Mito QV Początek Cel 300+

[MENTION=4929]mlody2788[/MENTION] zrób dobrą głowicę, T-jet się najnormalniej w świecie zapycha przy takich mocach, zwłaszcza na wydechu i zaczynają się problemy z EGT itp.
 
Ja za dwa ok dwa tygodnie będę oddawał Giuliette na warsztat na właśnie 300-350KM. Wlecą kute korby odprężenie silnika sprzęgło z kewlarem. Tylko jeszcze nie ustaliłem z tunerem jaka turbina będzie zastosowana. Z tego co patrzyłem to możliwe że będzie to gt2871 chyba że znacie jakieś inne które wstają wcześniej? Się zobaczy jak mu wyjdzie

Na taką moc potrzebny ci będzie wałek, wtryski, turbo które będzie wstawało jako tako, a nie locha typu gt28xx, to tylko 1.4 i gt22 juz wstaje dość wysoko. Za niedługo dostanę kolejną wersje wałka, która na pewno będzie sporo poprawiała. Jeżeli zda egzamin będe miał troche tych wałków na sprzedaż.

- - - Updated - - -

[MENTION=4929]mlody2788[/MENTION] zrób dobrą głowicę, T-jet się najnormalniej w świecie zapycha przy takich mocach, zwłaszcza na wydechu i zaczynają się problemy z EGT itp.

Zobaczymy co da sam wałek, później będzie dalsze rozwijanie projektu.
 
Spotkałem się z opiniami na YT że gt2871 szybko wstaje bo jest na łożyskach kulowych a na forum vaga pokazywali dokładnie przy jakich obrotach jest max boost i wychodziło że ok 3300obr więc myślałem że w 1.4 będzie to ok 4000obr. Td04-13t nie ma szans na 300KM a na 19t nie znalazłem żadnego t-jeta gdzie będzie jako tako było pokazane jak to wstaje. Jak będą spoko te wałki to byłbym chętny na nie
 
Spotkałem się z opiniami na YT że gt2871 szybko wstaje bo jest na łożyskach kulowych a na forum vaga pokazywali dokładnie przy jakich obrotach jest max boost i wychodziło że ok 3300obr więc myślałem że w 1.4 będzie to ok 4000obr. Td04-13t nie ma szans na 300KM a na 19t nie znalazłem żadnego t-jeta gdzie będzie jako tako było pokazane jak to wstaje. Jak będą spoko te wałki to byłbym chętny na nie

2871r okolice 5k w takim silniku. Ad. wałków w MA jest jeden wałek rozrządu.
 
Trochę głupio zaczynasz ale Twoja sprawa. Próbujesz napełniać przez "słomke" ... pamiętaj im wyższy boost tym wyższe EGT będziesz miał, do tego seryjna głowica T-jeta nie pomaga z EGT.
 
Trochę głupio zaczynasz ale Twoja sprawa. Próbujesz napełniać przez "słomke" ... pamiętaj im wyższy boost tym wyższe EGT będziesz miał, do tego seryjna głowica T-jeta nie pomaga z EGT.

MA, ma dużo gorszy wałek niż t-jet, dlatego pierwsze zobaczymy co to zmieni, a później poleci głowica.
 
Cześć, czy są jakieś postępy prac? Mam pytanie bo tuner który miał mi robić giuliette nie może teraz tego zrobić (bo się przenesi z warsztatem itd) i czy znacie kogoś w okolicach Szczecina kto robił ten silnik na 250-300KM? I jeszcze jedno pytanie bo koleś który miał mi to robić zaoferował cenę 8-10tys zł i czy jest to wystarczająca suma bo jak parę dni temu dzwoniłem do innych ze Szczecina to w tej kwocie oferowali jakiś pierdoły a nie tuning. A no i jeszcze jedno, koleś proponował żeby zakuć i odprężyć silnik ale nie wiem czy jest sens?
 
A co chcesz taką moc na seryjnych gratach? Zapomnij.
 
Nie no wiadomo że musi wpaść td04, wtryski, intercooler, downpipe
 
Cześć, czy są jakieś postępy prac? Mam pytanie bo tuner który miał mi robić giuliette nie może teraz tego zrobić (bo się przenesi z warsztatem itd) i czy znacie kogoś w okolicach Szczecina kto robił ten silnik na 250-300KM? I jeszcze jedno pytanie bo koleś który miał mi to robić zaoferował cenę 8-10tys zł i czy jest to wystarczająca suma bo jak parę dni temu dzwoniłem do innych ze Szczecina to w tej kwocie oferowali jakiś pierdoły a nie tuning. A no i jeszcze jedno, koleś proponował żeby zakuć i odprężyć silnik ale nie wiem czy jest sens?

Obecnie auto w trasie jak wróci to zakładamy resztę.
 
Chyba będę musiał sam się pobawić z alfą bo wszyscy się boją lub wołają naprawdę absurdalne ceny. Napisałbyś co dokładnie trzeba wymienić na 250-270KM?
 
Chyba będę musiał sam się pobawić z alfą bo wszyscy się boją lub wołają naprawdę absurdalne ceny. Napisałbyś co dokładnie trzeba wymienić na 250-270KM?

Na twoim miejscu sprzedał bym 1.4 i kupił 1.75 tam dp i program i masz pod 300. w MA masz napewno:
- Wydech DP 3" później wystarczy 2.75
- Wtryski
- Wałek
- Turbo
- Większy IC
- Strojenie

i na to może braknąć 10k.
 
Jak tam postępy pracy? I jak tam z tymi wałeczkami do multiair?
 
Mam na sprzedaż turbinę TD04-15T regenerowaną nie używaną jak by ktoś chciał. Nie znalazłem ostatecznie warsztatu na Pomorzu zachodnim więc zrobiłem hybrydę z gt1446 i się zobaczy co z tego wyjdzie a td04 mi już nie potrzebna
 
To czekamy na finał
 
Ostatecznie zrobiłem słaby setup w stosunku do tego jakie były plany a mianowicie: gt1446 hybryda, wtryski 347ccm, downpipe 3", cały przelot 2.75" i dolot. Moje pytanie jest takie, że ile może z tego wyjść? Oddałem wczoraj na strojenie i na hamowni wyszło odrazu 195KM(miałem chipa na 188KM). Tuner wczoraj dzwonił że zrobił 200KM i zostały ostatnie poprawki no to powiedziałem mu że powinno wyjść zacznie więcej. Widziałem że bez robienia hybrydy wychodzi ok 210KM. Pytał też ile doładowania można dać na ten silnik?
 
IC zrobiony?
P.S co to za tuner który Ciebie pyta ile można dać doładowania :D
 
Amortyzatory
Powrót
Góra