jutro mijają dwa tygodnie od złożenia wniosku w LP - zero odzewu.
Jak długo czekaliście na decyzje?
Prawie 3 tyg
Podążaj za instrukcjami wyświetlonymi na poniższym wideo, aby zainstalować aplikację internetową na Twoim urządzeniu.
Uwaga: Ta opcja może nie być dostępna w niektórych przeglądarkach internetowych.
jutro mijają dwa tygodnie od złożenia wniosku w LP - zero odzewu.
Jak długo czekaliście na decyzje?
tu chyba lepsze źródło:
a najem długoterminowy moim zdaniem traktuje się jak leasing, poszukaj sobie o tym
1. w wynajmie dlugoterminowy tez musisz stosowac zasade proprocjonlanosci jak kolega SPP napisał
2. od 1 kwietnia zmienily sie warunki wynajmu/abonamentu alfa romeo i czekam na nowe wyceny
Przykład:
Cena zakupu 200tys zł brutto
Rata 1760 zł netto
Z proporcji liczymy:
1760zł - 200tys
x - 150tys
------------------------
x= 1320 zł
kwota od której płacimy pełny vat i nie wchodzi w koszty = 1760 - 1320= 440zł
a wiec 1320 x 0,75 = 990 zł -> i od tej kwoty możemy odliczyć podatek dochodowy
w przypadku podatku liniowego 19% -> 990zł x 0,19 = 188,1 zł -> tyle możemy odliczyć od podatku dochodowego
i połowe vatu - 1320 x 0,115 = 151,8 zł -> tyle możemy odliczyć vatu
Czyli realnie auto kosztuje nas:
1760x1,23= 2164,8 zł brutto
188,1+151,8 = 339,9zł
----------------------------------------
2164,8 - 339,9zł = 1824,9 zł
Zwracam honor z tą róznicą że z tego co mi teraz wiadomo to tak stawka jaką liczymy i wrzucamy w koszty jest do 150Tys natomiast nie jest to 75% z danej kwoty. Czyli po prostu liczymy kwotę do 150tys zl i z tego podatek odliczamy, a nie 75% i z danej kwoty.
Pomijając wszystkie koszty dodatkowe wliczane do ceny wynajmu, to przy racie 2800 po dwóch latach spłaca się jedynie 20% ceny Stelvio Q, a przy racie 4000 to już jest 30% ceny. Widocznie skończyły się "tanie" Stelvio Q na stockuPodobno jest znacznie gorzej. Wcześniej kolega dostał ofertę ok. 2800zł netto za Stelvio Q, od kwietnia za to samo jest już 4000zł netto. Wcześniejsza oferta spotkała się z większym zainteresowaniem niż przypuszczano![]()
zgadza się, ale jedynie w przypadku udokumentowania 100% użytkowania w działalności gospodarczej, z wyłączeniem użytku prywatnego. Wtedy VAT tez odlicza się w całości.
Ciężar dowodu po stronie podatnika. Przejazd z miejsca wykonywania d.g do miejsca zamieszkania jest liczony jako użytek prywatny. Miejsce wykonywania DG = miejsce zamieszkania, jest liczony jako użytek prywatny...
Nieciekawa lektura wyroków i interpretacji...
Prawie 3 tyg![]()
no i pojawił się problem z poleceniem zapłaty - nikt wcześniej o tym nie wspominał, a ja nie zgodzę się na to i już.
"płatnik może odwołać zrealizowaną transakcję polecenia zapłaty:
* 56 dni kalendarzowych w przypadku, gdy dłużnikiem jest osoba fizyczna nie wykonująca działalności gospodarczej;
* 5 dni roboczych – w przypadku pozostałych podmiotów;"
żródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Polecenie_zapłaty
To pewnie jak weksel ma działać. Jak coś ci policzą i sami pewnie ratę chcą ściągać z konta bez opóźnień
Niby tak ale skoro polecenie ma być formą zabezpieczenia to raczej nie ma szansy na późniejsze odwołanie polecenia zapłaty.
(…) i polowe vatu od całej raty(…)