Fiat Tipo S-Design by Quattro

Softem nieco ponad 140 koni i 260nm. Jednak zdarza sięczęsto, że tjety, nawet euro6 wypluwają więcej na hamowni niż deklaruje producent :D
Euro6 mają mniej wydajny układ paliwowy. Turbina IHI, a nie Garrett, mocno zduszony wydech i średnio wydajny IC. Jest sztuka na forum Tipo ze zmienionymi gratami na przelocie zrobiony na 195koni i 286nm, a to nie ostatnie słowo z tego co wiem :D SW waży 1300kg...
Kwestia co kto potrzebuje, czego chce i ile ma kasy :D

Fiat ma rezygnować z tjeta. Rozmawiałem z gościem w aso. Dokładnie sami nic nie wiedzą jeszcze. Mają pakować jakieś trzycylindrówki 1.0 i 1.5 czy cuś...
Jeśli wycofają Tipo z Europy to dlatego, bo podobno Niemcy się dygają, że im sprzedaż spadnie :D

w tym tipo to zaraz bedzie 200plus :) https://www.facebook.com/Fiat-Tipo-S-Design-T-Jet-by-DDCustom-583141772077531/ Dawid jest częścia DobreBoWłoskei zapraszam również do nas https://www.facebook.com/dobre.bo.wloskie/ te i inne głupie pomysły się u nas spotyka :D
 
No, z gratami to wiadomo, ale też gdzieś czytałem, że Turcy wycisneli z 300 kunia bez ingerencji w słupek. Tylko co dokładnie robili to już nie wiem. T-Jet z Abartha miał inne turbo i wałki chyba.

Co do wycofania to Sweterek na konferencji o przyszłości Fiata i FCA o tym wspominał. Ze nie chcą walczyć o zapchany rynek i wolą oferować dochodowe crossovery i mieszczuchy bazujące na 500.

Swoja drogą ponieważ jeszcze nie podpisałem umowy na Abartha (chce składanego pod siebie, a nie mam czasu do nich pojechać - dopiero za tydzień będę podpisywał) salon Fiata zaoferował mi ciekawa ofertę na S-Design. Ciekaw jestem dlaczego bo też na zamówienie, nie z placu. Zastanawiam się co jest nie tak bo sądziłem że jednak na Abarthcie mają większą marzę więc powinno im bardziej zależeć na opchnięciu mi 595.

Aż tak spada sprzedaż Fiata czy ta konkretną wersja się nie sprzedaje, a że gość widział że mi się Tipo bardzo podobało bo wcale tego nie ukrywałem i wybór między Tipo i 595 był ciężki to chce nabić punktów u szefa?

Wysłane z różowej Xperii XZ1
 
Wybór wydaje się oczywisty - szukasz zabawki to kupujesz Abartha a Tipo to zwykle, praktyczne wozidełko. Nie ma sportowych aspiracji i nawet podniesienie mocy nic tu nie poprawi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Nie chodzi o to czego się szuka, zressta Tipo tez fajnie jedzie jeżeli ktoś nie szuka torowych emocji. Po prostu zaciekawiło mnie skąd oferta Tipo S dla kogoś kto umówił się już na zakup pseudo-sportowego mikrusa.

Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka
 
Fajne wozidło Quattroooo :)

Zazdraszczam nowszego i większego uconnect Live :) i lepszego wyświetlacza między zegarami :D no i podłokietnika :D :D
 
Zrobiłem sobie troszkę fotek, bo była ładna pogoda.
Pokaż załącznik 245510
Pokaż załącznik 245511
Pokaż załącznik 245512
Pokaż załącznik 245513
Pokaż załącznik 245514
Pokaż załącznik 245515

Auto naprawdę mi się podoba, jednak kierownica już wcale. Ani ładna, ani wygodna. Szkoda, że Fiat nie pomyślał o jakiejś końcówce wydechu.
Samochód jest tak obszerny w środku, że przy wzroście 178cm nie dosięgam ani do podłokietnika, ani do boczka drzwi by oprzeć przedramię, jedyny sposób to opuścić fotel na sam dół. W Giuliettcie jest jednak ciaśniej i jakoś tak... Tak jak powinno być, do wszystkiego sięgam :)

Primo: musisz chyba przejść przyśpieszony kurs robienia zdjęć :) może u P4?
Drugie Primo: nie dosięgasz do podłokietnika przy wzroście 178cm bo chodzisz w wadze lekko półśmiesznej :D
Primo Ultimo: kiedy przyjedziesz sie pochwalić?
 
Waga lekko półśmieszna chyba nie, skoro BMI mam idealne :D Ale fakt, na mięsień piwny jeszcze muszę popracować :D

Szukając czegoś zimę trafiłem takie oto telefony. 16' z oponami rocznik 2014 i 5-6mm bieżnika za... 350zł !!!
gonni.jpg

Teraz nie wiem czy to dalej puścić na handel, czy ściągnąć letnie i zamienić na zimówki...?
 
