[Giulietta] Klimatyzacja - strona kierowcy działa, strona pasażera dmucha ciepłym powietrzem

Krótkie podsumowanie mojej przygody z klimą w Giulietcie. Na podstawowym serwisie ustalono, że brakuje 300 gram (na 450) czynnika w układzie! Szczelność ok, czynnik uzupełniony. Stwierdzono, że mało wydajny jest parownik i pasowało by go wymienić aby odzyskać pełną wydajność klimatyzacji. Parownik jest zintegrowany z chłodnicą. Jest to jednak wymiana "opcjonalna". Na kilka dni przed oddaniem samochodu na serwis można było słyszeć charakterystyczne metaliczne syczenie i bzyczenie przy włączonej klimie - jest to też sygnał, że w układzie może być za mało czynnika.

Klima odzyskała pełnie sprawności :) Zapisuje się więc do grupy szczęśliwych osób, o których na ten palący problem pomógł zwykły serwis klimatyzacji :)
 
No i problem powraca ....Błąd B1909 nie idzie skasować B1908 i B1906 skasowane klima napełniona szczelna adaptacja klap wykonana jest ok. Klima raz działa jak jest zimny silnik klima działa samochód w dzień w upale nie odpala klima testy po podłączeniu do komputera jest ok.Czy ktoś miał podobny problem?
 
U mnie czasami nie odpala na początku, później jak już działa to działa. Błędów nie mam ale podejrzewam presostat. Można zaryzykować wymianę tym bardziej że koszt nie jest duży a to element który często powoduje problemy z klimą.
 
No wiem ze dwa lata temu spec od klimy wymieniał mi przekażnik gdzieś w skrzynce ale nie wiem gdzie dokładnie i problemy ustały a objawy były takie same jak teraz tylko ze błędy można było skasować na stałe a w tej chwili B1909 nie mogę skasować.

- - - Updated - - -

No poszukam i posprawdzam i sprawdzę też presostat jak gi znajdę. Bo ten błąd B1909 -silnik cyrkulacji .....nie wiem gdzie jest dokładnie i nie wiem czy nie będzie zabawy z dojściem gdzieś pod deską.Czy ktoś to wymieniał?
 
Błąd silnika recyrkulacji nie mam wpływu na nie włączanie klimy. Dostęp od lewej strony pod osłoną przy pedale gazu. Do zrobienia, było wiele razy opisywane, nie pamiętam czy w tym temacie czy w innym, znajdziesz
 
Dzieki za podpowiedz .Też tak sądzę podejżewam ze to jakiś bzdet ....tylko kwestia diagnozy co i gdzie....

- - - Updated - - -

A nie wiecie któky czarny przekażnik w skrzynce bezpieczników jest odpowiedzialny za klimatyzacje..przekaźnik nie bezpiecznik?

- - - Updated - - -

A nie wiecie któky czarny przekażnik w skrzynce bezpieczników jest odpowiedzialny za klimatyzacje..przekaźnik nie bezpiecznik?
 
Przekaźnik wymieniony przy ostatniej usterce klimatyzacji

- - - Updated - - -

Czy ktoś wie gdzie mógł być umiejscowiony?
 

Załączniki

  • 16922835773194401476836296173490.jpg
    16922835773194401476836296173490.jpg
    87.1 KB · Wyświetleń: 141
  • 16922836117727065350912580663675.jpg
    16922836117727065350912580663675.jpg
    77.7 KB · Wyświetleń: 95
I jak ktoś z Was dostał się do silnika recyrkulacji.?
 
I jak ktoś z Was dostał się do silnika recyrkulacji.?
Czytasz co się do Ciebie pisze czy masz problem ze zrozumieniem kilku prostych słów ? Ręce opadają, przez takich ludzi odechciewa mi się już cokolwiek pisać na tym forum....
 
To wyjaśnij prościej

- - - Updated - - -

Chodzi czy ktoś rozkręcił deskę by wymontować ten silniczek
 
Temat ogarnięty silnik zrobiony działa.... Po kilku godzinach zabawy tylko błąd się pojawia nadal ale mam to w dupie mechanicznie działa tak jak powinno.
 
