Alfa Giulia w 2014?

Marchionne w poniedziałek 13.1.2014 skomentował niedaleką przyszlość marki:
Marchionne gave a few hints on Fiat-Chrysler’s future during an extensive press conference in Detroit yesterday evening, particularly about Alfa Romeo’s. The brand has plenty of attractive force and will be marketed as the best that Italy has to offer together with Maserati. Next year, 2015, is when sales of multiple models will start in the US through an Alfa Romeo-dealer network. These models are possibly an E-segment car from Turin (halfway 2015), the 4C coupé and Spider plus the long-awaited D-segment model (from Cassino) by the end of the year.

The CEO did not give any information on this matter, though, but did say that new techniques have been/are being developed for the Milanese brand thanks to the knowhow they have achieved during the development of Maseratis and Ferraris. It was not the first time Marchionne said this. The export of Alfa Romeos, Maseratis, Fiats and Jeeps from Italy towards the US and China should provide sufficient productivity and employment so that the Italian factories can again play a vital role within the company. Alfa Romeo its honor will be restored by means of the correct characteristics for its new models and will represent all that is good about the Italian automotive industry.

źródło: http://www.autoedizione.com/alfa-romeo-gets-significant-range-expansion-2015/

W skrócie: nowe modele Alfy maja dostać wszystko, co najlepsze z włoskiej motoryzacji, mają być do tego wykorzystane sukcesy Maserati i Ferrari, know-how wypracowany dotychczas przez fiata i jeepa. Dodatkowo auta chyba będą produkowane w Italii, choć każde źródło pisze inaczej.

No to czekamy na oficjalne ogłoszenie strategii Panie Sergio.

Pozdr.,
L.
 
Tak, tak, oczywiście. Dziękujemy Ci, Sergio! :)

Myślę, że kluczowe jest to zdanie:
"The CEO did not give any information on this matter, though"
 
Czasami 'Serdżia' ponosi wyobraźnia, aczkolwiek mam nadzieję że tym razem będzie jak mówi :)
 
ktory to juz raz, Radzia, ten pan w sweterku snuje wizje?

Przestałem liczyć po 12-tym :D.

Autobianchi w kiblu, Lancia w kiblu, Fiat do kompletnej niszy, Maserati trochę wydmuszka, Alfa to samo, Ferrari mimo wszystko manufakturka - tak wygląda włoski przemysł samochodowy...
 
Hm... w 2015 ma się zacząć sprzedaż w USA. Oferowane będą... to co, do Europy nic nie trafi, czy z rocznym opóźnieniem?

Plany wyglądają ok: wreszcie pojawią się następcy 166 i 159. Alfa miałaby wreszcie przekrój aut od B do E (MiTo, Giulietta, Giulia(?), 169). Plus sportowe 4C. Brakuje tylko czegoś na zastąpienie Brery. Chyba, że Giulia będzie też w wersji coupe?

Poczekać, wygrać w w totka i kupić tercet MiTo/Giulia/4C (praca/trasa/weekendowa zabawa) :D
 
Hm... w 2015 ma się zacząć sprzedaż w USA. Oferowane będą... to co, do Europy nic nie trafi, czy z rocznym opóźnieniem?

Plany wyglądają ok: wreszcie pojawią się następcy 166 i 159. Alfa miałaby wreszcie przekrój aut od B do E (MiTo, Giulietta, Giulia(?), 169). Plus sportowe 4C. Brakuje tylko czegoś na zastąpienie Brery. Chyba, że Giulia będzie też w wersji coupe?

Poczekać, wygrać w w totka i kupić tercet MiTo/Giulia/4C (praca/trasa/weekendowa zabawa) :D

no i miejskiego suwa :)
ach jak pięknie to wygląda aż mi się micha cieszy :) <lol>
 
Autobianchi w kiblu, Lancia w kiblu, Fiat do kompletnej niszy, Maserati trochę wydmuszka, Alfa to samo, Ferrari mimo wszystko manufakturka - tak wygląda włoski przemysł samochodowy...
Rynek samochodowy się troszkę zmienił. Do utrzymania się na rynku nie wystarczy sprzedaż na macierzystym rynku. Normalna sprawa, że słabi odpadają. Co się działo kiedyś we Francji... Kilka marek przestało istnieć.
Zresztą wykupowanie marek aby je potem zlikwidować/zmarginalizować to normalne zjawisko na całym świecie. Fakt, że w branży samochodowej dzieje się to bardziej spektakularnie :)
 
Plany wyglądają ok: wreszcie pojawią się następcy 166 i 159. Alfa miałaby wreszcie przekrój aut od B do E (MiTo, Giulietta, Giulia(?), 169). Plus sportowe 4C. Brakuje tylko czegoś na zastąpienie Brery. Chyba, że Giulia będzie też w wersji coupe?

no i miejskiego suwa :)
ach jak pięknie to wygląda aż mi się micha cieszy :) <lol>


przecież w planach jest następca Spidera i Gtv



142.jpg


143.jpg
 
I przy 4C niech Spider na niedzielę stoi :D

bo tak jak się dobrze zastanowić to jak dwa lata temu dołączyłem do grona forumowiczów to już wtedy sporo było o widmo-Giulia :) a ile było gadania już wcześniej i tak naprawdę to nic się nie zmieniło wiec trochę śmieszna jest ta cała nadzieja na zobaczenie nowego modelu w salonach :) a SUV to już całkowita abstrakcja :) a teraz zobaczcie SKODA (no to co ze VW) co chwila coś nowego.

Ale właśnie może dlatego Alfa Romeo jest taka wyjątkowa i unikalna :)
 
unikalna.... to dobre słowo...
coraz bardziej hmm unikalna.... :)
 
Patrz jak niewiele Ci wystarcza :) ... ja to bym chociaż chciał to zobaczyć w salonie, gotowe do sprzedaży :)
nie pisałem ze chciał bym go od razu kupować :) to była ironia :) ale nie ukrywam ze teraz raczej jak będę zmieniać lub kupować kolejne auto to na pewno biedzie wyższe od 159. Być może coś z niestety VW,
 
Ostatnia edycja:
niestety? coś z VW? żartujesz? leuxusa is250 sobie zapodaj, piękne autko i prestiżowe. Albo volvo, nowe s60 jest rewelacyjne.
VW to wozidła dla Kowalskich:)
 
Amortyzatory
Powrót
Góra