[159] Jaki akumulator ???

Wyszukiwarka jenoxa podpowiada 74 Ah 680 (kod: 077624ZN). Jeśli nie jeździsz długich tras to faktycznie 88 Ah może być niedoładowany, choć na dużą ilość elektroniki mógłby się przydać. Cokolwiek zdecydujesz, pamiętaj jeszcze, żeby sprawdzić czy wymiary się zgadzają.
 
Rozsądek

Chciałem przedobrzyć i zapakowałem akumulator 93Ah do Cromy 1,9/jtd/150KM i w 3 roku biały dym z alternatora. Dlatego teraz w mojej belli mam 70Ah czyli środek przedziału i wszystko hula...można większy jak ktoś zamierza jeździć na samym akumulatorze :)
 
Wcześniej miałem akumulator Bummar który wytrzymał mi 3 lata - a wydaje mi się, że normalnie go użytkowałem. W tym roku jeszcze przed zimą zainwestowałem w akumulator VARTA (zamówiony w motointegrator bo z doświadczenia wiem, że nie robią tam problemów gdyby coś było nie tak). Mam go już od 6 tygodni i jak na razie spisuje się na tip top. Tylko z drugiej strony nie było jeszcze żadnych większych przymrozków. Czy problemy z odpaleniem mogą dotyczyć głównie słabego akumulatora? Czy może to też zależeć od przewodów zapłonowych?
 
Hej.
Podepnę sie pod temat. Akumulatorów przerobiłem sporo w nauce jazdy (różnymi autkami i w wielu kategoriach). Bawiłem sie w to przez 12 lat, ale chcę sie upewnić od Szanownych Forumowiczów. Posiadałem Varty, Bosche, Exide i wszelkiego rodzaju Nonemy. Każdy wytrzymał krócej niż gwarancja. Więc wszystkie poszły do wymiany.
Obecnie żona ma AR 159 1.9 jtdm 150 (mała odległość do pracy - ok. 9km)
Myślałem o tym na allegro:
4949265882
Co powiecie?
Dzięki, pozdrawiam.

 
Ja tydzień temu założyłem identyczny (w sklepie firmowym Centry - 330 zł). Narazie mogę powiedzieć, że pasuje (choć opaska materiałowa jest za mała) i pali żwawiej w porównaniu do poprzedniego.
Wiadomo, że ile marek i użytkowników tyle opinii. Niby tu jest 3 lata gwarancji i assistance ale różnie z tym bywa. Poprzednia generacja nie miała najlepszych opinii ta podobno jest poprawiona.
Też dużo jeźdzę głównie po mieście na krótkich odcinkach mialem dylemt co by nie był za duży ale miał sensowny prąd rozruchowy a to idzie w parze wybrałem kompromis a jak będzie z trwałością to się okaże.
 
Ostatnia edycja:
Jeśli nie jeździsz długich tras to faktycznie 88 Ah może być niedoładowany
To jest fałszywy mit. Dobry elektryk wytłumaczy ci dlaczego. Nie ma czegoś takiego jak niedoładowany akumulator z tego powodu, że jest on zbyt duży. Ten mit powstał w czasach syrenki i warszawy i nijak ma się do dzisiejszych samochodów. W praktyce duży akumulator będzie mniej niedoładowany niż mały.

Wiadomo, że ile marek i użytkowników tyle opinii. Niby tu jest 3 lata gwarancji i assistance ale różnie z tym bywa. Poprzednia generacja nie miała najlepszych opinii ta podobno jest poprawiona.

Miałem centre futura w poprzednim aucie. Wytrzymała ok. 5 lat. Dla mnie to jest właśnie tyle ile powinien wytrzymać akumulator.
 
Ostatnia edycja:
Miałem zamontowaną vartę 74Ah i 580A prądu rozruchowego, przez co były problemy z odpalaniem. Zamontowałem EXIDE Premium 77Ah i 760A. Teraz chodzi jak igła ;)
 
To jest fałszywy mit. Dobry elektryk wytłumaczy ci dlaczego. Nie ma czegoś takiego jak niedoładowany akumulator z tego powodu, że jest on zbyt duży.

