[Giulia] Światła DRL z tyłu?

FernandoAlfonso

ZBANOWANY
Rejestracja
Sty 5, 2019
Postów
516
Lokalizacja
Polska
Auto
matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
Czy ja dobrze widzę, czy w dzień z tyłu świecą się też światła do jazdy dziennej, czy tam pozycyjne? Rozumiem, że tego nie da się wyłączyć?
 
Mi nie świecą. Świacą chyba tylko, ja masz włączone postojowe, a nie dzienne.

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka
 
Czy ja dobrze widzę, czy w dzień z tyłu świecą się też światła do jazdy dziennej, czy tam pozycyjne? Rozumiem, że tego nie da się wyłączyć?
Szczerze mówiąc nigdy tego u siebie nie sprawdzałem, gdzieś czytałem wątek, że ktoś wysunął wniosek, że w danym słabszym oświetleniu dzieje się tak, że tył potrafi się dołączyć do świateł dziennych bez włączania świateł mijania. Czy to prawda nie wiem, bo u siebie nie zauważyłem, ale czy tak się czasem nie dzieje to nie wiem, bo nie widać tego aż tak wyraźnie nawet jak się by zaświeciły
 
W dzień:
Pozycja "0" świeci DRL z przodu i tylne światła
Pozycja "Auto" świeci tylko DRL z przodu
 
O, dzięki, ale nie wpadłbym na to, że ktoś może wymyślić taki absurd. Ja zawsze używam 0 i włączam światła mijania, kiedy wymagają tego warunki.
 
Automatyczne światła potrafią wykryć tunel - i wówczas tył zaczyna świecić.
Jak masz tryb ręczny (pozycja 0), to kto ma sprawdzać czy to tunel czy nie?
Może i nie do końca logiczne, ale dla bezpieczeństwa - jakbyś zapomniał przełączyć przy wjeżdżaniu do tunelu.
 
Z choinki korzystam 2 tygodnie na rok a z samochodu 12 miesięcy ;)

- - - Updated - - -

Czy masz jakieś konstruktywniejsze argumenty?
 
Automatyczne światła potrafią wykryć tunel - i wówczas tył zaczyna świecić.
Jak masz tryb ręczny (pozycja 0), to kto ma sprawdzać czy to tunel czy nie?
Może i nie do końca logiczne, ale dla bezpieczeństwa - jakbyś zapomniał przełączyć przy wjeżdżaniu do tunelu.
W tunelu przełącza na światła mijania, a nie zostaje na dziennych z dołączonym tylem

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka
 
Panowie poczytajcie przepisy. Od 01.01.2010 światła dzienne bez tyłu i bez oświetlenia tablicy rejestracyjnej.
 
Z choinki korzystam 2 tygodnie na rok a z samochodu 12 miesięcy ;)

- - - Updated - - -

Czy masz jakieś konstruktywniejsze argumenty?
Bezpieczeństwo to niewystarczający argument?

- - - Updated - - -

No, jak większość pewnie z nas, ale co przeszkadzają działające światła z tyłu? Jak bardzo ci przeszkadzają, to włącz na auto i wtedy tył się nie pali

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka
Wtedy mi się włączą mijania, kiedy nie ma jeszcze takiej potrzeby.
 
Ogólnie trochę ten wątek to jak dla mnie bicie piany, ale nie kumam, to jak włączą Ci się tylne to jest mniej bezpiecznie? Nie kumam...

Dla mnie bezpośrednio generalnie może nie, nie licząc bezpieczeństwa mojej kieszeni. Chociaż gdy z tyłu jedzie TIR, to już zmienia postać rzeczy.

- - - Updated - - -

A ja mam wrażenie, że automat włącza je zbyt późno mimo ustawienia największej czułości.

Przecież jeżeli nie widzisz już jezdni, to możesz je włączyć ręcznie. A jeśli widzisz, to nie ma takiej potrzeby.
 
To z włączonymi światłami z tyłu jest mniej bezpiecznie? Bo już nie czaję?
 
Amortyzatory
Powrót
Góra