Euro+drive 353bhp / 392ft-lbs phase 1

Garraty

Nowy
Rejestracja
Mar 25, 2017
Postów
593
Auto
Giulia Veloce
Panowie,

Ciekawa propozycja od Eurocompulsion USA. Chłopaki sprzedają bardzo dobre produkty. EURO+DRIVE powstawał przez około rok, testowany przez ponad pół roku.

http://www.giuliaforums.com/forum/8...romeo-giulia-2-0l-tuning-official-thread.html

https://shopeurocompulsion.net/coll...ro-drive-tuning-system-alfa-romeo-giulia-2-0l

Cena trochę wysoka ale śmiało można powiedzieć, że raczej jeden z lepszych produktów do Giulia na rynku tego typu.

FEATURES:
True OBD2 Flash Tuning/Calibration
Use of Genuine OEM Software,Maps and Protocols
Alfa Romeo DNA system Preserved & Sharpened in all modes
Simple User Interface (with on-line instructions)
Storage of 5 maps for convenient map switching (including your stock map)
Each Calibration is custom calibrated to your ECU specific file and VIN number
Calibrations will include modification calibrations
Calibrations will Optimize power, drive-ability, and efficiency
Unparalleled consistent, linear, & smooth power delivery
Calibrations will retain OEM tuning logic ( IE self adaptation) and all safety checks
Flashing procedure is easy, safe and protects against incomplete/incompatible flashes
All factory hardware works properly
The EURO+DRIVE® does not hack/manipulate or bypass the factory ECU
Full control over all engine parameters by utilizing true factory Calibrations
Specially requested Calibrations available (additional fees may apply)
91oct minimal fuel requirement
Calibrations are fine tuned and custom tailored for your existing modifications
EURO+DRIVE Calibrations are Street/AutoX/Track proven with an extremely high ratio of podium finishes
No physical removal of ECU is required
 
Zwróciłeś uwagę ,że to na paliwie 91
 
To nie jest na paliwo 91 Octan lecz minimum 91 Octan a to jest różnica.
W USA są inne wymogi: najsłabsza 87 Oct, następnie 89 Oct oraz 93 Oct.
 
Ostatnia edycja:
Oczywiście to jest minimum, jak wyżej plus w zależności od stanu standardy są inne.
 
Amerykańskie 91 to jest odpowiednik naszego 95, natomiast amerykańskie 93 to nasz 98.
 
Wyglada interesująco. Na podstawie dyskusji na Giuliaforum ten flash powinien działać także w wersji 200 KM. Jeśli tak, to tuning z 200 na 350 KM będzie jednym z najbardziej spektakularnych przyrostów na stage 1, jaki widziałem.
Przy ściąganiu z USA bałbym się jednak trochę o słabszy support i brak jakiejkolwiek pomocy ze strony tunera w wypadku problemów z autem po modyfikacji. Niemniej, życzę powodzenia i liczę na to, że po tuningu napiszesz jak wrażenia :)
 
Jeśli tak, to tuning z 200 na 350 KM będzie jednym z najbardziej spektakularnych przyrostów na stage 1, jaki widziałem.
No już był taki, jest nawet film na forum. Robi wrażenie dlatego, że 200KM = 280KM tylko mapa inna, więc tak naprawdę jest to przyrost z 280 na 350 a to już mniejszy szał robi :P Ciekawe kiedy będzie ta nowa wersja fabryczna R4 350KM, bo już nawet w salonie mówią, że ma być. Pewnie też ten sam silnik z małymi modyfikacjami i mapą.
 
Amerykańskie 91 to jest odpowiednik naszego 95, natomiast amerykańskie 93 to nasz 98.
chyba nawet więcej? bo u nich się inaczej oblicza (mon zamias ron) i 87-93 chyba (+85, które chyba nie jest do końca benzyną:) ) wydawało mi się zawsze, że ich 87 to nasza 95, 91 to nasza 98, a ich 93/94 sprzedawane przez shell to nasze 100+..
 
