[159] Korekty wtrysków

Daj znać jak wyglądają korekty po tej operacji, please.
 
Daj znać jak wyglądają korekty po tej operacji, please.

Muszę stwierdzić że (dołączam załączniki)
- chodzi o wiele ciszej jak jest zimny a jak cieplejszy naprawde cicho widze różnice
- znikło takie lekkie zamulenie przy 1500 obrotów (jechałem ze stala predkościa jak silnik byl zimny i dodawalem gazu i chwilke mysla zanim sie zbierze)
- problem z odpalaniem zniknal ale jeszcze potestuje zeby to stwierdzić na 100 %
- na zimnym spadła dawka paliwa jak i na ciepłym
- przy dwóch tysiącach się prawie zerują wszystkie

potestuje jeszcze i zobacze czy dam je do regulacji czy nie ale z tego co widzę to korekty się polepszają więc chyba problem rozwiązany może muszą się dotrzeć te końcówki.
jak odpalalem to zapomniałem załozyć przelewów i wszystko zalało wtryski świece wytarłe to ale napewno wtryski już nie zapieką się :)
- wyciągnę jeszcze egr i przepustnicę żeby wyczyścić i sprawdzić

- - - Updated - - -

dorzucam jeszcze to
 

Załączniki

  • kor cieply drugi dzien.PNG
    kor cieply drugi dzien.PNG
    12 KB · Wyświetleń: 132
  • kor cieply zaraz po wymianie.PNG
    kor cieply zaraz po wymianie.PNG
    9.8 KB · Wyświetleń: 122
  • kor zimny drugi dzien.PNG
    kor zimny drugi dzien.PNG
    12.1 KB · Wyświetleń: 119
  • korekty zaraz po wymianie.PNG
    korekty zaraz po wymianie.PNG
    12 KB · Wyświetleń: 116
  • 46733049_343940536389635_1315050687465259008_n.jpg
    46733049_343940536389635_1315050687465259008_n.jpg
    77.6 KB · Wyświetleń: 21
  • 46763261_357305828409868_8285718055514800128_n.jpg
    46763261_357305828409868_8285718055514800128_n.jpg
    57.4 KB · Wyświetleń: 24
  • 46830949_338585093620789_1448581169158291456_n.jpg
    46830949_338585093620789_1448581169158291456_n.jpg
    81.2 KB · Wyświetleń: 20
  • 46837476_286891951955658_6876829028485955584_n.jpg
    46837476_286891951955658_6876829028485955584_n.jpg
    128.7 KB · Wyświetleń: 24
  • 46855687_559508187829562_3248445170835783680_n.jpg
    46855687_559508187829562_3248445170835783680_n.jpg
    122.7 KB · Wyświetleń: 22
Eleganckie korekty po nagrzaniu. Sprawdź jeszcze korekty podczas spokojnej jazdy na 5 biegu nie przekraczając 2500 obr/min.
 
Korek niesprawdzasz przy 2tys obrotów ani dynamicznie bo to bzdury, daj znać czy zakodowałeś wtryski po tej operacji i czy zamieniałeś je miejscami po wymianie koncówek, i zrób loga na rozgrzanym silniku z wyłączonymi wszystkimi odbiornikami.
 
Korek niesprawdzasz przy 2tys obrotów ani dynamicznie bo to bzdury, daj znać czy zakodowałeś wtryski po tej operacji i czy zamieniałeś je miejscami po wymianie koncówek, i zrób loga na rozgrzanym silniku z wyłączonymi wszystkimi odbiornikami.

Nie zamienualem bo dalem je do sprawdzenia i mialem info co i jak nie nie kodowalem nie jest to wymagane wyzerowalem tylko ustawienia adaptacyjne
 
To napisz to na forum CR wiem bo nie raz pytałem i z tym co piszesz w jednym się zgodze i potwierdzę że koncówek się nie wymienia jak jest problem z rozruchem bo zawyczaj wtryski kuleją w maxymalnych dawkach a nie w poczatkowych a rozbierzności co do korekt są takie że korekty są po to żeby wyrównywać pracę silnika na biegu jałowym a nie po to żeby ją wyruwnywać pod obciąrzeniem podjedz do Boscha zapytaj bo ja nie raz pytałem i nie o jedno co tu sporo sie bzdur naczytałem.
 