Daniel wpadaj na oględziny i kawe - fajna ta Twoja furka :)
 
Strasznie podoba mi się nowe Tipo, chciałem wziąć na abonament, ale limit 12kkm na rok to jest jakiś dramat.
Piękny jest ten Twój egzemplarz, gdyby wprowadzili ten pakiet stylistyczny do sedana jestem pewien że byłby to nie mały hit. A tymczasem robią z sedana drugą sienę czyli dziadkowóz.
 
gdyby wprowadzili ten pakiet stylistyczny do sedana jestem pewien że byłby to nie mały hit. A tymczasem robią z sedana drugą sienę czyli dziadkowóz.
Fiat chyba przeczytał twój post :D Od lipca można zamawiać sedana na 18' felgach z S-Design, biksenonem i tabletem w środku. Kto nie wierzy, odsyłam do nowego cennika na stronie fiata.
 
Tipo pojechało na wakacje do Salzburga i Bawarii i spisało się znakomicie. Obrzydliwie wygodny, pojemny, a za zachodnią granicą większa moc i tak nie ma sensu. Bawarskie drogi gładkie jak stół, u nas nawet tak autostrady nie wyglądają jak u nich "drogi powiatowe". Ksenon wieczorem umila podróż. Nie spotkałem ani jednego Tipo w sedanie. Nawet w Hb chyba nie spotkałem. Za to dużo kombi, wszystkie w pełnej opcji z kamerą cofania. Szczególnie dużo na blachach... Szwajcarskich.
39162702_251629675543803_7132196041465528320_n.jpg
39278286_363103710892779_2062083854021165056_n.jpg
DSCN3894.jpg
DSCN4018.jpg
DSCN4024.jpg
DSCN4074.jpg
DSCN4496.jpg
DSCN4662.jpg
DSCN4851.jpg

...a widoki, już pieszo takie:
37524184_267315904087263_1145826356072808448_n.jpg
37556822_1888185031275849_9009280248000282624_n.jpg
38828061_2148228088834247_2177196841639084032_n.jpg
39148932_1086428728176850_5541266084021141504_n.jpg
39277174_466326263867835_4427202355427016704_n.jpg
39245290_757094478015684_8086792599341367296_n.jpg


Na 2 osoby 6 dni wyszło 900euro. Polecam okolice.
 

Załączniki

  • 39208336_735618370103581_3156033774026752000_n.jpg
    39208336_735618370103581_3156033774026752000_n.jpg
    81.9 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnia edycja:
Przybliż proszę o co Ci chodziło w kontekście jakości dróg - czego naszym autostradom brakowało do ich powiatówek...
Strasznie niską miałeś średnia prędkość z trasy - podobną jak u nas na zatłoczonych krajówkach. Nie jeździłeś autostradami czy po prostu trzymałeś na nich niską prędkość? Sprawdzałeś spalanie z komputera, mocno zaniża ?
 
Bawarskie drogi gładkie jak stół, u nas nawet tak autostrady nie wyglądają jak u nich "drogi powiatowe". Ksenon wieczorem umila podróż. Nie spotkałem ani jednego Tipo w sedanie. Nawet w Hb chyba nie spotkałem. Za to dużo kombi, wszystkie w pełnej opcji z kamerą cofania. Szczególnie dużo na blachach... Szwajcarskich.

e no nie przesadzaj kolego , nie przesadzaj , autostrady i ekspresówki mamy ładne , a landówki niemcy maja też nieraz kiepskie , wiem bo mieszkam na bawarii , kreis Ansbach .

a jako kierowca cięzarówki , jeżdżę po rzeszy , i widzę dużo dróg , co do fiatów to pełna racja , szwajcarzy widzę że lubią fiaty i alfy i pełno tego tam jeździ , więc macie skad sprowadzać używane giulie , bo pełno ich tam
 
Zima nadchodzi. Żeby Tipo nie było głupio przy dwóch 145QV, to dostało chociaż buciki z AR. Martwiłem się, bo ET 41,5 i dużo mięsa na klocku hamulcowym, no ale weszło na szczęście.
45111545_310103603104251_4805264790073114624_nn.jpg
45117645_281604025810042_4216664901118066688_nn.jpg
 
Za bardzo nic się nie dzieje, wszystkie fundusze pochłania QV jak widać w moim temacie. Ale do Tipka zdążyłem nabyć znaczek "S" z Coopera i zamontować system BOSE hehe.
54278781_509103449623426_2113980119952392192_n.jpg
53521600_330757807570017_7692903605346500608_n.jpg

No i od niedawna Fiat i Alfa mają kolegę :)
57678154_583798572112060_357243620060823552_n.jpg
 
Amortyzatory
Powrót
Góra