[Giulietta] Giulietta - Jaki olej?

Moja jest już po gwarancji, z ASO się wyprowadzam, czyli mogę zalać tym amsoilem?czy jakiś inny polecacie?
 
Ja targam na MOTUL X-clean 5W40 na gwarancji serwis nie robił problemów ponieważ olej spełniał wymagania producenta.
Na seleni tylko ok 4 tys zrobiłem potem zalałem MOTUL.
Mam teraz przejechane ok 14tys. i znowu wleje MOTUL

Dla multiair 8100 Eco-clean 5W30
 
A nie 0W-30 C2 jeśli Motul?

Dodano po 6 minutes:

Moja jest już po gwarancji, z ASO się wyprowadzam, czyli mogę zalać tym amsoilem?czy jakiś inny polecacie?
Ja zalałem i nie było problemu nawet w upale z gazem w podłodze na Dynamicu.. ;) Zimą oczywiste że bez porównania lepiej być na 0W-30 a Amsoil dokłada jeszcze 50% więcej TBN, PAO i kupę extra dodatków :)
 
Ostatnia edycja:
Przy się płukanka na 15 min przed zmianą na syntetyka 0W-30 z wysokim TBN bo szkoda aby się zmarnował na sprzątanie po poprzednikach.
 
Jakaś konkretna? zamawiam olej to dołożę do jednej paczki, ogarnę to sam przed wymianą czy zrobią mi to w serwisie?
kupiłem AR2820
[h=1][/h]
 
Ostatnia edycja:
Płukankę trzeba dolać do rozgrzanego oleju silnika na ostatnie 15 min pracy na wolnych i czasami lekko podwyższonych rpm przed wymianą oleju. Potem dokładnie spuścić olej - warto na koniec spuszczania oleju lekko unieść przód to więcej syfu spłynie.
 
Pytanko. Julka 1.4TB 120KM na gwarancji, zmianę oleju chcę zrobić w ASO i najlepiej na ich oleju, żeby w razie czego nie było żadnych problemów. W FAP w Bielsku od siebie oferują jedynie Selenię (zapewne Star P.E. 5W40 C3) albo Mobil1 (jedyny jaki widzę kompatybilny z normami ACEA C3 i FIAT -S2 to ESP 0W40).
Czy ten Mobil jest coś wart i można go zalać, czy przyjeżdżać ze swoim jakimś dobrym olejem? Przebiegi roczne 6tys km, 80% miasto.

Zapomniałem ich zapytać czy zrobią płukankę, rozumiem że warto zrobić po Seleni?
 
Wg mnie więcej ten M1 wart od Selenii KPE. Jeśli przez kilka lat robiłeś po kilka tys km rocznie na oleju to płukanka konieczna nie jest ale w turbo benzynie zawsze się przyda.
Zawsze można też dolać coś samemu do oleju jeśli wpisy w książce z ASO są istotne ;) zamiast przywozić swój olej do ASO i słuchać dziwnych wywodów oraz dostać wpis typu "olej klienta/nieznany" itp...
 
Pytanko. Julka 1.4TB 120KM na gwarancji, zmianę oleju chcę zrobić w ASO i najlepiej na ich oleju, żeby w razie czego nie było żadnych problemów. W FAP w Bielsku od siebie oferują jedynie Selenię (zapewne Star P.E. 5W40 C3) albo Mobil1 (jedyny jaki widzę kompatybilny z normami ACEA C3 i FIAT -S2 to ESP 0W40).
Czy ten Mobil jest coś wart i można go zalać, czy przyjeżdżać ze swoim jakimś dobrym olejem? Przebiegi roczne 6tys km, 80% miasto.

Zapomniałem ich zapytać czy zrobią płukankę, rozumiem że warto zrobić po Seleni?

Rozumiem, że nie masz MultiAira? Wtedy Mobila można lać.
 
Wg mnie więcej ten M1 wart od Selenii KPE. Jeśli przez kilka lat robiłeś po kilka tys km rocznie na oleju to płukanka konieczna nie jest ale w turbo benzynie zawsze się przyda.

