[156] glosniki

  • Autor wątku Autor wątku moreeek
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
A co do radyjek, Blaupunkt jest od kilku lat Chiński i z tymi Blaupunktami które były za czasów nowości naszych 156 ma tylko znaczek wspólny. Ja mam takie radio

Co oznacza dla Ciebie chińskie radio? Jeśli jest nowe na gwarancji i spełnia Twoje oczekiwania to jest bardzo dobrze. Dziś 95% sprzętów - producentami są Chiny. Nowe radia maja więcej bajerów niż stare, a nie oznacza ze są gorsze.

A co do radyjek, Blaupunkt jest od kilku lat Chiński i z tymi Blaupunktami które były za czasów nowości naszych 156 ma tylko znaczek wspólny. Ja mam takie radio
Co do kabli - ja nie zmieniałem bo nie widziałem sensu.Raczej nie zauważysz różnicy po wymianie poza "wewnętrzny aspektem" że masz nowe dla siebie samego.Chyba, że jesteś meeega wymagającym audiofilem, gdzie Twoje ucho wychaczy różnicę w odbiorze...
 
Co do kabli - ja nie zmieniałem bo nie widziałem sensu.Raczej nie zauważysz różnicy po wymianie poza "wewnętrzny aspektem" że masz nowe dla siebie samego.Chyba, że jesteś meeega wymagającym audiofilem, gdzie Twoje ucho wychaczy różnicę w odbiorze...

Nie uważam się za wymagającego audiofila, kable chce/chciałem wymienić tylko z jednego względu, a mianowicie aby być pewnym, że to wszystko będzie działać. Jak by nie patrzeć to seryjne kable mają już swoje latka.
 
Tak jak pisze zielloo nie ma sensu zmieniać kabli chyba że chcesz zrobić se dodatkową robotę tylko po co.
 
No to jedna robota odpadła.

Dodano po 2 minutes:

A powiedzcie mi jedną rzecz, jeśli zdecyduję się na wzmacniacz to stare kable też zostawić?
 
Ostatnia edycja:
Co oznacza dla Ciebie chińskie radio? Jeśli jest nowe na gwarancji i spełnia Twoje oczekiwania to jest bardzo dobrze. Dziś 95% sprzętów - producentami są Chiny. Nowe radia maja więcej bajerów niż stare, a nie oznacza ze są gorsze.
Chińskie radio oznacza dla mnie takie które poza robieniem w Chinach jest przez nich projektowane- mechanicznie, bo stylizacja została z Niemieckich czasów do dziś, bo działa sentymentem na klienta.
Mam, a raczej miałem w domu jedną zabawkę Blaupunkta i w porównaniu do czystej chińszczyzny nie ma różnicy, nawet obudowa ta sama. Ale Blaupunkt lepiej brzmi i cena +60%
Co dla ciebie oznacza więcej bajerów??????????
Jak durne animacje, podświetlenia w iluś tam odcieniach i takie tam to szacun
To radio też spełnia swoją rolę, ma gwarancję i takie tam ;)
http://allegro.pl/radio-samochodowe-mp3-usb-aux-sd-4x50w-pilot-6207-i4901693912.html
A powiedzcie mi jedną rzecz, jeśli zdecyduję się na wzmacniacz to stare kable też zostawić?
Przy wzmacniaczu to ja bym jednak kable wymienił
 
Ostatnia edycja:
mega istotna podpowiedź - POD ŻADNYM POZOREM HERTZÓW ZA 250ZŁ. ten kto to poleca chyba na głowę upadł, to nie ma żadnej jakości dźwięku.
 
mega istotna podpowiedź - POD ŻADNYM POZOREM HERTZÓW ZA 250ZŁ. ten kto to poleca chyba na głowę upadł, to nie ma żadnej jakości dźwięku.
Oczywiście swoją opinie możesz poprzeć, jakimiś tam doświadczeniami z tym włoskim szajsem za 250 zyli?????????
Zadam ci jedno pytanie. Co lepiej gra??????????
1.http://allegro.pl/system-hertz-dsk-165-3-dedykowane-dystanse-mdf-i4872155897.html
2.http://allegro.pl/morel-tempo-6-zestaw-odseparowany-165mm-6-5-i4948446042.html
A teraz lepsze wzmacniacz z bagażnika kosztował mnię 1 złoty polski- też do bani nie, co dobre musi kosztować majątek????????
 
Ostatnia edycja:
ta, zaraz mi napiszesz, że hertz :D chociaż pewnie nigdy morela nie słyszałeś. ja wiem swoje, nikt mi nie wmówi, że badziew za 250zł grający strasznie płasko i plastikowo brzmi dobrze.
 
Czyli tak jak pisałem na początku ilu użytkowników tyle racji. Ale dziękuje wszystkim za podpowiedzi teraz muszę sobie to zebrać w całość i iść na zakupy.
 
tylko że:
a) nie słuchaj takich bzdur, jak masz 1500 to możesz poskładać bardzo fajne audio, z którego będziesz strasznie zadowolony
b) helixy to ogólnie badziew, a te za 250 to już szczególna kupa i to po prostu nie brzmi
c) jak zakupy, to tylko i wyłącznie w profesjonalnym sklepie car audio - i tu od siebie mogę polecić hornhagen z wrocławia
 
No właśnie przeglądam sklep Hornhagen, oni w szczególności na allegro handlują z tego co widzę.
 
