Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

Ja chcę stelvio! Ale nikt mi jej kur** sprzedać nie chce ... Mają wypierdolone jaja na klienta
No ok, obsługa z tego co piszesz jest daleka od wzorowej, ale do cholery bronią Ci się przejechać tym Stelvio? Ja dostałem w Lublinie Stelvio na weekend i mogłem sobie spokojnie pojeździć, no nie wiem a nie możesz gdzieś indziej pojechać. Koledzy z innych miast pisali, że właśnie w Bydgoszczy jest ok
 
Bo to nie jest pierwsze lepsze auto, tylko auto dla koneserów. Najpierw sam musisz udowodnić, że jesteś go wart i pierwszy etap selekcji odbywa się w salonach :D

Haha coś w tym jest.. bo wiecie, Alfy kiedyś się psuły (miałem nawet taką), więc pewnie doszli wtedy do wniosku, że jeśli będą je kupować tylko wybrańcy czyli Ci którzy już na etapie zakupu przeszli z tą marką drogę krzyżową i mimo to się nie złamali, to oni będą godni posiadania takiego auta. Szefowie marki dobrze wiedzieli, że taki użytkownik będzie przeklinał przy każdej usterce, ale i tak będzie Alfę kochał, pozostanie jej wiernym i do innych złego słowa nie powie.
Dlaczego to prawo handlu funkcjonuje do dziś? Według mnie dlatego, że tak na prawdę nikt nie wie czy Alfy faktycznie przestały się psuć.. :D

- - - Updated - - -

No ok, obsługa z tego co piszesz jest daleka od wzorowej, ale do cholery bronią Ci się przejechać tym Stelvio? Ja dostałem w Lublinie Stelvio na weekend i mogłem sobie spokojnie pojeździć, no nie wiem a nie możesz gdzieś indziej pojechać. Koledzy z innych miast pisali, że właśnie w Bydgoszczy jest ok

W Torino dają na weekend? Gdzieś jeszcze? Chociaż na 1 dzień?
 
Ja wiem że można się wkurzyć, ale żeby nie kupić auta, które najbardziej Ci się podoba, ma według Ciebie najlepsze wnętrze, a od siebie wiem że najlepiej się prowadzi i na bank pod względem mocy zostawia zarówno mazdę jak i Volvo ze względu na słabą obsługę? Sorki, ale chyba to nieco przesada i tak jak dla mnie to w sumie zrobisz na złość sobie...

Też tego nie rozumiem. Mam kumpla, który mi powiedział,że wie że Giulia to najlepsze auto w klasie i już miał podpisać umowę na Veloce bo się zakochał ale wszedł do BMW i go zwabili przedłużeniem gwarancji i jakimś serwisem gratis. Dla mnie nieporozumienie...!! :)
 
Też tego nie rozumiem. Mam kumpla, który mi powiedział,że wie że Giulia to najlepsze auto w klasie i już miał podpisać umowę na Veloce bo się zakochał ale wszedł do BMW i go zwabili przedłużeniem gwarancji i jakimś serwisem gratis. Dla mnie nieporozumienie...!!
Nie będę nikogo oceniać, jego cyrk jego małpy, jego kasa,ale dla mnie to tak jakbym miał zajebistą ochotę przykładowo na salami, ale finalnie kupiłbym mielonkę, której właściwie nawet nie lubię bo była mniejsza kolejka...
Absolutnie nie tłumacze podejścia obsługi czy postępowania samego FCA, ale to w końcu auto którym będę jeździł na pewno dłużej niż trawił przytoczoną przykładowo mielonkę i nazajutrz kupię salami, na które tak naprawdę miałem ochotę.
 