[Rozumiem, że nie masz MultiAira? Wtedy Mobila można lać.

wlyszkow&radosuaf, dzięki za Wasze opinie o Mobil1. W przyszłości pewnie będę lał coś sam, typu Amsoil, Millers, LM czy Ravenol które pojawiały się w dyskusjach jako przyzwoite rozwiązania w klasie 5W40 C3 do Julek bez Multiaira.

Odnośnie płukanki. Julka ma dopiero rok i będzie to pierwsza wymiana oleju. Podpytam ich czy robią płukankę, a jak nie to najwyżej przegonię Julkę trochę przed przyjazdem do ASO, żeby te różne mazie pod pokrywą/korkiem poschodziły i dopilnuję żeby porządnie zlali stary olej (z podniesieniem przodu)
 
Najważniejsze aby spuścili gorący i dokładnie zamiast brać auto z placu kiedy im wygodnie. Jeśli masz pewność że wezmą auto od razu to zalej płukankę 15 minut przed wymianą - na Amsoil FLSH możesz nawet bezpiecznie jechać ten czas spokojnie na średnich rpm - ta płukanka jest smarna nawet w 100*C i na detergentach.
 
Pytanko. Julka 1.4TB 120KM na gwarancji, zmianę oleju chcę zrobić w ASO i najlepiej na ich oleju, żeby w razie czego nie było żadnych problemów. W FAP w Bielsku od siebie oferują jedynie Selenię (zapewne Star P.E. 5W40 C3) albo Mobil1 (jedyny jaki widzę kompatybilny z normami ACEA C3 i FIAT -S2 to ESP 0W40).
Czy ten Mobil jest coś wart i można go zalać, czy przyjeżdżać ze swoim jakimś dobrym olejem? Przebiegi roczne 6tys km, 80% miasto.

Zapomniałem ich zapytać czy zrobią płukankę, rozumiem że warto zrobić po Seleni?


Do gwarancyjnych jeszcze motul podejdzie. 5w40 x clean 8100. Sporo osob na gwarancji wymienia i żadne aso nie pyszczy :P

link pierwszy z brzegu z allegro

http://allegro.pl/olej-motul-8100-x-clean-c3-5w-40-5l-warszawa-i4729511629.html

W sumie to jakbym miał wybierac czy mobil1 czy motul to chyba jednak motul (mimo ze nie lubie ani jednego i drugiego ;)
 
Najlepiej żeby w aso zrobili płukankę tuż przed spuszczeniem oleju, 15 min pochodzi na wolnych na hali i już. Mi tak zrobili - no problem, przynajmniej masz pewność, że spuszczają gorący olej a więc bardziej rzadki.

Millers EE 5W30 zalany - pojezdzimy, zobaczymy :)
 
Ostatnia edycja:
Ale w aso fap mam do wyboru tylko mobil1 i selenie,ze swoim to bym przyjezdzal innym

a nie możesz z tym motulem przyjechać ? :P Chyba ze to leasing placi to wtedy chyba ten mobil 1 rzeczywiście zostaje. Zreszta jak ASO FAP zaleje to nie będą później marudzić ;)
 
Ostatnia edycja:
do 1,4 TB 120 km lej MOTUL X clean 5w40 nic nie powiedzą jak dasz olej na specyfikacji fiata. Jeśli nie powołaj się na GVO.
Natomiast jesli nie jest to przegląd po 30,60 itp wymień olej samemu lub poza ASO ja samemu wymieniam pojadę na 30 tys na przeglad
 
Poki jest na gwarancji to wole zeby aso dalo swoj olej,w razie jakiejkolwiek usterki nie bedzie jakiegokolwiek szukania wymowek
 
do 1,4 TB 120 km lej MOTUL X clean 5w40 nic nie powiedzą jak dasz olej na specyfikacji fiata. Jeśli nie powołaj się na GVO.
Natomiast jesli nie jest to przegląd po 30,60 itp wymień olej samemu lub poza ASO ja samemu wymieniam pojadę na 30 tys na przeglad

Dziadzia82,
daj już spokoj z zachwalaniem tego motula, jesteś gorszy niż ja przy amsoilu ;)
 
Amortyzatory
Powrót
Góra