegów nie pogarszają komfortu.
Uwaga przyszłościowa - zwróćcie uwagę na to jakim olejem zalany jest silnik 1,4 Mair - dopuszczalny (pod rygorem utraty gwarancji) jest tylko olej syntetyczny 5W40 ACEA C3, co trochę ogranicza pole manewru. W okresie docierania silnik może go trochę zużyć - trzeba mieć na dolewkę. Na wymianę warto jechać z własnym. z produktów Seleni w grę wchodzi tylko:
Selenia StAR Pure Energy
SAE 5W-40, API SM/CF, ACEA C3, FIAT 9.55535-S2 CONTRACTUAL TECHNICAL REFERENCE N�F603.D08
Wtedy kiedy to pisałem instrukcja zalecała inny olej - informacje są w temacie olejowym. Prawda o 0W30 jest taka że został wprowadzony tylko po to aby obniżyć zużycie paliwaMam 5k na zegarze więc niebawem będę wymieniał olej, jak to co napisałeś kolego ma się do instrukcji?
![]()