[GTV Spider] Zawieszenie gwintowane GTV/Spider

Nazar

Nowy
Rejestracja
Mar 16, 2011
Postów
3,966
Lokalizacja
Bytom
Auto
Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
ELO. Chce zamówić z Ebaya amortyzatory gwintowane z firmy Lowtec. Miał ktoś z tym do czynienia? Wyglądają konstrukcyjnie na lepszy produkt niż FK, MTS a przy tym cenowo jest całkiem sympatycznie. Niestety nie ma u nas niczego w rozsądnej cenie. KW var.1 za ponad 4k czyli wersja bieda , BC Racing juz lepiej bo za 4,4k PLN dostajemy gwint z regulacją twardości i dodatkowo z customowymi poduszkami amora ( na Ebayu BC z przesyłką wyjdzie z 3,9k :) ). Jednak do auta okazjonalnego dla samego wyglądu nie potrzebuje gwintu ze złota a ten Lowtec ma zajebistą cenę jak na te auto :). Rozważałem sprężyny ale w tej materii to tragedia bo jedynie MTS obniża tak jak powinno a reszta to jakas pomyłka , większość pod V6 gdzie potem przód jak w motorowce po założeniu do TSa stoi.
66.jpg


Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka
 
Lowtec to niegdyś dobrej klasy zawieszenia.
Jeśli przez lata nie stracili na jakości to powinieneś być zadowolony.
Pozdrawiam.
Rafał
 
ELO. Chce zamówić z Ebaya amortyzatory gwintowane z firmy Lowtec. Miał ktoś z tym do czynienia? Wyglądają konstrukcyjnie na lepszy produkt niż FK, MTS a przy tym cenowo jest całkiem sympatycznie. Niestety nie ma u nas niczego w rozsądnej cenie. KW var.1 za ponad 4k czyli wersja bieda , BC Racing juz lepiej bo za 4,4k PLN dostajemy gwint z regulacją twardości i dodatkowo z customowymi poduszkami amora ( na Ebayu BC z przesyłką wyjdzie z 3,9k :) ). Jednak do auta okazjonalnego dla samego wyglądu nie potrzebuje gwintu ze złota a ten Lowtec ma zajebistą cenę jak na te auto :). Rozważałem sprężyny ale w tej materii to tragedia bo jedynie MTS obniża tak jak powinno a reszta to jakas pomyłka , większość pod V6 gdzie potem przód jak w motorowce po założeniu do TSa stoi.
66.jpg


Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka
Hej, udało Ci się coś wiecej ustalić odnośnie tego gwintu? Zamówiłeś? Też o nim myślę..

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
 
Zamówiłem Lowteca gwint bezposrednio od producenta. Zobaczymy co to warte. Na Alfistishop jest niby dostepny Novitec ale lipa to straszna bo przod regulacja w zakresie do -40mm a tył zwykle sprezyny -30mm wiec za 2500pln masz to co osiągniesz na sprezynach MTSa za 500pln. Lowtec ma regulacje do -10cm a wstepnie mierzac to z 6-7cm chcialbym zejsc na kazdej osi. Przy oponach 205/40 na serii mam od rantu błotniki do opony ok 7cm wiec tragedia jest :) . Wiem jak sie czuje posiadacz Daci Duster [emoji23]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 
pochwal się jak dostaniesz, jaki koszt?
Czas oczekiwania do 4tyg od momentu kiedy trafi na półki magazynowe wiec moze sie przeciągnąć. Koszt z przelewem walutowym to niecałe 2,5kpln wiec nie ma zle. Czekam. Jak przyjdzie to wrzuce foty.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Nie wiem czy macie FB ale jak nie to wrzucam kilka fotek z poczatkowych prac przy aucie. Pierwsze fotki jak stało na serii. Odboje na tyle trzeba wyciągnąć bo wahacz gitara przy obniżeniu nawet o 1/2 opiera się o niego . Auto ustawione na razie wyzej niz zamierzone zeby sprężyny się ubiły.
105.jpg
106.jpg
107.jpg
108.jpg
109.jpg
110.jpg
111.jpg


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Czym Ty robisz te zdjęcia? Jakość dramat...
Pozdrawiam.
- Rafał
 
No nie wiem czemu ale z kompa mam fajną jakosc ale jak wrzucam przez Tapatalka z telefonu to jako ze nie mam konta VIP w nim to mega okraja rozdzielczość. Większość postow wrzucam w czasie pracy. Będę w domu to spróbuje usunąć post i wrzucic normalnie z kompa

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 
nie chcesz może sprzedać tych odbojów z kubkami sprężyn tylnych? u mnie przegniły i szukam jakiejś rozsądnej alternatywy :)
 
Nie wiem jak teraz fotki bo z kompa . Auto ustawione na próbe . W zasadzie tył na maxa w górę . Polatamy trochę to ustawimy jak trzeba IMG_20200415_191856.jpgIMG_20200415_192111 (1).jpgIMG_20200415_192138.jpgIMG_20200415_193139.jpg

- - - Updated - - -

nie chcesz może sprzedać tych odbojów z kubkami sprężyn tylnych? u mnie przegniły i szukam jakiejś rozsądnej alternatywy :)
Sorry ale zostawiam wszystkie ori części jak zdziadzieje i mi się zachce powrócić do serii . Telefony też z zimówkami , na razie robią za cegły na zimę co by szło auto przepalić i ruszyć z miejsca .
 