Ostatnia edycja:
dajta pany namiary na tego człowieka z Bydgoszczy :D może był na jakimś urlopie
 
W Torino dają na weekend? Gdzieś jeszcze? Chociaż na 1 dzień?
Nie wiem czy dają, ale ja dostałem, może mi dobrze z oczu patrzy, nie wiem. Dostałem w sobotę ok 13 ej, oddałem w poniedziałek ok. 10ej. Ja załatwiałem tematy z Panem Michałem (mam nadzieję, że się nie obrazi, że o nim piszę) jak dla mnie człowiek na poziomie i mogę go z czystym sumieniem polecić
 
W Krakowie dają na 1 dzień (nie weekend). Stelvio po faceliftingu miało przyjechać w styczniu, patrząc na stronę alfy w autach od ręki - chyba mają już coś na stanie.

W Krakowie jest Stelvio (2 lub 3 szt) w nowej wersji na 2020 - oglądałem we wtorek, były jeszcze na serwisie tuż po przyjeździe, ale udało się wsiąść obejrzeć "pomacać".
Jakby kogoś interesowało, to jeden egzemplarz ma tapicerkę w kolorze beżowym - ładnie to wygląda ale niestety poza tapicerką i plastikami, beżowa jest również dolna wykładzina, co może być dość niepraktyczne.
 
Nie będę nikogo oceniać, jego cyrk jego małpy, jego kasa,ale dla mnie to tak jakbym miał zajebistą ochotę przykładowo na salami, ale finalnie kupiłbym mielonkę, której właściwie nawet nie lubię bo była mniejsza kolejka...
Absolutnie nie tłumacze podejścia obsługi czy postępowania samego FCA, ale to w końcu auto którym będę jeździł na pewno dłużej niż trawił przytoczoną przykładowo mielonkę i nazajutrz kupię salami, na które tak naprawdę miałem ochotę.

jak kupił g30 to jednak co najmniej podwawelską, a nie mielonkę ;)
 
Ponoć mają 2, chyba Veloce i Super, a 2 jeszcze mają dostać, ale nie dają.
Chyba to mnie najbardziej wkurza w tym wszystkim - brak jednej odpowiedzi. Z odpowiedzi od jednego sprzedawcy w Krakowie dostałem informację że można spokojnie wziąć auto na 1 dzień z limitem 100 km lub 200 - niestety nie pamiętam dokładnie. Może to zależy od pogody czy metki na ubraniu - sam już nie wiem...

W Krakowie jest Stelvio (2 lub 3 szt) w nowej wersji na 2020 - oglądałem we wtorek, były jeszcze na serwisie tuż po przyjeździe, ale udało się wsiąść obejrzeć "pomacać".
Jakby kogoś interesowało, to jeden egzemplarz ma tapicerkę w kolorze beżowym - ładnie to wygląda ale niestety poza tapicerką i plastikami, beżowa jest również dolna wykładzina, co może być dość niepraktyczne.
Wystarczy zerknąć na https://salon.alfaromeo.pl/?production_year=2020
 
Ostatnia edycja:
Chyba to mnie najbardziej wkurza w tym wszystkim - brak jednej odpowiedzi. Z odpowiedzi od jednego sprzedawcy w Krakowie dostałem informację że można spokojnie wziąć auto na 1 dzień z limitem 100 km lub 200 - niestety nie pamiętam dokładnie. Może to zależy od pogody czy metki na ubraniu - sam już nie wiem...


Wystarczy zerknąć na https://salon.alfaromeo.pl/?production_year=2020

co do jazd weekendowych - z moich źródeł,
oficjalnie FCA zakazuje/nie zaleca(?), wydawania samochodów na dzień/dwa, przy czym zdarza się to, jeśli ktoś jest np. stałym klientem, etc.;
"z ulicy" raczej ciężko/rzadkość,
mnie raz zaproponowano wynajem na weekend za 150 netto jak chce potestotwać Stelvio ;-))))
 
Również polecam Pana Michała z Bydgoszczy. Super sprzedawca.
 
