symbol silnika sie swieci

  • Autor wątku Autor wątku masaqqra
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
M

masaqqra

Guest
witam

dzisiaj zapalil mi sie znaczek silnika (taki co przy zapalaniu sie swieci i pozniej gasnie) informacja na wyswietlaczu 'Motor Control System Failure', 'go to dealer' i nie chodzi o dilera narkotykow! :)

no wlasnie co to moze byc, jak taki komunikat traktowac? auto dziala normalnie, temperatura silnika w normie, olej tez ok...

P.S. jestem lama w tematyce samochodowej (ale szybko sie ucze) i obawiam sie ze mnie wyczuja w serwisie i jak za zboze skasuja. Nawet nie wiem jak mam z nimi rozmawiac zeby dobrze to rozegrac - wiecie o co chodzi! auto na pewno wymaga serwisu, wymiany olejow itp wiec moge przy okazji serwisu podpiac ten problem ...czekam na wasze opinie.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Lampka sygnalizuje błąd. Nikt Ci nie wywróży jaki to błąd i co go powoduje. Konieczna jest diagnostyka komputerowa. Jeśli masz troche zacięcia to możesz poczytać to forum, kupić kabelek VAG KKL z allegro, pobrac program Fiatecuscan i odczytać błędy. (program bezpłatny, kabelek ok 55zł) . Jeśli nie chcesz się w to bawić to zostaw to fachowcom. Poczytaj również podwieszony temat w tym dziale "Motor control system failure".
 
troche czytalem i odpowiedzi sa bardzo ogolne, potrzeba podpiac pod kompa, tyle sie dowiedzialem...
 
troche czytalem i odpowiedzi sa bardzo ogolne, potrzeba podpiac pod kompa, tyle sie dowiedzialem...


to podepnij pod kompa i przeczytaj ten podwieszony temat u gory jeszcze raz, uwazniej. Masz tam wszystko i wielu forumowiczom juz pomogl,w tym mi.
Pozniej wklej tu te bledy i napewno znajdziesz pomoc.
pozdro
 
nie wiem czy sie rozumiemy

czytalem na forach co oznaczac moze blad, w ksiazeczce tez czytalem i tyle, nie podpinalem alfy pod zadne urzadzenia
widze ze musze jechac do serwisu alfy i sporo zaplacic :(
 
nie wiem czy sie rozumiemy

czytalem na forach co oznaczac moze blad, w ksiazeczce tez czytalem i tyle, nie podpinalem alfy pod zadne urzadzenia
widze ze musze jechac do serwisu alfy i sporo zaplacic :(

kolega napisał ci jak to zrobić we własnym zakresie i nie płacić za diagnozę.Jeżeli nie znasz kodu błędu,ani nie ma jakiś widocznych objawów to nikt ci niestety nie wywróży usterki
 
rozumiem i dziekuje za szczegolowe info
- zaczynam myslec o kabelkach i itp itd

dla mnie to czarna magia i nie wiem jak do tego podchodzic, nie wiem czy to powazna informacja, czy moze olac to na jakis czas, zamowic kabelki itd, czy moze powinienem niezwlocznie cos zrobic!
nie chce narazic mojej jedynej

p.s. wolalbyl porozmawiac na gg napisz na email to sie dogadamy regi110@wp.pl
 
masaqqra zakup kabelek na ebayu jeżeli jeszcze w uk jesteś (poczekasz z 3 dni), ściągnij darmowy program i do dzieła. Samo odczytanie błędów jest dziecinnie proste a już będziesz wiedział od czego zacząć. W uk tylko sprawdzone warsztaty bo alfę znienawidzisz.
Proponuję forum http://forum.alfa156.net/forum/default.asp

Upss w tym samym czasie pisalismy.
 
Ostatnia edycja:
no i super odpowiedz, zreszta wszystkie byly ok, ale ta jest idealna odpowiedz, zaraz zaglebie sie w temacie jaki9e kable kupic.
p.s. tak, jestem w uk

---------- Post dodany o godzinie 22:24 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:13 ----------

dance czy mozesz napisac do mnie na gg, powinno juz byc widoczne bo zmienilem

znalazlem cos takiego i nie wiem czy jest ok: http://cgi.ebay.co.uk/VAG-COM-409-1...iagnostic_Tools_Equipment?hash=item58849418bf
 
Ostatnia edycja:
ten kabel bedzie dobry, mozesz kupowac.
Jak uwazasz ze nie poradzisz sobie z problemem to kolo luton masz warsztat o nazwie autolusso, ktory jest polecany przez uzytkownikow alf z okolic londynu.

tu masz link do warsztatu www.autolusso.co.uk
 


w angielskich wersjach jtdm, dziwnie szybciej padaja pompy wody a co za tym idzie silnik sie sypie. Polecam wymiane rozrzadu pelna z pompa wody o metalowych lopatkach (to bardzo wazne to inna nowa wersja pompy) co 60kkmil lub 4 lata (oryginalnie 72kkmil i 5 lat).
Jest duzo przypadkow wlasnie psucia sie tychze pomp tuz przed planowana wymiana rozrzadu.
Przypilnuj tego zeby nie miec potem kosztownych remontow, 60kkmil to i tak duzo :)
pozdro i powodzenia w naprawie.
 
