Chip tuning - Mapy

  • Autor wątku Autor wątku Kayrol
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
...oczywiście że robi 16-tki:)...tylko nie zawsze pewnie...jak uwalisz stera, to się nie zdziw...wtedy chiński bdm nie pomoże...:cool:

Oj, chyba nie do końca jest to prawdą :(

---------- Post added at 20:27 ---------- Previous post was at 20:26 ----------

Panowie, czy ktokolwiek z Was łączył się Galletto z EDC16C8 w wersji 140KM ?
Mam kilka wersji softu i już drugą wersję hardware Galletto i cały czas mam błędy w połączeniu.
 
mam pytanie bo chyba forum ogolnego "tuningu" nikt nie czyta albo nie czytają Ci co są w temacie :) chodzi o to że chciałem kupić power boxa ale zrezygnowałem z tego rozwiązania za zdaniem forumowiczów i dociekaniem w literaturze co to wyprawia z silnikiem.
Na temat ukladu CR i map paliwa miałem dość dużo na studiach teroi a reszte dociekałem sam bo interesuje mnie to.

pytania są następujące:
-co lepiej galletto czy kwp 2000?? w co lepiej zainwestować??
-jakim oprogramowaniem mogłbym zmieniać mapy paliwa??
-jaki program można stosować do powiedzmy "zabawy mapą paliwa" zmianą ustawień itp...
-co z dobrymi stronami dobrego nowego oprogramowania a co z zlej strony.

widze tu w temacie mnostwo map porad i innych a nawet zarejestrowalem sie na tej ang stronie i jest tam troche modow do mojej 145 ale wiadomo że każdy silnik jest inny i trzeba indywidualnie podchodzić do tego. Stąd moje pytanie jakim programem można przerabiać mapy ??
 
-co lepiej galletto czy kwp 2000?? w co lepiej zainwestować??
-jakim oprogramowaniem mogłbym zmieniać mapy paliwa??
-jaki program można stosować do powiedzmy "zabawy mapą paliwa" zmianą ustawień itp...

Jeśli masz EDC16C8 o hw 455, to zapomnij o Galletto, bo nie czyta tego. KWP2000 nie wiem czy w ogóle chwyta się czegoś więcej niż EDC15. Ale tobie wystarczy KWP2000 lub Galletto bo raczej masz EDC15. Galletto podobno czasami potrafi się zwiesić, więc lepiej KWP.
Mapy robią winols-em ale jest kilka innych programów. Proponuję zaglądnąć na forum http://www.chiptuners.org/ Tam dowiesz się dużo więcej.
 
Ostatnia edycja:
właśnie jestem tam zarejestrowany i czytam sobie w wolnych chwilach co i jak :) ale fajnie też jak wsparcie jest tu z forum bo na tych angolach :D to czasmi sobie idzie jezyk połamać :)

moje auto to 145 JTD z 2000r więc chyba EDC15 mam jak większość 145 na forum :)

własnie mam winols-a zainstalowanego i przyswojeonego troszke co gdzie jest i wogule ;) tylko teraz kabelek i bardziej właśnie sklanialbym sie w strone kwp :)
 
Tam u angoli czy sowietów dowiesz się dużo więcej niż na polskich forach o tym temacie. I podejście do człowieka też zupełnie inne. Na + oczywiście ;)
 
domyślam sie ;) a przy okazji dobra technika szlifowania języka :D i nauki ;)
 
Tak, można potrenować zwłaszcza, że tam osoby są z różnych zakątków świata.
 
moje auto to 145 JTD z 2000r więc chyba EDC15 mam jak większość 145 na forum :)

tylko teraz kabelek i bardziej właśnie sklanialbym sie w strone kwp :)

sterownik w twoim aucie to EDC15C5 i jak juz wybierać z tych tanich chinczyków to chyba lepiej galeciaka ...
 
Czym grozi wgranie wsadu z innym numerem software, ale z tym samym numerem hardware?
Mam 145 JTD ze sterownikiem ...936 i oprogramowaniem ...777.
Gotowy wsad znalazłem jeden, podczas gdy dla innych numerów softu jest ich wiecej.
Co może się teoretycznie stać, a może ktoś z was już tak robił i działa??

PS czy mógłby któryś przeanalizować ten wsad http://youyoukiller.free.fr/ecu/ALFA/145/EyAlfa777B.936 z góry dzieki.
 