I ja również polecam tego magika z Bydgoszczy. Dwoił się i troił, zanęcił i wyłowił klienta z odległego Krakowa.
Chyba trzeba mu wysłać tą konwersację, będzie miał argument przy negocjacjach ws. awansu ;)
 
Ostatnia edycja:
No tak ale my teraz z żoną wybieramy między Volvo XC60 2.0 TB at/ mazda cx5 2.5 at / stelvio 2.0 TB at ... No i oczywiście małżonka stwierdziła że alfa Romeo leci w CH** bo ona chce zobaczyć , dotknąć, usiąść a oni ja olewają, w maździe i Volvo że względu na jej stan (zaawansowana ciąża) latali za nią z wodą/sokiem , przekąskami , siedzeniem wszędzie po 2h. W Alfie w Bydgoszczy obok mają Seata/jeeepa/cupre i jakieś inne gówna to też zainteresowani nami, sprzedawcy alfy zero, byle by uniknąć pytań i odpowiedzi. Jestem z marką związany emocjonalnie już 8lat i chciałbym pozostać ale jak tak dalej pójdzie wee nudne Volvo albo, piękne ale wolna japoneczke bo sprzedawcy są pomocni. A ja na stelvio mogłem tylko popatrzeć :(

Przypomina mi to sytuację sprzed 4 lat, kiedy chcieliśmy w Bielsku kupić Giuliette mojej żonie. Była w 6 miesiącu ciąży, widoczny brzuszek ślicznie. W salonie nikt dzień dobry, po ponad pół godziny stania podszedł jakiś gościu i pyta czego szukamy, wiec mówię, że giulietta, na co on, że może wolimy fiata 500l... :( .Skończyło się na wyjściu z salonu i zakupie qashqaia, ale niestety znowu nie w bielsku. Zresztą tak samo miałem w 2010 jak kupowałem 159. W salonie w BB olewka totalna, kupiłem w końcu w carserwis, chociaż to nie był do końca szczęśliwy traf, jak się później okazało.
 
Przypomina mi to sytuację sprzed 4 lat, kiedy chcieliśmy w Bielsku kupić Giuliette mojej żonie. Była w 6 miesiącu ciąży, widoczny brzuszek ślicznie. W salonie nikt dzień dobry, po ponad pół godziny stania podszedł jakiś gościu i pyta czego szukamy, wiec mówię, że giulietta, na co on, że może wolimy fiata 500l... :( .Skończyło się na wyjściu z salonu i zakupie qashqaia, ale niestety znowu nie w bielsku. Zresztą tak samo miałem w 2010 jak kupowałem 159. W salonie w BB olewka totalna, kupiłem w końcu w carserwis, chociaż to nie był do końca szczęśliwy traf, jak się później okazało.

Pocieszę Was - pół roku temu szukałem auta dla rodziców. Pojechałem do salonu KIA w Poznaniu. Wchodzę do salonu. Widzę, że jest tylko jeden sprzedawca, ale obsługuje klientów. Dział serwisowy siedzi i plotkuje. Ok, czekam. Obejrzałem sobie Stingera, posiedziałem w środku. Obejrzałem sobie proceed'a i posiedziałem w środku. Przez 15min nawet nikt do mnie nie podszedł. Zaczepiłem jakiegoś typa w garniturze, i pytam czy może poprosić jakiegoś sprzedawce, bo czekam tu od 15min i nawet nikt się nie zainteresował. Powiedział, że zobaczy czy jest dzisiaj jeszcze jakiś sprzedawca i zniknął. Wrócił po 10 minutach i powiedział, że nie ma dzisiaj nikogo więcej, i muszę czekać, aż tamten się zwolni XD poszedłem w ch*j.
 
Mam nadzieję, że można podawać publicznie, zresztą nr jest dostępny na otomoto i na stronie salonu:
To Ja może wrzucę dane sprzedawcy z Krakowa który odpowiada szybko (ktoś wcześniej wspominał że nie dało się uzyskać odpowiedzi z Krakowa, tymczasem Ja otrzymałem odpowiedź na maila bardzo szybko):
Ewelina Rycerz
Doradca Handlowy

Sobiesław Zasada Automotive
Oddział ASC Kraków
30-150 Kraków, ul. Armii Krajowej 21
tel. +48 12 25 25 263
mob. +48 661 664 406

mail: Ewelina.Rycerz@zasadaauto.pl
 
Amortyzatory
Powrót
Góra