siewcu chyba Cię troszkę poniosło z tymi ocenami. Słuchałeś z Helix'a chociażby P236? Hertz akurat też jest ciekawy, ale od HSK w górę... Nie uogólniaj... I bądźmy szczerzy, za 1500zł za nowe klocki to sobie stworzy jakieś tam plumkanie a nie "bardzo fajne audio". W używkach już można pomyśleć nad czymś sensownym, ale audio to nie tylko "klocki", do tego są kable, wygłuszenie i cała instalacja... Jak w grę wchodzi już wzmacniacz to nowe kable obowiązkowo i to takie, aby zapewniły odpowiednie zasilanie. No chyba, że ktoś sobie chce zfajczyć samochód...
 
ta, zaraz mi napiszesz, że hertz :D chociaż pewnie nigdy morela nie słyszałeś. ja wiem swoje, nikt mi nie wmówi, że badziew za 250zł grający strasznie płasko i plastikowo brzmi dobrze.
Drogi panie Siewcu, wiem wiem ty z Wrocławia, ja z zadupia na Podlasiu, ale czy ty aby teoretykiem nie jesteś, czy to nie ty doradzałeś mi wyciszenie drzwi tylko na zewnątrz????????????
Akurat Morele są mi znane i według osoby która się przesiadła z tych badziewnych Hertzów to one grały lepiej. Może ktoś tego ustawić nie umiał, taki łoś ze wsi jak ja co nic w życiu nie widział?????????
Bo u mnie nie grają płasko ani plastikowo
Dla udowodnienia moich słów jutro wrzucę fotki Moreli oraz reszty zabudowy w aucie z fotki poniżej, przy którym grzebiemy w moim garażu(tak tu na wsi ja się nudzimy między wywalaniem gnoju, grzebiemy trochę, a że gnoju dużo to wolno nam idzie:jester:)
attachment.php

A i co do Hertzów to cena spada z wiekiem, DSK właściciel tego auta kupił 6- 7 lat temu, za kwotę która by ci przypadła do gustu, jedyna rzecz jaka się zmieniła przez lata to zwrotnica dołączona do zestawu
Tak dla wkurwie... będę tu wrzucał fotki tego co będzie mi wpadało w łapy ;)
Ryj się przymknie co niektórym- zapewniam
 

Załączniki

  • 20150114161557[1].jpg
    20150114161557[1].jpg
    92.8 KB · Wyświetleń: 342
Ostatnia edycja:
Wszyscy wymieniają marki różnych głośników ale podstawa to wygłuszenie drzwi i zrobienie z nich skrzynki, montaż paneli do głośnika lub przeróbka boczków (jak pisałem wczesniej str.16) po takim zabiegu głośniki grają zupełnie inaczej sama wymiana głośników też pomoże ale odpowiedni montaż to podstawa bo głośnik by grał musi mieć jakieś pudło
 
Ostatnia edycja:

Załączniki

  • 20150119162628[1].jpg
    20150119162628[1].jpg
    100 KB · Wyświetleń: 329
  • 20150121160426[1].jpg
    20150121160426[1].jpg
    75.2 KB · Wyświetleń: 360
  • 20150121162700[1].jpg
    20150121162700[1].jpg
    91.9 KB · Wyświetleń: 306
  • 20150121170033[1].jpg
    20150121170033[1].jpg
    44 KB · Wyświetleń: 266
Siewcu, gdyż się odezwałeś to przypominam tu pisz
A co do tych badziewnych DSK, to miałeś je chociaż w łapie, czy kolega ci mówił????????
Po namyśle być może i naprawdę głośniki są do bani, z tym że mam drzwi wygłuszone świetnie matami poleconymi przez ciebie i może to jest powód tego że graja według mnie i nie tylko mnie bardzo dobrze. Z tego też powodu niedługo być może dostanę od kolegi porządne głośniki na próbę i się zobaczy- ,, tylko idioci się nie mylą" ktoś kiedyś powiedział
Dla znawców- czym różnią się te dwa głośniki?????????
attachment.php

Jak widać na wsi czasem jest grubo ;)
 

Załączniki

  • IMG_7351.JPG
    IMG_7351.JPG
    133.5 KB · Wyświetleń: 312
Ostatnia edycja:
A co byście polecili gdybym miał do wydania 350-400 zł na głośniki do przodu w 156FL?
Obecnie widziałem, że są wsadzone Hertze, patrząc z grubsza to zapewne jakiś tańszy model, ale jak na mój gust i potrzeby gra ok.
Mam w planie przełożyć te obecne na tył (siedzą tam jeszcze zwykłe trzeszczące seryjne), a na przód kupić coś lepszego.

Do tego chciałbym dokupić radio też za ok. 400 zł - jakby ktoś coś polecił to fajnie - obowiązkowo z czerwonym podświetleniem.

Na koniec.
Czy maty wygłuszające APP lub Boll - na Allegro obecnie kosztują ok. 5 zł za 50x25cm - nadają się do wygłuszenia drzwi? Ile ich potrzeba na zrobienie wszystkich czterech drzwi.
 
1. Hertze grają bardzo dobrze, pod warunkiem, że są podpięte pod wzmacniacz. Szukaj czegoś co zagra dobrze bez wzmacniacza.
2. w budżecie 400zł, szukaj jakiejś używki np. Alpine cde 9882ri
3. Zamiast mat Boll'a czy APP zainwestuj w STP, dużo łatwiej się nakładają i nie kruszą po pewnym czasie w przeciwieństwie do APP/Boll'a
 
Kylo, przeciez to suby SB... odnosnie DSK to zdecydowanie w tej cenie wole uzywki. A zamiast bolla to juz chyba dekarke, wiele sie nie roznia....
 
Amortyzatory
Powrót
Góra