[156] 2.0 20v Turbo by Teddy

GrzesiekK raczej robić tego chciał nie będzie z tego co wiem ;P
Teddy, a tak właściwie po co Ci?

Niestety ale raczej obecnie nie dam się namówić :) Z Kamilem to trochę inna historia dlaczego dałem się namówić na zrobienie tych wahaczy.
 
Mała wizytacja w Gliwicach na rozpoczęciu sezonu Dobre Bo Włoskie na fotkach oczywiście Radiostacja Gliwicka
226845d1492969990-2_0_20v_turbo__teddy-ydxj0077.jpg

226846d1492969999-2_0_20v_turbo__teddy-ydxj0085.jpg

226847d1492970008-2_0_20v_turbo__teddy-ydxj0086_001.jpg
 

Załączniki

  • YDXJ0077.jpg
    YDXJ0077.jpg
    61.6 KB · Wyświetleń: 1
  • YDXJ0085.jpg
    YDXJ0085.jpg
    102.1 KB · Wyświetleń: 1
  • YDXJ0086-001.jpg
    YDXJ0086-001.jpg
    63.3 KB · Wyświetleń: 1
przeleciałem cały temat trochę mi to zajeło :D ale warto było naprawdę prezentuje się idealnie, sam bym chciał codziennie wsiadać do takiej cudownej :cool: mojej jednak jeszcze daleka droga do takiego stanu, ale mam takie pytanie, ten zderzak tylni to jest z jakiegoś specjalnego pakietu bo to chyba nie jest oryginalny, a ładnie się prezentuje i jeśli może ktoś wie jak się nazywa
 
To dokladki doklejane przez mojego lakiernika takie zwykle najzwyklejsze laminaty za 30 zł od sztuki tyle że łądnie wykonczone ( w miarę )
 
Kolejna porcja fotek :)

226957d1493096794-2_0_20v_turbo__teddy-img_4332.jpg

226958d1493096795-2_0_20v_turbo__teddy-img_4365.jpg

226959d1493096795-2_0_20v_turbo__teddy-img_4367.jpg

226960d1493096796-2_0_20v_turbo__teddy-img_4371.jpg

226961d1493096797-2_0_20v_turbo__teddy-img_4376.jpg

226962d1493096797-2_0_20v_turbo__teddy-img_4425.jpg

226963d1493096798-2_0_20v_turbo__teddy-img_4443.jpg

226964d1493096799-2_0_20v_turbo__teddy-img_4457.jpg

226965d1493096800-2_0_20v_turbo__teddy-img_4468.jpg
 

Załączniki

  • IMG_4332.jpg
    IMG_4332.jpg
    90.5 KB · Wyświetleń: 1
  • IMG_4365.jpg
    IMG_4365.jpg
    62 KB · Wyświetleń: 1
  • IMG_4367.jpg
    IMG_4367.jpg
    80 KB · Wyświetleń: 1
  • IMG_4371.jpg
    IMG_4371.jpg
    67.1 KB · Wyświetleń: 1
  • IMG_4376.jpg
    IMG_4376.jpg
    45.4 KB · Wyświetleń: 1
  • IMG_4425.jpg
    IMG_4425.jpg
    89.1 KB · Wyświetleń: 1
  • IMG_4443.jpg
    IMG_4443.jpg
    74.9 KB · Wyświetleń: 1
  • IMG_4457.jpg
    IMG_4457.jpg
    143.9 KB · Wyświetleń: 1
  • IMG_4468.jpg
    IMG_4468.jpg
    90.7 KB · Wyświetleń: 1
Kolejne gadżety na ten sezon
Regulator PWM 75A do pompy wspomagania z Opla - likwiduję klasyczne wspomaganie - raz z powodu zmniejszenie obciążanie silnika (zbędne kg kręcące się zawsze na wale) dwa pompa wspomy wisi tak blisko przedniej belki że nie byłem wstanie orurowaniem IC wykręcić obok silnik i całość idzie przed belką przednią co za tym idzie jest poprostu za długie.
18159319_1673252659355699_32118725_o.jpg18120578_1673252656022366_968541286_o (1).jpg

A drugi gadżet - to już fanaberia :D i w sumie do niczego nie potrzebne poza tym że chciałem to mieć. Usunięta stacyjka wraz z blokadą kierownic i przycisk START-STOP :) IMMO RFID - przy EMU IMMO nie było wcześniej wogóle.

