• Hej Alfaholicy!

    Na forum pojawił się świeżutki motyw kolorystyczny Alfa Red Luna, zaprojektowany przez marqo specjalnie z myślą o naszych Alfowych klimatach i czytelności na różnych urządzeniach.

    Zachęcamy do:

    • włączenia nowego stylu w ustawieniach profilu i potestowania go na co dzień
    • zgłaszania uwag dotyczących kolorów, kontrastów, czytelności i wygody przeglądania dłuższych wątkich
    • dzielenia się propozycjami drobnych poprawek, które mogą jeszcze lepiej dopasować motyw do charakteru naszej społeczności Alfaholików

    Każda opinia pomoże dopieścić wygląd forum tak, aby „Alfa Red Luna” była tak przyjemna w odbiorze, jak dobrze utrzymana Alfa na ulubionej trasie.

    Wbijaj do tematu i napisz, co myślisz!

[AlfaOBD] nowy program diagnostyczny, konkurencja dla programu FES.

to chyba jedyne słuszne działanie..... @bubu321 - podawałeś kiedyś, że ktoś pisze program do wyciągania CODE z pomoca wtyku OBD na 147.... z tego jednak wynika że ten ktoś nie do końca zrealizował swój zamiar, a szkoda ponieważ taki program by sie przydał i by sie szybko zwróciły nakłady na jego wytworzenie..... sam był dał 100 zł za podanie CODE bez rozbierania BC.
 
Panowie próbowałem połączyć się z andka z elm ale caly czas wyskakuje mi idle, inne programy z play marketu do diagnostyki smigaja. jakies pomysly?
Ma może ktoś wersje pełna na andka?
 
Czołem, od czasu kiedy kupiłem alfe walcze z dorobieniem drugiego kluczyka. Jestem juz prawie u celu mam dorobiony grot, transponder otrzymam dzieki uprzejmości bubu321. Plik do przygotowania pastylki zgrałem ze BC, ale to juz inna opowieść. Kupiłem kable od viakena na allegro, zainstalowalem FES, działa bez problemów ale program nie programuje kluczy. Zainstalowalem alfaobd (+witaminka) i mam problem, łączy się z BC, ale na kilka sekund 10-15sec. i sie rozłacza. Jak łącze się z silnikiem jest oki. W czsie tych kilku sekund moge wykonać test, np. świateł, wentylatora chłodnicy?
AlfaOBD0.jpgAlfaOBD1.jpgAlfaOBD2.jpg
 
Ostatnia edycja:
- o transponderze pamietam ale jak pisałem to będzie test, ponieważ jeszcze nie programowałem do JTD.

- alfaobd używam na win 7 32 bit.
- nie używam portów z zakresu COM1, COM2 tak mi podpowiedział informatyk.
- notebook jest dedykowany do diagnostyki, bez zbędnych pogramów.
- start , uruchom , msconfig i zobacz co masz w zakladce: Uruchamianie, ma być minimalna ilość programów.
 

Załączniki

  • obd1.jpg
    obd1.jpg
    56 KB · Wyświetleń: 594
Ostatnia edycja:
- zaprogramowany transponder wysyłam pocztą.
 

Załączniki

  • k1.jpg
    k1.jpg
    57.4 KB · Wyświetleń: 624
Super bubu321, będe testował jak tylko uporam się z komunikacją BC and Alfaobd, jak narazie nie mam pomysłu transmisja trwa kilka sekund i jest zrywana (win vista. 32bit). Czekam na siostre, która ma laptopa z win7, 32bit.
 
Czołem, panowie krótko na temat, jeżeli ktoś z was używa programu Alfaobd i łączy się z Body Computerem bez problemów to jakiego używa interfejsu (kabla). Dokładnie chodzi mi o dystrybutora ( np.Viaken, PMfactory itp. sprawdzony w 100%), wiem ze ma byc to ELM327 ja taki posiadam od Viakena (Fiatecuscan działa), ale z Alfaobd zrywa mi połączenie, sprawdzałam na win7, 32bit, na win vista,32bit, na osobnych laptopach. Z silnikiem łączy sie bez problemu!
 
mam interfejs ELM327 ver 1.4 b od viakena oraz OBD link SX... oba bez problemu łączą się z alfaOBD... mam tak jak pisał bubu321, osobną, dedykowaną partycje dla diagnostyki..... poprzednio był to win xp sp2 , obecnie win 7 i32....
 
