[Stelvio] Koło dojazdowe - Stelvio prośba.

W grupie VW nie występuje

Zgadza się, jest tylko śruba centrująca tarcz, ale za to występuje coś znacznie lepszego, szczególnie przydatne jak się ma duże koła, mianowicie ok 12cm plastikowa śruba prowadząca, wkręca się w tarcz i raz że łatwiej zdjąć koło nie rysując felgi , to dodatkowo łatwiej jest zamontować kolejne, gdyż ładnie się wślizguje.

Dziś właśnie będę robił zmianę na lato i przy 275/40/20 i 9j jest to dość pomocne. Fotka znaleziona w necie, trochę przydługa, oryginał jest o 1/3 krótszy.

11.jpg
 
Ostatnia edycja:
Gdzie w tym zestawie jest ukryty klucz nasadowy? Nie potrafię go zlokalizować.
Co się chowa w te dwa dodatkowe otwory z lewej górnej (trójkątny) i prawej górnej (okrągły) od koła?
 
klucz jest ten sam do korba do podnośnika
 
Tak, domyśliłem się ale nie potrafiłem zlokalizować. Korba znajduje się pod podnośnikiem...


Pokaż załącznik 280984
Czym jest numer 7 z tego rysunku? Wygląda jak coś na co jest miejsce w styropianie, jednak nie mam takiego elementu.
 
Tańsza alternatywa dla koła dojazdowego

Znalazłem alternatywne rozwiązanie dla oryginalnego koła dojazdowego Alfa Romeo kosztującego 4000 zł. Moje rozwiązanie zmniejsza ten koszt do maks. 1000 zł.

Ponieważ znalezienie oryginalnego koła do Alfy Romeo Stelvio na alledrogo czy innych portalach ogłoszeniowych graniczy z cudem to niemal identyczne parametry koła dojazdowego jak napisał wcześniej KRZYSZTOF FLY posiada trochę popularniejszy samochód tj Audi Q5. Koła do tego samochodu kosztują około 600 zł i są dostępne.
Różnice to:
rozstaw śrub 110 vs 112 mm
Otwór centralny: 65,1 w Stelvio vs 66,6 w Q5.
ET: Przez które felga haczy o zaciski hamulcowe.
Wszystko to można załatwić stosując odpowiedni dystans robiony na zamówienie - koszt około 200 zł. Grubość dystansu myślę że 20-25 mm powinna być odpowiednia. Ja wziąłem 35 mm i opona wystaje mi poza obrys. Poniższe zdjęcia obrazują wynik mojego rozwiązania.
IMG_20220513_185658.jpg IMG_20220513_190023.jpg IMG_20220513_185714.jpg
IMG_20220513_190723.jpg IMG_20220513_190746.jpg IMG_20220513_190023.jpg
IMG_20220513_190813.jpg

P.S.1. Różnica w wysokości kół postawionych obok siebie wynika też z tego, że samochód jest na najeździe do garażu i siłą rzeczy oryginalne koło jest wyżej.
P.S.2. Moim zdaniem dla wszystkich którzy wolą czuć się pewnie wybierając się na wyjazdy zwłaszcza z dziećmi, zastosowanie składanego koła dojazdowego ma sens. Oczywiście jest to rozwiązanie ekstremalne i jak najszybciej należy założyć koło oryginalne, ponieważ abusrd polega na tym, że ten kompresorek, który jest w zestawie pozwala napompować to koło do około 2,5 bara, natomiast żeby ono się w pełni rozwinęło potrzebne jest 3,5 bara. Toteż należy jak najszybciej dojechać do stacji z porządnym kompresorem i dopompować, żeby nie uszkodzic napędu.
 
Ostatnia edycja:
W Stelvio z 2017 brakuje mi kompresora, czy w ogóle da się go kupić - ASO / zamiennik - żeby pasował do styropianu? Czy od czegoś innego można dopasować? Czy byłby ktoś uprzejmy sprawdzić jaki to koszt w ASO.
 
Zapewne jutro jak tylko salony się otworzą to kilkunastu uprzejmych zadzwoni zamiast Ciebie do ASO żeby zapytać i dać Ci informację.
 
Jak nie znajdziesz blisko siebie to mam taki na zbyciu. Wymieniałem gluta na dojazdowkę i w komplecie dostałem kolejny kompresor.
 
Jak nie znajdziesz blisko siebie to mam taki na zbyciu. Wymieniałem gluta na dojazdowkę i w komplecie dostałem kolejny kompresor.

Dziękuję, będzie pasował w to miejsce? Zdjęcia mojej wytłoczkiIMG_1177.jpgIMG_1174.jpg
 
Porównam jutro obydwa i dam znać
 
Będzie pasował. Kompresory są identyczne do wersji z glutem i kołem dojazdowym. Różnią się tylko opisem pod folią.IMG_20220726_134112.jpg
 
Amortyzatory
Powrót
Góra