[Stelvio] Wyciszenie kabiny

jeszcze raz napisze - używacie potocznie pojęcia szyba laminowana do szyby klejonej czyli jak w tradycyjnym aucie z warstwą folii miedzy dwoma warstwami szkła zabezpieczającej przez rozbiciem. to 2 rożne pojęcia
 
Panowie, żeby usystematyzować temat zamieszczam foto i opis szyb montowanych w Stelvio MY 20020 z dodatkowym wyposażeniem 57J i 7H6 (aktualnie poziom i oznaczenie wyposażenia mogło ulec zmianie):

1. Szyba przednia laminowana wyposażona w filtr przeciwsłoneczny (kod wyposażenia 57J)

2. Szyba przednia boczna dwuwarstwowa z dość grubą warstwą folii pomiędzy szybami, co można dostrzec patrząc na jej przekrój po otwarciu okna (widać że szyba składa się z dwóch płatów szkieł). Takie szyby boczne są montowane m.in w pakiecie 7H6 - redukcja hałasu w kabinie. Szyby tylne są jednowarstwowe.

szyba przednia.jpg szyba boczna przednia.jpg
 
no i jeszcze jeden typ szyby - laminowana bez filtra przeciwsłonecznego
 
Ciekawe jaki koszt tych "akustycznych" szyb bocznych do Stelvio i Giulii... Może to pomysł na kolejnego moda :)
 
Można jeszcze spróbować dać folię przeźroczystą od środka .
 
Myślałem o tym ale wydaje mi się, że to niewiele poprawi.
Szyba z pakietu cichego jest grubsza, jak pisali koledzy, jakby dwuwarstwowa: szyba - folia - szyba.
Też mnie kusi podmiana szyb, szczególnie, że planuję zdemontować i wyciszyć na wiosnę boczki.
 
Czy ktoś interesował się już tematem? Wystarczą same szyby boczne czy trzeba zmienić coś jeszcze?
 
przecuez bylo pisane ze grodz jeszcze. do tego szyby przez 2 mce jak pytalem to ktoras strona byla ciagle niedastepna w Turynie
 
Mi się na przeglądzie Stelvio przyrąbali do przedniej szyby, mimo, że jest na niej folia nieprzyciemniająca. Gołym okiem widać, że jest bardziej przejrzysta niż zielonkawe boczne we wszystkich stojących obok samochodach, ale zobaczyli folię i bla bla bla... wtf?!
 
Czy laminowanie polega na naklejeniu folii z filtrem od wewnętrznej strony?
 
Amortyzatory
Powrót
Góra