To napisz to na forum CR wiem bo nie raz pytałem i z tym co piszesz w jednym się zgodze i potwierdzę że koncówek się nie wymienia jak jest problem z rozruchem bo zawyczaj wtryski kuleją w maxymalnych dawkach a nie w poczatkowych a rozbierzności co do korekt są takie że korekty są po to żeby wyrównywać pracę silnika na biegu jałowym a nie po to żeby ją wyruwnywać pod obciąrzeniem podjedz do Boscha zapytaj bo ja nie raz pytałem i nie o jedno co tu sporo sie bzdur naczytałem.

Wiekszosć ludzi pracujących w Bosch to porażka są nastawieni tylko na kasę (końcówka u nich 268 zł i jeszcze nie mają trzeba czekać). Zadzwoniłem tam tylko z ciekawości końcówki kupiłem od znajomego przedstawiciela które są im dostarczane za ile za 160 zł dla mnie za sztukę z podkładką. u nich regeneracja za wszystkie wtryski 2300 zł bez kodowania do czego trzeba dorzucic po 60 zł. W firmiektóra się tym zajmuje poza Bosch regeneracja za całość to 1200 zł...sprawdzenie na maszynie 30 zl za sztukę w boch 65 netto...czym według ciebie są maxymalne dawki...o maxymalnym czasie wtrysku słyszałem ale o maxymalnej dawce...kiedy wystepuje maxymalna dawka paliwa?Ja myślę ze nie ma się o co sprzeczać mamy fora mamy wielu mechanikow którzy są bardzo wykwalifikowani i uważają się za wielkich goru itd....ja wiem jedno miałem problem z klimą nabijali i nabijali a uchodziło to słyszalem wina chłodnicy wymieniłem nabili ponoc sprawdzili potem mowie ze cos dziwnie wierci i bedzie alo czynnika sprawdzali stetoskopem jak u doktora nie to wina pompy wspomagania dobra podlaczyli maszyne okazalo sie malo czynnika nabili wpuscili czynnik zaplacilem za tydz znow kazalem im to wypuscic i oddac mi 500 zł ktore włozyłem oddali po czym uslyszalem ten typ tak ma. rozebralem wymienilem uszczelki jest ok...jak robili rozrzad to zaczeli znaki na paskach malowac ze cos jest nie tak bo znaki sie nie pokrywaja itd ale kto wiedzial u dobrego polecanego mechanika ze walek rozrzadu kreci sie dwa razy wolniej i trzeba obrocic walem dwa razy do okola..zabralem auto zrobilem sam takze są różne sytuacje...w oplu insigni za zrobienie rozrzadu wołają 850 zł z częsciami a częsi są do kupienia za 350 także wszystko idzie w kierunku usług ale nie koniecznie dobrych
 
Korek niesprawdzasz przy 2tys obrotów ani dynamicznie bo to bzdury, daj znać czy zakodowałeś wtryski po tej operacji i czy zamieniałeś je miejscami po wymianie koncówek, i zrób loga na rozgrzanym silniku z wyłączonymi wszystkimi odbiornikami.
Skoro nie sprawdzisz korekt pod obciążeniem to skąd będziesz wiedział, który wtryskiwacz kuleje? Zakładając, że na jałowych jest OK.
 
To napisz to na forum CR wiem bo nie raz pytałem i z tym co piszesz w jednym się zgodze i potwierdzę że koncówek się nie wymienia jak jest problem z rozruchem bo zawyczaj wtryski kuleją w maxymalnych dawkach a nie w poczatkowych a rozbierzności co do korekt są takie że korekty są po to żeby wyrównywać pracę silnika na biegu jałowym a nie po to żeby ją wyruwnywać pod obciąrzeniem podjedz do Boscha zapytaj bo ja nie raz pytałem i nie o jedno co tu sporo sie bzdur naczytałem.

