[Giulia] Alfa Giulia- 2015

  • Autor wątku Autor wątku KRS
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
Dla każdego coś innego jest dobrego :) wizualnie według mnie średnio wyszło ale za to motor :D to ogień i w końcu Alfa z tylnym napędem :cool: ciekawe kiedy będą jazdy próbne :D
 
nie wiem dalej o co wam chodzi z tym zezem,przepatrzyłem wszystkie zdjęcia z różnych perspektyw i nie widzę żadnego zeza
 
Dobra, jest wyjaśnienie dla siatek. Ale w związku z tym, trzeba było zrobić inne światła:

attachment.php
 

Załączniki

  • maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    99.4 KB · Wyświetleń: 566
Właściciele 159 chcą się na siłę dowartościować jakie to ich auto nie było piękne. .

bo jest piękne, bezdyskusyjnie
jeden z niewielu modeli, w których nie było czego poprawić liftingiem
tutaj nie trzeba się dowartościowywać
problemem tego auta był marny wybór silników, w zasadzie tylko dwa, trzy warianty dawały radę (jtdm 2.0 i 2.4 oraz TBi)
problemem była też luka, w jaką auto trafiło: było mniejsze od 166 a większe od 156, a oba te modele zniknęły
dla jednych auto było ciut za nisko, dla drugich ciut za wysoko, więc się przesiedli na inne marki
ale i tak ćwierć miliona tych aut sprzedano
do dziś jak widzisz 159 we wstecznym lusterku, czujesz emocje a z boku to klasyka ponadczasowa, prosta ale ujmująca
a tutaj masz czołg, który ma rywalizować z innym czołgami
czekaliśmy długo ale można się było spodziewać mieszanych uczuć
pozdrawiam

- - - Updated - - -

no i to w zasadzie zamyka dyskusję, co zrobił Sergio i kumple
zerżnęli beemę, niestety....

http://cdn.bmwblog.com/wp-content/uploads/2015/06/Bild-Vergleich-BMW-M3-F80-Alfa-Romeo-Giulia-2016-02.jpg
 
attachment.php
 

Załączniki

  • 10463653_1006517959388181_8051643302936237560_o.jpg
    10463653_1006517959388181_8051643302936237560_o.jpg
    83 KB · Wyświetleń: 2,132
Auto jest wizualnie na przyzwoity poziomie i może się podobać, też jestem zdania, że na żywo będzie lepiej. Trzeba się pogodzić, zresztą zgodnie z poglądem realistów, że będzie to pojazd szeroko adresowany - więc projektanci poszli na kompromisy. Bardzo jestem ciekaw czy pozbawiona dodatków wersji QV karoseria nie będzie po prostu ginąć wśród innych aut. Ciekawi mnie również odczucie "na żywo" jeśli chodzi o wnętrze (na razie foto tylko przez szybkę) oraz jakość jego wykonania.

Krótko: dupy nie urywa ale daje perspektywę przesiadki do kolejnej alfy, z czego jestem bardzo zadowolony :)

Zresztą ja swoją 159 chce jeszcze z 5 lat pojeździć, więc mam nadzieję, że w między czasie się odkują i zrobią lift-a albo coś jeszcze ciekawszego. Czego sobie i wam życzę.
 
Jestescie prze przez duze prze, musieli zrobic tak a nie inaczej by sie sprzedawalo, jak marka ms przetrwac to tak musialo byc i czym dluzej sie przygladam to coraz bardziej mi sie podoba, 159 byla piekna ale to juz przeszlosc, teraz nowy etap, a jak dla was wyglada jak bmw to sobie kupcie okulary, albo pier... Glowa w sciane z rozbiegu bo 90% z was nie kupi jej i za 8 lat a spinacie dupe jakbyscie mieli juz $ odlozony i wazne decyzje zakupowe trzeba bylo podejmowac, wiecej luzu Panowie
 
@Anderson

Tak, rozumiem. Niestety w najgorszym wypadku tak to się skończy, nie oszukujmy się, wizja tego jest bliższa niż sądzimy - dzieję się tak już powoli z całym koncernem od czasu przejęcia Chryslera (fiat 500x na bazie Jeepa chociażby, Aegea wyglądająca jak CLA, itp.), ALE jest również szansa, że po ciepłym przyjęciu Giulii i wprowadzeniu fajnego SUVa wizerunek marki ociepli się na tyle wśród kupujących, że design powróci do starych dobrych czasów, stanie się bardziej wyrazisty, charakterystyczny. Na tą chwilę trzeba po prostu "ocieplić markę", nakłonić do kupna jak najwięcej klientów konkurencji i podciągnąć niezawodność. Potem gdy księgowi będą zadowoleni to otwierają się znacznie szersze możliwości dla stylistów
 
Niektórzy to już tu naprawdę przesadzają. Sami nie wiecie czego oczekiwaliście. Zrobiliby po Waszej myśli, a potem nikt by tego nie kupił to gadalibyście, że Sergio idiota, że było wzorować się na liderach sprzdaży BMW czy Audi, a tak marka upada. Nie dogodzi się Wam.
A 159 królową szos - auto piękne, tylko nie miała żadnego rozsądnego silnika benzynowego, a z tyłu trzeba wyższym ludziom ucinać głowy, a czasem i nogi. Zwracacie uwagę tylko na przód?

