[Giulia] wynajem długoterminowy

tu chyba lepsze źródło:

a najem długoterminowy moim zdaniem traktuje się jak leasing, poszukaj sobie o tym

rozmawiałem z Księgową i dobrze liczyłem.

Wynajem jak koszt 2000zł netto = 2000 + 23% VAT - 11,5% VAT - 18% podatek (W całości lub 19% na liniowym). Czyli koszt w takiej kwocie 1828 bez patrzenia na limit 150Tys.

Ufam księgowej i temu co wysłałem :)

Oczywiscie ze leasing jest na podobnej zasadzie co wynajem, natomiast nie bierzecie pod uwagę ze w leasingu na ten sam samochod koszt jak przekroczy 150 tys to ofc odliczacie tylko do 150tys, jesli wynajem to wasz koszt to raty, a nie cały koszt samochodu. Nie placicie 200tys tylko koszt rat, w leasingu jest to tak wyliczone ze koniec koncow zaplacicie 200tys
 
Ostatnia edycja:
1. w wynajmie dlugoterminowy tez musisz stosowac zasade proprocjonlanosci jak kolega SPP napisał


2. od 1 kwietnia zmienily sie warunki wynajmu/abonamentu alfa romeo i czekam na nowe wyceny
 
1. w wynajmie dlugoterminowy tez musisz stosowac zasade proprocjonlanosci jak kolega SPP napisał


2. od 1 kwietnia zmienily sie warunki wynajmu/abonamentu alfa romeo i czekam na nowe wyceny

Podobno jest znacznie gorzej. Wcześniej kolega dostał ofertę ok. 2800zł netto za Stelvio Q, od kwietnia za to samo jest już 4000zł netto. Wcześniejsza oferta spotkała się z większym zainteresowaniem niż przypuszczano :)
 
no wlasnie ma byc gorzej

- - - Updated - - -

Tu jeszcze przyklad jak to wygladalo w marcu, a i tak dalo sie to jeszcze poprawic

56214317_1312580928895633_1216981495877468160_n.jpg

56588476_343715079822352_5588361529998180352_n.jpg
 
Przykład:

Cena zakupu 200tys zł brutto
Rata 1760 zł netto

Z proporcji liczymy:
1760zł - 200tys
x - 150tys
------------------------
x= 1320 zł
kwota od której płacimy pełny vat i nie wchodzi w koszty = 1760 - 1320= 440zł
a wiec 1320 x 0,75 = 990 zł -> i od tej kwoty możemy odliczyć podatek dochodowy
w przypadku podatku liniowego 19% -> 990zł x 0,19 = 188,1 zł -> tyle możemy odliczyć od podatku dochodowego
i połowe vatu - 1320 x 0,115 = 151,8 zł -> tyle możemy odliczyć vatu

Czyli realnie auto kosztuje nas:
1760x1,23= 2164,8 zł brutto
188,1+151,8 = 339,9zł
----------------------------------------
2164,8 - 339,9zł = 1824,9 zł

Zwracam honor z tą róznicą że z tego co mi teraz wiadomo to tak stawka jaką liczymy i wrzucamy w koszty jest do 150Tys natomiast nie jest to 75% z danej kwoty. Czyli po prostu liczymy kwotę do 150tys zl i z tego podatek odliczamy, a nie 75% i z danej kwoty.
 
Zwracam honor z tą róznicą że z tego co mi teraz wiadomo to tak stawka jaką liczymy i wrzucamy w koszty jest do 150Tys natomiast nie jest to 75% z danej kwoty. Czyli po prostu liczymy kwotę do 150tys zl i z tego podatek odliczamy, a nie 75% i z danej kwoty.

zgadza się, ale jedynie w przypadku udokumentowania 100% użytkowania w działalności gospodarczej, z wyłączeniem użytku prywatnego. Wtedy VAT tez odlicza się w całości.
Ciężar dowodu po stronie podatnika. Przejazd z miejsca wykonywania d.g do miejsca zamieszkania jest liczony jako użytek prywatny. Miejsce wykonywania DG = miejsce zamieszkania, jest liczony jako użytek prywatny...
Nieciekawa lektura wyroków i interpretacji...
 
Podobno jest znacznie gorzej. Wcześniej kolega dostał ofertę ok. 2800zł netto za Stelvio Q, od kwietnia za to samo jest już 4000zł netto. Wcześniejsza oferta spotkała się z większym zainteresowaniem niż przypuszczano :)
Pomijając wszystkie koszty dodatkowe wliczane do ceny wynajmu, to przy racie 2800 po dwóch latach spłaca się jedynie 20% ceny Stelvio Q, a przy racie 4000 to już jest 30% ceny. Widocznie skończyły się "tanie" Stelvio Q na stocku :P
 
zgadza się, ale jedynie w przypadku udokumentowania 100% użytkowania w działalności gospodarczej, z wyłączeniem użytku prywatnego. Wtedy VAT tez odlicza się w całości.
Ciężar dowodu po stronie podatnika. Przejazd z miejsca wykonywania d.g do miejsca zamieszkania jest liczony jako użytek prywatny. Miejsce wykonywania DG = miejsce zamieszkania, jest liczony jako użytek prywatny...
Nieciekawa lektura wyroków i interpretacji...

Hmm cytuje jak mam policzenia od ksiegowej. Jest liczone 50%vat wiec na uzytek rowniez prywatny. Dokladnie cytukac maila:
Takie było początkowe założenia odliczania kosztów – 75%, należy zobaczyć z jakiego dnia jest opublikowany przykład.

Przesyłam poniżej przykład, jak będzie się u Pana odliczać wynajem.