Czym grozi wgranie wsadu z innym numerem software, ale z tym samym numerem hardware?
Mam 145 JTD ze sterownikiem ...936 i oprogramowaniem ...777.
Gotowy wsad znalazłem jeden, podczas gdy dla innych numerów softu jest ich wiecej.
Co może się teoretycznie stać, a może ktoś z was już tak robił i działa??

PS czy mógłby któryś przeanalizować ten wsad http://youyoukiller.free.fr/ecu/ALFA/145/EyAlfa777B.936 z góry dzieki.

może odpalić a może też nie odpalić ...

a co do softu z linku , szkoda auta/silnika na takie wypociny, niestety ale 99.99% darmowych wsadów to kupa ...
 
a co do softu z linku , szkoda auta/silnika na takie wypociny, niestety ale 99.99% darmowych wsadów to kupa ...

Tak, raczej nadają się do nauki, porównywania co można pogrzebać itp.
Nie mniej jednak można w miarę dobrą darmochę uzyskać. Tyle tylko, że wątpię, że przez nasze rodzime fora (nie mam na myśli tego forum ;)).
 
Ostatnia edycja:
...sorki...ale galetto-gotowce to często wypociny laików, nadające się zabawy w tjuning :cool:
 
...sorki...ale galetto-gotowce to często wypociny laików, nadające się zabawy w tjuning :cool:
Dużo w tym racji ale od czegoś zacząć trzeba.
Gro osób wcale nie ma zamiaru być wielkimi tunerami, a chce tylko poznać "ciemną stronę mocy".
Z drugiej strony, spójrzmy np. na elektrodę. Tam 90% to goście, którzy zgodnie z naturą większości naszego społeczeństwa wszystko krytykują ale z późniejszej treści ich wypowiedzi nie wynika nic. Czyli symulacja fachowca ;)
A prawda jest taka, że to wszystko to jedno wielkie "grzebactwo" polegające na reverse engineeringu. Od tych co to robią po programy typu winols, czy emc2001 ;)
 
Tak, raczej nadają się do nauki, porównywania co można pogrzebać itp.
Nie mniej jednak można w miarę dobrą darmochę uzyskać. Tyle tylko, że wątpię, że przez nasze rodzime fora (nie mam na myśli tego forum ;)).


oczywisce ze z tych "wypocin" mozna jakies wnioski wyciagnac i sie czegos nauczyc, ale wgrywanie ich nie wiedzac co zawieraja [a zawieraja bardzo duzo niespodzianek :cool:] to spore ryzyko ...
 
Cześć,jak ktoś chce to mogę udostępnić oryginał i moda swojej Alfy 147 1.9 JTD 8V z roku 2005,Bosch EDC16C39 CF4,
Bytes: 1FFFFF
Checksum: CBE4
Marca: Bosch
Num. HW: 1037377779
Num. SW: 1037377779
wgrywałem interfejsem MPPS ,jak co to zapraszam
 
panowie czyli jest jakiś sens zabawy z tymi mapami paliwa? Daje to jakieś odczuwalne efekty?
Moja bella to 166 2.4JTD 10V 136KM 2000r, jaki numer ecu to jeszcze nie wiem ale sprawdzę po świętach.
Znalazłem kwp2000+ z zestawem kabli u chińczyków za niecałe 130zł z przesyłką - im więcej sztuk zamawianych tym taniej wychodzi. Identyczny zestaw na alledrogo kosztuje stówę więcej.
 
Śledze temat od samego początku jego powstania i w końcu sie zdecydowałem spróbować wrzucic jakiś soft do alfy.
Silnik mam w porządku, był ostatnio diagnozowany i wszystko ok.
Kiedyś miałem powerboxa ale cos się z nim porobiło i nie działa. Nie znam nikogo komu mógłbym go dać do sprawdzenia.

Mapy szukałem na stronac które sa tu podawane ale wole się doradzić.
Numerki w mojej alfie są poniżej. Którą mape moge spróbowac wgrać do siebie?
Moja.JPG

Bede to wgrywac z kumplem więc pytanie czy do jego Alfy i mojej bedzie pasowac ta sama mapka??
Marek.JPG

Pozdrawiam

Dopisuje nr tak ja to miało byc na początku ;)
HW 0281010022
SW 1037359786

I co byłaby jakąś mapa?
 
Ostatnia edycja:
jak juz chcesz cos wgrywac to szukaj wsadow z numerami odpowiadajacymi numerowi Twojego sterownika , a najlepiej z takim samym numerem softu ...
 
Amortyzatory
Powrót
Góra