[159] Jaki wahacz dolny?

Panowie jaką średnice ma sworzeń wachacza dolneg do naszych Alfa bo szukam osłony gumowej bo sam wachacz i sworzen mam w porządku ,a tylko guma pekła
 
Mechanik poleca mi montaż dolnego wahacza Bergmann. Jezdzi ktoś na nim? Jakieś opinie. Wiem tylko o jednej osobie która jezdzi na nim od 10 miesięcy i jest ok ,ale to jeszcze zbyt krótko.
 
Taki OT z mojej strony. Ale więcej by nam powiedziało to, ile kilometrów przejechał na tym wahaczu.
 
Wkładamy do koszyka i zamawiamy poniższe części (prawy i lewy wahacz):
wahacz nr 1
wahacz nr 2

Powyższe części zostały zastąpione 51842925 oraz 51842924, więc w przesyłce otrzymujemy 51842925 i 51842924 za cenę starych części (czyli w okolicach 850 zł). Gdybym sam tak nie zrobił to bym nie uwierzył, że to się uda. Do mnie przesyłka dotarła przed świętami.

Ja mam VAT UE, więc wybrałem paczkę za pobraniem. Wtedy Litwini wystawiają fakturę w cenie netto (wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru - WNT) i w Polsce rozliczam VAT. Kwota pobrania była w okolicy 1400 zł za parę wahaczy. Ale jak ktoś kupuje "na paragon" to tego nie nie robi i płaci normalnie taką cenę jak się wyświetla na stronie. Jak ktoś ma firmę i nie ma VAT UE to traci na możliwości odliczenia VAT (Litwini powinni wystawić pełny VAT bez możliwości odliczenia).
I jak tam wszystko pasuje? Pytam bo planuje w ten sam sposób zrobić. Czy do przed i po lifcie są takie same wahacze dolne czy różne tak jak w przypadku górnych?
 
I jak tam wszystko pasuje?

U mnie do rocznika 2006 pasowały idealnie, wczoraj zakładałem.

I powiem wam, że naprawdę warto zainwestować w oryginalne wahacze. Jakość pomiędzy tymi co ściągnąłem a tymi co zakładałem to nieba a ziemia. W ogóle te tuleje cukierki wyglądają zupełnie inaczej niż te, które znajdowały się na samochodzie.

W wahaczach z ASO są ładne, masywne metalowe. W tych co ściągnąłem jakieś gumowe gówienka. Nie dziwię się, że skrzypiał tak, że się nie dało jeździć.
 
U mnie do rocznika 2006 pasowały idealnie, wczoraj zakładałem.

Tzn zakładałeś dokładnie takie jak Kolega jahu pokazał kilka postów wcześniej na fotce ? Ile kosztowały już tak na koniec ?
 
Tzn zakładałeś dokładnie takie jak Kolega jahu pokazał kilka postów wcześniej na fotce ? Ile kosztowały już tak na koniec ?

Dokładnie te same wahacze o numerach podanych przez jahu.

Dwie sztuki lewy+prawy wyszły mnie 1 666,48 PLN (wszystko zależy też, od aktualnego kursu euro) - wysyłka gratis.
 
Tzn są takie same jak te sprzedawane przez ASO po 1500 PLN za jeden ? To by się opłacało kupić nawet na zapas , nie wiadomo jak długo u tych Litwinów będą dostępne...
 
Tzn są takie same jak te sprzedawane przez ASO po 1500 PLN za jeden ? To by się opłacało kupić nawet na zapas , nie wiadomo jak długo u tych Litwinów będą dostępne...

Poniżej zdjęcia etykietek z wahaczy od Litwinów, to jest dokładnie to samo co w detalu w ASO za ~1500 zł:

DSC_0040.jpg

Inna sprawa, że miałem ofertę z jednego ASO na te wahacze po 1000-1200 zł, więc ta cena z ASO ma po prostu dużą marżę.
 
Tylko u mnie po założeniu tych wahaczy strasznie zaczęły tłuc sworznie z przodu. Chyba wychodzi na to, że założenie nowych wahaczy dolnych uwydatniło wyrąbanie górnych wahaczy.
 
Dlatego ja raczej jestem zwolennikiem wymiany dolnych i górnych naraz. Łączniki i drążki także najlepiej od razu wymienić i tak bardzo to nie zwiększy kosztów, a jedna robota. Kupował ktoś u tych litwinów górne wahacze ?
 
Kupowałem górny jakieś 2,5 roku temu. Wszystko było ok. Pisałem o tym wtedy tu na forum.
 
Zamówiłem na fiat-autoparts.com oryginał lewy dolny po starym numerze części 50707316 cena 850 zł. Ciekawy jestem dostawy.
 
Amortyzatory
Powrót
Góra