Przykład 4.



Pan Michał jest czynnym podatnikiem VAT i zawarł w styczniu 2019 roku umowę leasingu operacyjnego na pojazd osobowy. Wartość początkowa pojazdu wynosi 168 000 zł netto (38 640 zł VAT). Co miesiąc pan Michał otrzymuje fakturę za ratę leasingową, której wartość wynosi 3500 zł netto (805 zł VAT). Pan Michał odlicza od wydatków związanych z pojazdem 50% VAT. Czy może on ująć w kosztach uzyskania przychodów całą wartość raty leasingowej?



Nie, w związku z nowelizacją ustawy o PIT pan Michał może ująć w kosztach wartość rat leasingowych do równowartości 150 000 zł, czyli 3125 zł.



Obliczenia:



Ustalenie wartości początkowej samochodu wraz z nieodliczonym podatkiem VAT:



168 000 + (38 640 * 50%) = 187 320 zł



Ustalenie podatku VAT, który nie podlega odliczeniu z faktury za ratę leasingową:



805 * 50% = 402,50



Ustalenie wartości raty powiększonej o nieodliczony VAT



3500 + 402,50 = 3902,50



Wartość raty która stanowi koszt uzyskania przychodu:



3902,50 zł * 150 000 zł / 187 320 zł = 3125 zł
 

źle poklikałem zgody :D musiałem składać wniosek jeszcze raz ( 5 dni później niż pierwotny) - odezwali się tego samego dnia, że decyzja pozytywna.

Warunkami aprobaty kredytowej są:

- zgoda na polecenie zapłaty

- zgoda małżonka

- kaucja brutto 2466,36 PLN,

no i pojawił się problem z poleceniem zapłaty - nikt wcześniej o tym nie wspominał, a ja nie zgodzę się na to i już.
 
no i pojawił się problem z poleceniem zapłaty - nikt wcześniej o tym nie wspominał, a ja nie zgodzę się na to i już.

"płatnik może odwołać zrealizowaną transakcję polecenia zapłaty:

* 56 dni kalendarzowych w przypadku, gdy dłużnikiem jest osoba fizyczna nie wykonująca działalności gospodarczej;
* 5 dni roboczych – w przypadku pozostałych podmiotów;"

żródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Polecenie_zapłaty
 
"płatnik może odwołać zrealizowaną transakcję polecenia zapłaty:

* 56 dni kalendarzowych w przypadku, gdy dłużnikiem jest osoba fizyczna nie wykonująca działalności gospodarczej;
* 5 dni roboczych – w przypadku pozostałych podmiotów;"

żródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Polecenie_zapłaty

Niby tak ale skoro polecenie ma być formą zabezpieczenia to raczej nie ma szansy na późniejsze odwołanie polecenia zapłaty. A jak odwołam to pewnie doliczą opłatę administracyjna lub coś innego. Dlatego załatwiam to przed podpisaniem umowy, aby wyłączyć ten zapis.
 
To pewnie jak weksel ma działać. Jak coś ci policzą i sami pewnie ratę chcą ściągać z konta bez opóźnień
 
Czy ktos wie gdzie mozna dostac giulie veloce do 2000zl netto miesiecznie z ubezpieczeniem? Moze byc prawie golas z ekranem 7" i Pakietem Convenience. Czy istnieja jeszcze takie cuda?
 
Ostatnia edycja:
To pewnie jak weksel ma działać. Jak coś ci policzą i sami pewnie ratę chcą ściągać z konta bez opóźnień

wystarczy drugie konto złożyć. Polecenie zapłaty jest jak przelew przyszły - schodzi jeśli na koncie są pieniądze. Jeśli chcą zgody małżonki to bierzesz jako osoba fiz. - nie musisz swoich kont nigdzie zgłaszać i tylko urzędy skarbowe, sądy i komornicy są w stanie się wywiedzieć ile i gdzie ich masz.

Niby tak ale skoro polecenie ma być formą zabezpieczenia to raczej nie ma szansy na późniejsze odwołanie polecenia zapłaty.

będzie to w umowie kredytowej pewnie - i dłużnik się o tym dowiaduje od razu
 
chyba skończyły się te oferty promocyjne i znów są przesadzone raty miesięczne
 
Skąd taki wniosek? Bo póki co z tego co wiem, jest problem z systemem leaseplanu i nie robią wycen.
Z 2 salonów takie info mam.
 
Wczoraj rozmawialem z dilerem i powiedzial ze mi sie udalo ze bralem auto w marcu, bo od pierwszego kwietnia ceny poszly do góry! Jeżeli chodzi o auta z reklamy (abonament.alfaromeo.pl) to chyba jest bez zmian, ale wersje 280hp juz sie nie kalkulują tak fajnie.

A jeżeli chodzi o odliczenie podatku to faktycznie odliczamy 0,75 kwoty od kosztów i połowe vatu od całej raty, gdyż to jest wynajem i nie spłacamy auta. Nie interesuje nas wartosc auta.
 
Wczoraj rozmawialem z dilerem i powiedzial ze mi sie udalo ze bralem auto w marcu, bo od pierwszego kwietnia ceny poszly do góry! Jeżeli chodzi o auta z reklamy (abonament.alfaromeo.pl) to chyba jest bez zmian, ale wersje 280hp juz sie nie kalkulują tak fajnie.

A jeżeli chodzi o odliczenie podatku to faktycznie odliczamy 0,75 kwoty od kosztów i polowe vatu od całej raty, gdyż to jest wynajem i nie spłacamy auta. Nie interesuje nas wartosc auta.
 
Amortyzatory
Powrót
Góra