O gustach się nie dyskutuje. Są osoby na forum, które twierdzą, że 147 po lifcie wygląda gorzej, niż ta zezowata przed liftem. Są tacy, co twierdzą, że 156 po lifcie zbrzydła totalnie. A według mnie Giuliettcie lift zepsuł wnętrze. Każdy ma swoje zdanie.
A na koniec i tak mamy gościa na forum, który powie że najlepszy jest pastuch.
 
Ostatnia edycja:
NAJLEPSZY JEST B5 FL a nie te muminy!

Pragnę dodać, że podobny wygląd dzisiejszych aut, oprócz wymagań ekologicznych, technologicznych, bezpieczeństwa w głównej mierze wynika również z tego czego oczekuje Schmitt, Smith, Kowalski - przeciętny klient rynku NOWYCH aut. Nikt nie zrobi auta które ma pociągnąć markę pod gust wąskiej grupy zapaleńców marki jak my. Podoba wam się octavia? Podoba wam się passat? A ludzie kupują w opór...
 
O gustach się nie dyskutuje.

Tak. Mnie się osobiście MiTo średnio podoba - ale jak widzę na ulicy MiTo, to wiem, że to MiTo. Podobnie jest z 4C - nie zwala mnie z nóg, ale wyróżnia się. Giulietta - jest fajna, ludzie do dzisiaj mówią, że mam piękne auto (a to już 4 lata, a 5 od premiery, na złomniku wyczytałem dzisiaj, że VW chce skrócić cykl produkcji swoich samochodów do 4 lat, czyli po 4 lat nowy model, bo ludziom się znudził, no mnie nudzi już na premierze :D). Tutaj po prostu nikt nie przyleci z drugiego końca parkingu, żeby obejrzeć, bo takich samochodów widzi dziennie kilkanaście lub kilkadziesiąt.

- - - Updated - - -

NAJLEPSZY JEST B5 FL a nie te muminy!

Pragnę dodać, że podobny wygląd dzisiejszych aut, oprócz wymagań ekologicznych, technologicznych, bezpieczeństwa w głównej mierze wynika również z tego czego oczekuje Schmitt, Smith, Kowalski - przeciętny klient rynku NOWYCH aut. Nikt nie zrobi auta które ma pociągnąć markę pod gust wąskiej grupy zapaleńców marki jak my. Podoba wam się octavia? Podoba wam się passat? A ludzie kupują w opór...

Ludzie nie kupują tych samochodów dla wyglądu. Kupują dla TDI i niemieckiej "nezawodności". To, że Alfa stanie się podobna, nic w ich wyborach nie zmieni.
 
Ja jestem zakochany!
attachment.php
 

Załączniki

  • alfa-romeo-giulia-2015__30.jpg
    alfa-romeo-giulia-2015__30.jpg
    106.3 KB · Wyświetleń: 536
Ris nic nie zaklinam. Oczekiwaleś że pokażą 159 i powiedzą że to Giulia ? :)
159 nie była uznawana za sukces marki, wiec co z tego ze design miała jak nie szła za tym technologia.
W mojej ocenienie nie masz racji. Po porstu zauważ że wszystko się zmienia, alfa też musi się zmienić. PO porstu jest inna, ale to ciągle alfa.
Management of change chłopie, jak narazie jesteś w fazie zaprzeczenia ;)
159 jest bliska memu sercu, ale przestałem byc zaslepiony na jej punkcie (mimo że nadal mam jeden egzemplarz na stocku, spidera nie licze :).
A wylewanie żali typu żaloba itp jest wg mnie groteskowe, bo uważam że powinniśmy świętować, bo zrobili auto ktore spokojnie może stanąć w szranki z najlepszymi bez żadnych kompleksów, a reflektory, kto by się tym przejmował - nie ma mumina wiec jest ok ;) Zresztą Giulietta też da się lubić po bliższym poznaniu i przejażdżce, więc nawet te reflektory idzie przeżyć
Zobaczmy Giulię na żywo.



Zaklinasz rzeczywistość - dokąd nie pojawi się Alfa z "dezainem" podnoszącym ciśnienie na pierwszy rzut oka to nie ma o czym gadać. Skopiowanie po części przodu C4 i zamontowanie lamp niepasujących do niczego nie wpłynie pozytywnie na sprzedaż. Musisz zauważyć jedno wszyscy - podświadomie porównują nową Giulię nie z Giuliettą a ze 159-tką, i powiem tak są samochody kultowe , które mimo upływu lat ( nawet w starszych wersjach) są poprostu piękne i ponadczasowe. Po wczorajszej prezentacji zwycięzcą jest Giorgetto Giugiaro. Malarzy jest i było wielu van Gogh był tylko jeden. :)
 
Ostatnia edycja:
@radosuaf



Ten mit o TDI i niezawodności panuje głównie na rynku polskim, na zachodzie jest szansa dla alfy. :)

Trochę sobie przeczę w tym momencie - chodzi mi o typowego Janusza polskiego którego ciężko będzie odciągnąć od koryta VW. Ale za granicą mimo przekonaniu o niezawodności alfa ma szanse za znacznie większy sukces bo ludzię nie mają AŻ takich klapek na oczach i to pod nich powstało te auto. No i ten chwyt - technologia Maserati i Ferrari w cenie podobnej do BMW. Byleby się nie jebało na potęgę bo wtedy
[*] dla marki. No i leasing fajny obowiązkowy by się zdał, ale to już inna bajka.
 
Ostatnia edycja:
ma ktoś foto wersji najbiedniejszej ? bez bajerów typu super felgi , hamulce , dyfuzory , wydech itp ?
takiej jestem ciekaw :-)
no i cen w sumie też jestem :-)
 
Amortyzatory
Powrót
Góra