Ostatnia edycja:
Energetyczność paliwa oblicza się na podstawie algorytmu. Składowe algorytmu w Europie są inne niż w USA.
W Europie na dystrybutorach stosuje się oznaczenie wg RON. W USA - według wzoru {RON + MON}/2 (czyli średnią z RON i MON)

Przykładowo, według testów paliwo Shell V Power 98 ma: 98 wg RON, 89-90 wg MON, czyli w USA będzie oznaczone jako ~94.
 
Energetyczność paliwa oblicza się na podstawie algorytmu. Składowe algorytmu w Europie są inne niż w USA.
W Europie na dystrybutorach stosuje się oznaczenie wg RON. W USA - według wzoru {RON + MON}/2 (czyli średnią z RON i MON)

Przykładowo, według testów paliwo Shell V Power 98 ma: 98 wg RON, 89-90 wg MON, czyli w USA będzie oznaczone jako ~94.

ciekawe, nie wiedziałem...ale też pamiętam, że kolega sprowadzający samochód z usa jako odpowiednik naszej 95 traktował 87-90, a wszystko od 91 jak 98...ale w sumie ekspertem nie był, może sam się mylił:) wspominał też, że w róznych stanach dopuszczają różne benzyny do użytku:)
 
Wracając do tematu głównego:

czy dobrze rozumiem, że kupując to cudowne pudełko za $1100 z rabatem, można wpiąć je do swojego samochodu (Giulia 200KM) i chwilę później otrzymać dodatkowe 150KM? :) Czy to jest w razie czego odwracalne do stanu fabrycznego? Czy oznacza to przy okazji utratę gwarancji?
 
Wracając do tematu głównego:

czy dobrze rozumiem, że kupując to cudowne pudełko za $1100 z rabatem, można wpiąć je do swojego samochodu (Giulia 200KM) i chwilę później otrzymać dodatkowe 150KM? :) Czy to jest w razie czego odwracalne do stanu fabrycznego? Czy oznacza to przy okazji utratę gwarancji?

W skrocie tak. Najpierw "kopiujesz" mape za pomoca tego urzadzenia. Pozniej za posrednictwem specjalnej aplikacji wysylasz im mape, oni dokonuja zmian i Ci odsylaja. W kazdym momencie mozesz wrocic do oryginalnej wersji. Dokladny opis urzadzenia, instrukcje znajdziesz na ich stronie.

Jednak nalezy zwrocic uwage, ze wynik jest osiagniety z innym wydechem (cat-back) + inny intake - w ich wypadku V2. Bez innych modyfikacji a z samym euro+drive dostaniemy ok. 330 BHP.
 
Ostatnia edycja:
W skrocie tak. Najpierw "kopiujesz" mape za pomoca tego urzadzenia. Pozniej za posrednictwem specjalnej aplikacji wysylasz im mape, oni dokonuja zmian i Ci odsylaja. W kazdym momencie mozesz wrocic do oryginalnej wersji. Dokladny opis urzadzenia, instrukcje znajdziesz na ich stronie.

Jednak nalezy zwrocic uwage, ze wynik jest osiagniety z innym wydechem (cat-back) + inny intake - w ich wypadku V2. Bez innych modyfikacji a z samym euro+drive dostaniemy ok. 330 BHP.

Dziękuję za odpowiedź, przyznam, że ok. 330KM to też niezły wynik. Czy po przywróceniu oryginalnego softu, jadąc na przegląd (w trakcie trwania gwarancji) ASO może zorientować się, że były jakieś ingerencje i np. odmówić ewentualnej darmowej naprawy? Tak mi się coś wydaje, że to fajna rzecz, ale po okresie gwarancyjnym.
Marzeniem byłoby coś takiego: tryb N: 200KM, a np. tryb D: 350KM :)
 