Po części prawda, ale duży niedoładowany, zużyty, rozładowany (poprzez długi postój, słuchanie muzyki na postoju) mocno obciąża alternator podczas ładowania "ubytków", dużo bardziej niż mniejszy.
Więc coś z tej prawdy ludowej ludziom w głowach dzwoni, tylko nie wiedzą w jakim kościele.
 
72ah 720a centra czy jakoś tak do 1.9 jtd 16v, wcześniej był trochę słabszy 680a. Pół roku na nim śmigam, na mrozie pali bez zarzutu. Wcześniejszy był już tak wyjechany że po wsadzeniu kluczyka czas oczekiwania na rozgrzanie świec żarowych był taki że można było gazetę czytać
 
Słuchajcie
Ostatnio byłem w ASO Fiata i zobaczyłem ceny oryginalnych akumulatorów. Skoro w Alfie 159 1.9 JTD z 2007r. Dalej jest oryginalny, to warto przemyśleć zakup oryginału Magnetti Marelli. Ceny rewelacyjne nawet tańsze niż markowe zamienniki!!!!
Polecam
 
A skad wiesz, czy MM na aftermarket to ta sama jakosc co na fabryczny montaz?

Ostatnio ogladalem 159 2.4, 3 sztuki, lata 06, 08, 09, wszystkie mialy juz nieori aku.

Ja bym bral Centre Future, zalozylem juz kilka i nigdy problemow nie mialem.
 
Tylko Centra Futura 72ah. :)
W jednym aucie Fururę mam już
ponad 6 lat i pali w zimie bez zająknięcia, drugą mam w Alfie młodziutką, 8 miesięczną.
 
Witam,
ja początkiem roku też zmieniałem akumlator. Miałem założony Magnetti Marelli 60Ah. Postanowiłem założyć Centre Futura 72Ah 720A. Pali zdecydowanie lepiej, bo stara bateria była już rozładowana(prawdopodobnie była od nowości) a poza tym wszystkie błędy pojawiajace się wcześniej przy zapalaniu zniknęły. Narazie zmiana na plus, zobaczymy co będzie dalej.
 
W listopadzie 2012 zakupiłem AKUMULATOR VARTA SILVER DYNAMIC 77 AH 780A 77ah 8S. Niestety powoli akumulator jest już coraz słabszy. W alfie po trzech dniach stania w temperaturze +14 stopni w garażu napięcie na akumulatorze spadło do 12,3V. Dodatkowo na początku roku po 8 dniach stania na lotnisku już nie odpaliła i skonczyło się na skorzystaniu z assistance. W eper podane są takie akumulatory:

71751146 AKUMULATOR 70AH 450A(IEC) 720A(EN) - cena z VAT 877,97 PLN !!!!
71751141 AKUMULATOR 60AH 380A(IEC) 540A(EN) - cena z VAT 299,39 PLN
71751149 AKUMULATOR 88AH 580A(IEC) 900A(EN) - cena z VAT 463,35 PLN
71751150 AKUMULATOR 90AH 440A(IEC) 700A(EN) - cena z VAT 441,96 PLN

Ceny z najnowszego eper-a tak wiec trzeba potwierdzić ile kosztuje z rabatem ASO. Jeżeli chodzi o ten pierwszy to cena z kosmosu, ale jeżeli o dwa ostatnie to cena całkiem atrakcyjna jak za taką pojemność. Pytanie tylko czy ta pojemność nie jest przewidziana na rynek skandynawski. Moja pochodzi z Włoch i w oryginale miała zapewne 60AH 380A(IEC) 540A(EN) ale niestety nie pamiętam dokładnie.
 
60 Ah to zbyt malo na nasza zime. Bralbym jak najwiekszy, o ile nie ma ograniczenia wymiarem. Jest szansa, ze po zimnej nocy jeszcze duzo pradu w nim zostanie.
 
Jako, że pierwszy post, to chciałbym się przywitać, tak więc witam :)

Dzisiejszego poranka oryginalny aku powiedział, że nie odpali samochodu, który posiadam nota bene od 1,5 tygodnia, tak więc trzeba chyba zakupić nowy.

Moje pytanie brzmi, jaki? I nie tyle chodzi mi o producenta czy model, ale o jego pramatery. Jaki prąd rozruchowy? Jaka pojemność? Silnik 2.0 JTDm 170 KM
 
Amortyzatory
Powrót
Góra