18160191_1673252639355701_2083067339_o.jpg
 
Ja mam lepsze immo przy EMU, zabieram akumulator w kieszeń i tyle :) LiPo 490A rozruchu :)

 

Załączniki

  • 17858468_1382045761851485_1145616431_o.jpg
    17858468_1382045761851485_1145616431_o.jpg
    37.3 KB · Wyświetleń: 0
i to jest zejscie z masy ;)
jeden minus ze wiele nie pokreci, wiec trzeba miec pewnosc ze odpali ;)
 
Co do wspomagania elektrycznego - daj znać proszę jakie to później w odczuciach jest w porównaniu do hydrauliki alfowej ? tak na przyszłość też o tym myślałem (choć z tymi końmi to podzielone zdania są, że się je zaoszczędza, ale na logikę przecież powinno , przynajmniej na prostej :) ) , tylko się boję trochę że Alfa straci jej Alfowatość - świetny właśnie układ kierowniczy , z idealną siłą i czuciem. No ciekaw jestem wrażeń jak skończysz.

Grzesiek - a ładowanie na zwykłym układzie elektr samochodu takiego akumulatora ? bo zewnętrzna ładowarka wiem że specjalna jest potrzebna. Długo na nim jeździsz już ?
 
Co do wspomagania elektrycznego - daj znać proszę jakie to później w odczuciach jest w porównaniu do hydrauliki alfowej ? tak na przyszłość też o tym myślałem (choć z tymi końmi to podzielone zdania są, że się je zaoszczędza, ale na logikę przecież powinno , przynajmniej na prostej :) ) , tylko się boję trochę że Alfa straci jej Alfowatość - świetny właśnie układ kierowniczy , z idealną siłą i czuciem. No ciekaw jestem wrażeń jak skończysz.

Grzesiek - a ładowanie na zwykłym układzie elektr samochodu takiego akumulatora ? bo zewnętrzna ładowarka wiem że specjalna jest potrzebna. Długo na nim jeździsz już ?

Sam uklad kierowniczy alfowy zostaje - zmieniony zostanie tylko sposob zasilania w olej przekladni kierowniczej zasilana elektrycznie pompa płynu wspomagania a nie cala przekładnia elektryczna. I żeby niebyło ani za mocno ani za nerwowo jest płynna regulacja obrotów pompy PWM (od 10% do 100% ) (oplowe pompy maja same w sobie taka regulacje ale tam sygnal o predkosci bierze się z CAN'a a nie chce az tak gryźć tego tematu bo znów skoncze za 2 lata :D w teorii możńa to spiąć w EMU )
 
Ostatnia edycja:
Grzesiek - a ładowanie na zwykłym układzie elektr samochodu takiego akumulatora ? bo zewnętrzna ładowarka wiem że specjalna jest potrzebna. Długo na nim jeździsz już ?


Potestuję dłużej zdam relację, ten dokładnie produkt ma wbudowaną elektronike monitorującą parametry pracy akumulatora i parametry jego ładowania, nie wymaga niby żadnej ingerencji w układ elektryczny pojazdu.
 
Teddy liczyłeś ile kg odpadnie?
Grzesiu, akumulator niczym z latarki :P
 
Wiesz jak się czułem jak go pierwszy raz wyjąłem z paczki ? :) Ale testowałem na 4.4 V8 i palił bez problemowo parokrotnie :)

Domyślam się :D Jednak miniaturyzacja postępuje. Ciekawe czy z ogniwami/akumulatorkami 18650 bym odpalił samochód. Muszę kiedyś spróbować. ;)
 
Kupiłem klatkę :) w sumie pod wpływem impulsu :D bo jeszcze nie wiem jak kiedy i czy ją włożę ale była w dobrej cenie.
228042d1494326732-2_0_20v_turbo__teddy-18359341_1376801765742157_3156392094961669071_.jpg

228043d1494326743-2_0_20v_turbo__teddy-18319241_1376801795742154_2045213346354859222_.jpg
 

Załączniki

  • 18359341_1376801765742157_3156392094961669071_o.jpg
    18359341_1376801765742157_3156392094961669071_o.jpg
    123.6 KB · Wyświetleń: 0
  • 18319241_1376801795742154_2045213346354859222_o.jpg
    18319241_1376801795742154_2045213346354859222_o.jpg
    82.6 KB · Wyświetleń: 0
O żesz, a kto i gdzie ją tak załatwił???
Jedna pucharówka mniej ? czy z jakiejś zagranicznej serii wyścigów ją wytrzasnąłeś ?
A co to ta rura niebieska i ta druga szara wzdłuż progu od kierowcy??
 
Amortyzatory
Powrót
Góra