[Giulia] Alfa Giulia- 2015

W krajach, gdzie jest kultura przestrzegania ograniczeń prędkości, gdzie na autostradzie można jechać 130 km/h nie ma w sumie potrzeby mieć mocniejszego samochodu.

nie rozumiem, czemu utożsamiasz moc auta z prędkością? Przecież moc to przede wszystkim dynamika jazdy, manewrów, większa przyjemność też z samej jazdy, z auta. Ja mogę sprawnie i szybko robić setkę albo wykonywać różne manewry, mając więcej pod butem ale niekoniecznie pędząc dwieście na godzinę.
 
nie rozumiem, czemu utożsamiasz moc auta z prędkością? Przecież moc to przede wszystkim dynamika jazdy, manewrów, większa przyjemność też z samej jazdy, z auta. Ja mogę sprawnie i szybko robić setkę albo wykonywać różne manewry, mając więcej pod butem ale niekoniecznie pędząc dwieście na godzinę.
Chodzi o to, że na zachodzie masz pełno autostrad, wszędzie nimi dojedziesz (nie musisz szybko wyprzedzić, masz kilka pasów, jak się rozpędzisz to już tak jedziesz do celu) i ewentualnie ostatnie parenaście km robisz zwykłymi drogami (a wtedy nawet jak masz się za kimś wlec to nie problem bo to raptem parę minut jazdy).
W Polsce jest dużo jeszcze krajówek, gdzie moc zdecydowanie bardziej się przydaje,żeby wyprzedzić, czy nawet włączyć się do ruchu, a szczególnie jak się jedzie zapakowanym z rodzinką.
 
76.jpg
 
nie rozumiem, czemu utożsamiasz moc auta z prędkością? Przecież moc to przede wszystkim dynamika jazdy, manewrów, większa przyjemność też z samej jazdy, z auta. Ja mogę sprawnie i szybko robić setkę albo wykonywać różne manewry, mając więcej pod butem ale niekoniecznie pędząc dwieście na godzinę.

Nadinterpretowujesz to co napisałem. Uważam po prostu, że da się poruszać na zachodzie autem z niewielką mocą i nie jest to męczące, a autem z większą mocą zwyczajnie nie ma gdzie pojeździć. Wszyscy leniwie się suną zgodnie z ograniczeniami prędkości, ruch jest spokojny ale i płynny, nie ma typowych dla Polski prymitywnie agresywnych kierowców pchających się jak Chińczycy w kolejce. Ludzie są uprzejmi i nie ma potrzeby wykorzystywać dużej mocy (bo się nie wyprzedza, bo włączanie się do spokojnego ruchu jest łatwiejsze itd.). Można by długo pisać o kulturze kierowców, ale to chyba nie miejsce na taki temat.

Dlatego uważam, że nawet podstawowa mocowa Giulia spokojnie zadowoli 90% klientów. I nie ma co marudzić na tą wersje.

BTW piękne chińskie ledy na zderzaku w policyjnej wersji :)

https://www.youtube.com/watch?v=QbZqYOO8MaI
 
Ostatnia edycja:
Tak sobie to dzisiaj uświadomiłem... Giulia QV ma podobne osiągi do nowego Astona DB11 z silnikiem V12 biturbo: 3.9s do 100! W sumie niezła liga :)
 
Chodzi o to, że na zachodzie masz pełno autostrad, wszędzie nimi dojedziesz (nie musisz szybko wyprzedzić, masz kilka pasów, jak się rozpędzisz to już tak jedziesz do celu) i ewentualnie ostatnie parenaście km robisz zwykłymi drogami (a wtedy nawet jak masz się za kimś wlec to nie problem bo to raptem parę minut jazdy).
W Polsce jest dużo jeszcze krajówek, gdzie moc zdecydowanie bardziej się przydaje,żeby wyprzedzić, czy nawet włączyć się do ruchu, a szczególnie jak się jedzie zapakowanym z rodzinką.

Tutaj się w pełni zgadzam, ale jednak człowiek, który kupuje Alfę, lubi czasami wcisnąć mocniej gaz (co nie znaczy szybko jeździć), a w Giulii lekko zarzucić tyłem :). Chociaż do tego sam moment powinien wystarczyć.

- - - Updated - - -

Czy wiadomo już, żeby jakiś zwykły śmiertelnik dostał QV? Bo chyba już je 'rozdają'?!

Myślę, że już by się pojawiły testy w gazetach.


Tymczasem, Giulia otrzymuje nagrodę "One To Watch" we Fleet World w UK:
http://fleetworld.co.uk/news/2016/Apr/Winners-of-2016-Fleet-World-Honours-announced/0434024670
 
Ostatnia edycja:
Na allegro była deska rozdzielcza, pasy i poduszka do Giulii :D
 
To jeszcze rozumiem bo to raptem części zamienne ale oferta modyfikacji silnika którym nikt nie jeździł? Śmiech na sali.
 
A ja przy okazji problemów z klimatyzacją odwiedziłem warszawski Carserwis. W ciągu dwóch tygodni będą ceny i w tym czasie powinny się pojawić w Polsce pierwsze diesle. 2 litrowe benzyny koło lipca się powinny w Polsce pojawić, a 2 litrowe biturbo najwcześniej w październiku. Z tego co mi powiedziano, podstawowa wersja wyposażenia 2 litrowego biturbo będzie na pewno poniżej 200 tys. Pozdro!
 
A ja przy okazji problemów z klimatyzacją odwiedziłem warszawski Carserwis. W ciągu dwóch tygodni będą ceny i w tym czasie powinny się pojawić w Polsce pierwsze diesle. 2 litrowe benzyny koło lipca się powinny w Polsce pojawić, a 2 litrowe biturbo najwcześniej w październiku. Z tego co mi powiedziano, podstawowa wersja wyposażenia 2 litrowego biturbo będzie na pewno poniżej 200 tys. Pozdro!

Staram sie czytać ten temat na bieżąco ale chyba coś mi umknęło :( Co to za jednostka 2.0 biturbo ? Benzyna czy diesel ? Ile KM i Nm ?
 
Amortyzatory
Powrót
Góra