Wyglada interesująco. Na podstawie dyskusji na Giuliaforum ten flash powinien działać także w wersji 200 KM. Jeśli tak, to tuning z 200 na 350 KM będzie jednym z najbardziej spektakularnych przyrostów na stage 1, jaki widziałem.
Przy ściąganiu z USA bałbym się jednak trochę o słabszy support i brak jakiejkolwiek pomocy ze strony tunera w wypadku problemów z autem po modyfikacji. Niemniej, życzę powodzenia i liczę na to, że po tuningu napiszesz jak wrażenia :)
Przeczytałem User Manual, i działa to również na wersji 200 KM. Niestety piszą tylko o rocznikach 2017 i 2018, ciekawe dlaczego nie 2016. Co do ceny to moim zdaniem, zamawiając do Polski po zapłaceniu VATu i cła robi się z tego dość kosztowna zabawa:(
 
To jest urządzenie, które programuje ECU przez OBD, więc podpinasz, wgrywasz mapę Stage 1 i śmigasz. Jedziesz do ASO i boisz się czegoś, to wgrywasz mapę oryginalną. Samo urządzenie nie jest podpięte do auta cały czas. Piszą też o zmianach w DNA i możesz sobie zrobić coś takiego jak piszesz, że na N masz stock a na D tjunink, ale nie wiem czy jest sens? Wystarczy wrzucić A jak chcesz przez chwilę jechać spokojnie :P

- - - Updated - - -

Przeczytałem User Manual, i działa to również na wersji 200 KM. Niestety piszą tylko o rocznikach 2017 i 2018, ciekawe dlaczego nie 2016. Co do ceny to moim zdaniem, zamawiając do Polski po zapłaceniu VATu i cła robi się z tego dość kosztowna zabawa:(

A była w USA Giulia 2016? Pewnie nie, dlatego piszą od 2017.
 
Dziękuję za odpowiedź, przyznam, że ok. 330KM to też niezły wynik. Czy po przywróceniu oryginalnego softu, jadąc na przegląd (w trakcie trwania gwarancji) ASO może zorientować się, że były jakieś ingerencje i np. odmówić ewentualnej darmowej naprawy? Tak mi się coś wydaje, że to fajna rzecz, ale po okresie gwarancyjnym.
Marzeniem byłoby coś takiego: tryb N: 200KM, a np. tryb D: 350KM :)

Z gwarancja pewnie roznie bywa, mozliwe, ze jakias informacja o zmianie zostanie przechowana ale tez przez jakis czas a nie na stale. Tak naprawde do wszystkiego moga sie przyczepic. Jednak, jesli masz wersje 200KM to roznica bedzie bardzo widoczna :) Co to DNA, zobacz sobie na stronie opis zmian w kazdym z trybow. Mniej wiecej jest tak jak piszesz.

- - - Updated - - -

Przeczytałem User Manual, i działa to również na wersji 200 KM. Niestety piszą tylko o rocznikach 2017 i 2018, ciekawe dlaczego nie 2016. Co do ceny to moim zdaniem, zamawiając do Polski po zapłaceniu VATu i cła robi się z tego dość kosztowna zabawa:(

w USA praktycznie wersja 2016 nie byla dostepna, moze dlatego. Jesli chodzi o VAT i clo mozna sie z nimi dogadac i wysla zupelnie prywatna przesylke bez zadnych informacji o firmie a fakturka mailem :)
 
Co do ceny to moim zdaniem, zamawiając do Polski po zapłaceniu VATu i cła robi się z tego dość kosztowna zabawa

Cena nie jest taka tragiczna jak za dodatkowe 150KM :) Wychodzi jakieś 4-5tys.zł brutto, tyle, co za dobre felgi 19" :) Bardziej ciekawi mnie jak wygląda kwestia zużycia paliwa oraz zużycia podzespołów silnika.
Szkoda, że nie można zrobić czegoś takiego, żeby kupić jedno urządzenie, a następnie kilka licencji na różne egzemplarze. Zapewne koszt samego softu byłby wtedy znacznie niższy.
 
Amortyzatory
Powrót
Góra