Dzień dobry.
Napisz proszę wiecej co zrobiłeś. Być może pomoże to nam rozwiązać również nasze problemy.
Pozdrawiam
Zaktualizuję post. Dobrałem się do prawgo silniczka. Nr T1016265D. Rozebrałem go i w srodku połamane blaszki.
Udało mi się sie kupić taki sam używany aktywator - niestety po montazu również musiałem go rozebrać- pogięte blaszki- wyprostowałem
Zamontowałem.
Demontaż 15 minut. Montaż godzina.
U mnie osłona metalowa dzięki poprzedniemu właścicielowi została skrócona i jest owor pod klucz sztorcowy do jednej ze srub. Klucz 6 mm.
U mnie aktywator wpięty w takie plastikowe sprzegiełko w kształcie stożka. Diabli wiedzą czy jest to dobrzez spasowane. Sprzegiełko w moim przypadku miało ułamany element zatrzaskowy ( 1 nożkę) W tym przypadku trzeba uważać jak się je wkłada w gniazdo nagrzewnicy. Bo są możliwe wtedy dwa ustawienia.
Co do wykręcania i wkręcania śrubek. Przy wykręcaniu trzeba uważać by nie spadły do kanału środkowego , bo wtedy Kaplica.
Przy wkręcaniu do śrubek radzę przywiązać nitki:)

Teraz wyleję żal. Widać koncern alfa nie dba o użytkowników swoich samochodów. Nie dość że aktywator to kawał szmelcu zła konstrukcja i tak naprawdę konia z rzędem temu kto wykona blaszki do aktywatora. Głównie w tym problem.Brak dostępności elementów w całej Europie + Turcja świadczy o niezłym Burdello, lub tworzeniu ładnych samochodów jednorazowych. Do tej pory nie spotkałe się z czymś takim. A tu szukanie elementów samochodu jest jak poszukiwanie świetego gralla. Auto ma sprawiać przyjemność w jeździe i byc łatwonaprawialne. A tu wiecznie pod górę.
Konstruktor tej blachy wzmacniającej okalającej aktywatory ma moje SPECJALNE PODZIĘKOWANIA ** *** ******. Propozycja zakupu Tonale z salonu wzbudza mój szyderczy uśmiech- brak części zamiennych= dyskwalifikacja.:confused:
 
Ostatnia edycja:
Screenshot_2023-12-07-22-47-26-080_com.AlfaOBD.AlfaOBD.jpg

Witam
Dopadło mnie brak ogrzewania po stronie pasażera, po sprawdzeniu jest taki błąd o zwarciu na masie, padł ten aktywator i wymiana czy jakoś inaczej się to da naprawić ?
 
Narobili tobie dziadostwa i tyle 600zł robocizna reszta aktywator. Dla mnie zwykli partacze nie ASO.
Powtarzam żadnej deski nie trzeba rwać to są pieprzone procedury serwisowe.
Niezależny serwis weźmie za wymianę góra 200zł z nowym aktywatorem

Cześć, mam pytanie kto robi takie rzeczy. Nie chciałbym żeby mnie również deskę zrywali. Pozdrawiam
 
[MENTION=18606]andy[/MENTION] - raczej tylko wymiana. na dodatek jak już się do niego dodłubasz, to średnio go jakoś "ratować" na nie wiadomo jak długo żeby za pół roku musieć robić to samo :)
 
Trzeba jescze mieć na co wymienić, a to już GIGA Problem.

Aktualizacja. W końcu się udało. Do aktywatora Nr T1016265D(zakupiłem używany, biały kruk na rynku wtórnym. ) dokupiłem zestaw sprzegielek OE 77368252. Montaż całości 30 min doszedłem do wprawy. U mnie blacha osłona jest podcięta oraz zrobiony przez poprzedników otwór żeby włożyć kluczyk 6 do śruby z tyłu. Sprzegielko vg Vin nie powinno pasować tak mi mówił każdy sprzedawca. Zaryzykowałem zważając na to iż 2013 to rocznik przejściowy.
 
‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏
 
Ostatnia edycja:
Mam powracający błąd B1906 jak na zdjęciu poniżej. Który aktywator wymaga wymiany?

Screenshot_20240204-115816_AlfaOBD.jpg
 
Witam. Posiada ktoś na sprzedaż sprzęgło nastawnika ciepłego/zimnego powietrza nr OEM 77368252?
 
Amortyzatory
Powrót
Góra