Potrzebujesz program z tej strony (otwórz w internet explorer):
http://www.fiatecuscan.net/
Oraz taki kabelek:
http://allegro.pl/item976344418_niebieski_vag_usb_kkl_line_we_wtyku_obd2_promocja.html

Gniazdo diagnostyczne OBD2 znajduje się z lewej strony kierownicy pod taką maskownicą (tam gdzie są bezpieczniki) Jak siedzisz to przy lewym kolanie)

Tutaj temat dotyczący programu :
http://www.forum.alfaholicy.org/147...ogram_diagnostyczny_tylko_do_obslugi_jtd.html


kolego co można tym kablem sprawdzić i czy można kasować błędy
 
Można kasować błędy, jeśli usterka ustąpiła. Jeśli jest uszkodzony jakiś czujnik (itp) to błedu nie skasujesz dopóki usterka nie zostanie naprawiona. Właściwie to program pozwala na odczyt danych z czujników np. temp silnika, przepływ masowy powietrza, ciśnienie doładowania, napięcie ładowania akumulatora, otwarcie zaworu EGR, i wiele innych. Pozwala także na testowanie części urządzeń elektrycznych w aucie, np załączanie wentylatorów, sprężarki, testowanie niektórych przekaźników, lampek ostrzegawczych..
To jeśli chodzi o program, a co do kabla to z tego co słyszałem to można też kasować błędy poduszek, jednak trzeba przerobić kabel tak jak zostało to opisane w dziale "zrób to sam".
 
Ostatnia edycja:
poczytalem troche innych postow na podobne problemy i widze ze
niedokladnie opisalem problem. no wiec komunikat mcsf od mometu pojawienia sie po raz pierwszy nie znika, przez caly czas mam to widoczne. wkladam kluczyk, odpalam kilka sek i bip bip mcsf, samochod na moje amatorskie oko dziala sprawnie nie traci mocy itp...

denerwuje mnie ze nie moge nic z tym zrobic! bo czekam na kabel, ktory zamowilem przez internet i po 2 to ze mamy swieta wiec nikt mi tego nie sprawdzi na kompie wczesniej.

---------- Post dodany o godzinie 17:41 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 16:42 ----------

a tu http://www.alfaowner.com/Forum/engi...ontrol-system-failure-check-your-battery.html znalazlem angielskie forum, na ktory kolesie mowia o problemie dotyczacym motor control system failure najciekawsze jest rozwiazanie. ponoc po wymianie akumulatora problem zniknal...ciekawe
 
Tak na odległość ciężko cokolwiek zdiagnozować. Z tego co piszesz jest to już błąd stały i wraca gdy tylko ecu przeprowadzi diagnostykę. W tej chwili alfa jeździ na sztywnych mapach i nie czyta z uszkodzonego czujnika. Jak już tak bardzo spieszy się tobie z kablem warto poszukać w sklepach z częściami prowadzonymi przez Pakistańców, z tego co widziałem mają, a świąt nie obchodzą.

Ps gg nie posiadam.
 
poczytalem troche innych postow na podobne problemy i widze ze
niedokladnie opisalem problem. no wiec komunikat mcsf od mometu pojawienia sie po raz pierwszy nie znika, przez caly czas mam to widoczne. wkladam kluczyk, odpalam kilka sek i bip bip mcsf, samochod na moje amatorskie oko dziala sprawnie nie traci mocy itp...

denerwuje mnie ze nie moge nic z tym zrobic! bo czekam na kabel, ktory zamowilem przez internet i po 2 to ze mamy swieta wiec nikt mi tego nie sprawdzi na kompie wczesniej.

---------- Post dodany o godzinie 17:41 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 16:42 ----------

a tu http://www.alfaowner.com/Forum/engi...ontrol-system-failure-check-your-battery.html znalazlem angielskie forum, na ktory kolesie mowia o problemie dotyczacym motor control system failure najciekawsze jest rozwiazanie. ponoc po wymianie akumulatora problem zniknal...ciekawe

w mojej alfie zapalała się kontrolka od wtrysków na komputerze pokazywało pedał przyspieszenia lub przepustnica ..... nic nie robiłem ale że mi w znimie padł akumulator to wsadziłem nowy i nic mi sie od tego czasu z tą kontrolką nie dzeje....
 
ludzie na forum do ktorego podalem wczesniej link twierdza ze po wymianie akumulatora (zalecaja po 5latach od nowosci zmienic) wiele problemow zniknelo, a problemy mieli rozne i wydawali mnostwo kasy na wymiane roznych czesci, od kiedy jeden z forumowiczow umiescil post na temat akumulatora, niektorzy zaczeli tez wymieniac i twierdzi wiekszosc z nich ze problemy zniknely! ja tylko mowie co czytalem :eek::eek::eek:
 
Amortyzatory
Powrót
Góra