Którą wersję brałeś? Ta za 724euro?

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
 
Którą wersję brałeś? Ta za 724euro?

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Najtańsza 9.1 nie pamietam ile Euro dokładnie ale coś koło tego . Z przesyłką wyszło 2600pln . Tyle ,że ja kupowałem nie na Ebayu a bezpośrednio od producenta na Lowtec.de
 
Super felga! Zastanawiam się też nad zakupem gwintu w podobnym celu by wyglądał:) Masz może więcej fotek z samego gwintu i z montażu jak oceniasz jakość? Jest przyzwoity dostęp do regulacji z tyłu? Bo z tego co się orientowałem to jedyna firma która ma regulację przód i tył.
 
Fajny gwint bo na przodzie ma nietypową regulację która mozna ustawic naprezenie sprezyny czyli w zasadzie jej twardość. Tył. Po sciagnieciu koła dostep do tulei w miarę. Ułatwieniem regulacji są dwa klucze- jeden standardowy drugi "bolec" ktory nada sie właśnie do tyłu kiedy w gitarze dostep jest trochę ograniczony. Po kilku jazdach mile zaskoczony jestem. 916 w serii zbyt komfortowa nie jest wiec nie zauwazylem specjalnej roznicy w twardosci zawieszenia. Co do montażu to tyl nie ma co rozpisywac. Jedyne co to trzeba usunąć calkowicie odboj zeby po obnizeniu gitara sie nie oparła calkowicie o niego . Na przodzie zostaje tylko poduszka ori , wyciagamy tą podkladke pod nia co jest na tloczysku zastępując ja tuleją z zestawu Lowteca która trzyma sprezyne i tyle .
180.jpg
181.jpg
182.jpg


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 
I bym zapomniał. Przedni amor ma fasolkę wiec mozna zrobic lekkie kąty. To mi uratowało zycie i kieszeń bo odpadła mi koniecznosc robienia cambera na przód :)
185.jpg


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Tutaj widać auto na gwincie, duża różnica będzie na springach -30? Watro dokładać te 2000 do gwintu czy sprężyny wystarczą? Nie chce betonu, chce fajnie spasować felge z nadkolem
 
Tutaj widać auto na gwincie, duża różnica będzie na springach -30? Watro dokładać te 2000 do gwintu czy sprężyny wystarczą? Nie chce betonu, chce fajnie spasować felge z nadkolem
Ja mam tył na tym gwincie ustawiony teraz w najwyższej pozycji . Przód powiedzmy w połowie bo tu są dwie regulacje . Problem ze sprężynami polega na tym ,że np. Eibach to wyrzucanie pieniędzy w błoto przynajmniej w przypadku 2,0 bo sprężyny są jednakowe do 1,8/2.0 i do V6 więc w praktyce wychodzi ,że przód siada w TSie wyżej a tył niżej no i -20mm to jak ubita seria . Reszta sprężyn na rynku stosuje podobne praktyki . Jedynie co wizualnie fajnie siadło optycznie to sprężyny z MTSa które o dziwo oferowane są w wersji do TSa i osobno do v6 . Jeżeli masz zwykłe felgi lub coś w normalnych rozmiarach to gwint rzeczywiście nie musi być dla ciebie dobrym wyborem . U mnie felgi wymusiły gwint bo szerokie no i jak się ubiją sprężyny to jeszcze trochę pobawie się regulacją . Problemem w GTV/Spiderze jest przód . Tylne nadkole można zrolować i koło schować pod błotnik ale przód jest ciężki do przerobienia . Sam będę siedział nad tym tematem ale obawiam się ,ze znowu kątówka pójdzie w ruch :D
 
ja założyłem AP i siadło ładnie z przodu i z tyłu. Tyle że ja mam Ph1, a z tego co się orientuję Ph1 ma nieco dłuższe sprężyny z przodu i może dlatego przód nie stanął dęba.
 
ja założyłem AP i siadło ładnie z przodu i z tyłu. Tyle że ja mam Ph1, a z tego co się orientuję Ph1 ma nieco dłuższe sprężyny z przodu i może dlatego przód nie stanął dęba.
Pierwsze słyszę o dłuższych sprezynach ale nie bede się kłócić. Kolega ma AP w PH2 i dla mnie obnizenie jest jak na Eibachu -ledwo zauważalne. Dla lepszych efektow można dołożyć skrócone amortyzatory np. Koni.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Amortyzatory
Powrót
Góra