Witam,
Prześledziłem kilka tematów związanych z diagnostyką auta i zdecydowałem, że też zafunduję sobie taką zabaweczkę;)
Głownie interesuje mnie zabawa z ustawieniami szyb, świateł klimatyzacji i odczytem podstawowych parametrów silnika. Myślę, że alfaODB w wersjii freeware będzie wystaczająca. Jak rozumiem potrzebne bedą takie dwa kable?:
http://allegro.pl/interfejs-fiat-alfa-romeo-lancia-adapter-3-pin-i3156376289.html

http://allegro.pl/elm-327-1-4-pl-ford-fiat-renault-opel-honda-elm327-i3168770194.html

Z góry dzięki za pomoc
 
Czołem, mam takie same kable jak podałeś w linkach,, Kling" z silnikiem, abs-em i poduchami łacze się bez problemów, ale mam problem z diagnostyką sieci CAN programem Alfaobd. Multiecuscanem łącze się i działa bardzo dobrze, natomiast alfaobd połaczy mi sie z body computerem i po chwili zrywa połaczenie dodatkowo mam kabel elm327 od viakena z allegro i ta sama sytuacja. Nie wiem czy to wina mojego body computera (alfa 147 1.9 JTD, 115 KM, 2004 rok), laptopa czy kabli.
 
Czy posiadacie alfaobd na system adroid ?

...................
Już posiadam instalke na androida ver. 1.7.3 pełną nie demo. Jakby ktoś chciał PM
 
Ostatnia edycja:
hehe. Masz pełną skrzynkę... Możesz wrzucić do jaboleq'a na chomika? Wszystkim nam będzie łatwiej ;)
 
hehe. Masz pełną skrzynkę... Możesz wrzucić do jaboleq'a na chomika? Wszystkim nam będzie łatwiej ;)


wybacz jest problem z tym programem bo pokazalo mi na komie ze jest to pełna wersja i tak jest ale jak podłączyłem elma i uruchomiłem program w samochodzie(godzine temu) przy każdej opcji wyswietla się informacja o braku licencji (wersja nie scracowana). Jak uda mi się z tym cos zrobić dam znać postem.
 
Ok. Ja na razie i tak bym nie potestował, bo mój android nie widzi ELMa (Andr 4.0)
 
wybacz jest problem z tym programem bo pokazalo mi na komie ze jest to pełna wersja i tak jest ale jak podłączyłem elma i uruchomiłem program w samochodzie(godzine temu) przy każdej opcji wyswietla się informacja o braku licencji (wersja nie scracowana). Jak uda mi się z tym cos zrobić dam znać postem.


Witam
Kupiłem w Viakenie ELM 327 Bluetooth , ładnie łączy się z AlfaOBD Demo i TorquePro . Mam pytanie odnośnie pełnej wersji AlfaOBD na Androida , nigdzie nie ma pełnej wersji którą można by było przetestować i dopiero kupić. Program jest dość drogi do okazjonalnych zastosowań. Zainstalowałem pełną wersję programem "Blackmart" , ale przy każdej próbie wybrania jakiegokolwiek testu wyświetla się komunikat o braku ważnej licencji , mam nr ID który wysyła się mailem do producenta programu by otrzymać nowy kod licencji , ale to nie przejdzie bo odpowiedź jest taka : Sorry, I can't find payment from you. If you paid for the
software, please send me the transaction ID.
Niestety, nie mogę znaleźć zapłatę od Ciebie. Jeśli zapłacił zaoprogramowanie, proszę wysłać mi identyfikator transakcji.

Czy ten program warto kupić .W demo działa tylko silnik , nie działa nic po CAN , co ciekawe że nie ma problemu z pełną wersją na PC lub PDA , jest generator licencji.Nie mam laptopa a wykorzystał bym go na Galaxy NOTE.
Jeżeli ktoś ma , miał ten program w pełnej wersji na Androida , to mam prośbę czy wszystko tam działa.
Pozdrawiam serdecznie
 
Ostatnia edycja:
AlfaOBD demo - to jest wersja na Androida do testów.
Jak na razie AlfaOBD w tej wersji działa nie za bardzo. Mi osobiście czasami zrywa połączenie. Jak widziałem, to ktoś w opiniach też o tym pisał. Jak poprawia - kupię. Na razie nie ma mowy o kupnie.
A! I co jest ważne zapisy w plikach logów są albo w czystej formie tekstowej albo w formacie znanym tylko autorowi ;) Więc to co się zapisze jest jest G warte jeśli chodzi o analizę (tworzenie wykresów itp.). Taka zabawka jak wszystko co jest na telefon. Lepiej zainstalować wykrywacz duchów :)
 
Ostatnia edycja:
Koledzy mam ten sam problem z połączeniem się do modułu Body w AlfaOBD. Czy ktoś mógłby napisać jakie ma dokładnie ustwienia virtualnego portu COM. Kolega z serwisu VIAKEN przez telefon powiedział mi że ELM327 musi działać i to nieważne jaki czy to chińczyk z allegro "1.5a" czy oryginał.Ten sam problem mam w FiaetEcuScan i MultiEcuScan. Łączę się z ECU a z BODY nie da rady. Kabel USB ELM327 (chinol) i bluetooth ELM327 (chinol). Nie działa za nic w świecie z BODY. Z ECU bez problemu.Pozdrawiam wszystkich i czekam z nadzieją na waszą pomoc. Ja osobiście obstawiam kabel - ale jaki w takim razie zadziała na 100%

POZDRAWIAM
 
Amortyzatory
Powrót
Góra