Byłem z autem na jednej z najlepszych hamowni w Polsce (Goodhope/Dobra Nadzieja). Po dwóch próbach miałem info od tunera, że w górnym zakresie momentu obrotowego silnik przydymia - wg Mariusza ewidentnie wtryskiwacze. Zlogowałem zatem wtryskiwacze. O ile korekty na jałowym są zgodne z tym co podają w internetach czyli +/-5mm3/w (w moim przypadku nie przekraczały +/-1,5mm3/w), to już podczas spokojnej jazdy gdzie obroty nie przekraczały 2,5tys.obr./min korekta na wtryskiwaczu 4 cyl. leciała na plus do ponad 3 mm. Obroty 2200 to w moim silniku maksymalny moment obrotowy, czyli pokrywałoby się to z obserwacjami na hamowni. Moim zdaniem ECU w Multijetach wyrabia do prędkości obrotowej 2500 obr./min będąc dobrym narzędziem diagnostycznym dla naszych klekotów. Pisał o tym niejednokrotnie @sdero z czym się zgadzam, bo ma to dla mnie racjonalne wytłumaczenie. W serwisach typu Bosch całej prawdy się nie dowiesz. To jest wiedza której nie sprzedaje się w detalach klientom z ulicy, bo niby w jakim celu? Żeby stracić klientów?
 
Ostatnia edycja:
Nie wiem czy są na kase nastawieni mi za darmo sprawdzają a nie od jednego super tunera tu słyszałem że 299 308 czy 327 to co innego a to ten sam wtrysk a jak sprawdzić wtyskiwacze, na maszyne i wszystko jasne jest wydruk sa imy i wszystko inne jak kupiłem 4 nowe 299 do projektu bo 2 miałem z giuliety po nikłym przebiegu i jeden z tych 4 już nowy był do wyrzucenia ale zanim wsadzam jakiś wtryskiwacz na samochód idzie na maszynę może dla tego że mam taki komfort i moge to robić ale może dla tego że i kilka lat widziałem jak się robi części do aut i jak wygladają testy.
 
jak sprawdzić wtyskiwacze, na maszyne
Nie mogę się z Tobą zgodzić. Też miałem na jałowych korektę bdb, natomiast mierzona pod obciążeniem przekraczała +2. Wymiana końcówki pomogła na korektę, natomiast nie byłem drugi raz na hamowni i trochę mi szkoda niezdobytej wiedzy ;)
 
To napisz to na forum CR wiem bo nie raz pytałem i z tym co piszesz w jednym się zgodze i potwierdzę że koncówek się nie wymienia jak jest problem z rozruchem bo zawyczaj wtryski kuleją w maxymalnych dawkach a nie w poczatkowych a rozbierzności co do korekt są takie że korekty są po to żeby wyrównywać pracę silnika na biegu jałowym a nie po to żeby ją wyruwnywać pod obciąrzeniem podjedz do Boscha zapytaj bo ja nie raz pytałem i nie o jedno co tu sporo sie bzdur naczytałem.

Tylko po co ja mam tam cokolwiek pisać. Co ja jestem matka Teresa od walki z głupotą ?
Korekty na wolnych są od wyrównywania obrotów/drgań na wolnych obrotach. Korekty pod obciążeniem są do stabilizacji pracy silnika pod obciążeniem. Ostatnia ich korekta jest stanem w jakim wtryski zostają poza zakresem regulacji. Jeśli jest zła, to dawka paliwa jest niewłaściwa. Jeśli ona jest niewłaściwa, to uzyskiwany moment obrotowy jest niewłaściwy, bo jest zależny m. in. od siły działającej na tłok.
Ale biorąc to nawet na tzw. chłopski rozum gdyby korekty były ważne tylko na wolnych obrotach, to bez sensu byłoby je kontrolować w wyższym zakresie obrotowym.
Panom z Boscha... opowiadać bajki każdy może.
 
A ja tu tłumacze i bee tłumaczył w nieskonczoność że stan wtryskiwacza można ocenić na maszynie do testów a nie po korektach diagnostycznych na samochodzie bo stan korekty to stan cylinder + wtryskiwacz zgadza się? więc co ci po korektach z teorii jesli jedna ze składowych bedzie niewłaściwa to i kolejna bedzie niewłaściwa, jesli wezmiesz 159 1.9 na chamownię i pokarzę w serii 150Km+ a korekty pod obciąrzeniem bedą niewłaściwe to oznacza że wtryskiwacze czy koncówki są do wymiany? na urządzeniach diagnostycznych są spore opoźnienia i nigdy niebędą miarodajne w rzadnym przypadku a tym bardziej przy hamowaniu obciąrzeniowym bo jest za dużo zmienych żeby stan wtryskiwacza oceniać po korekcie.
 
jesli wezmiesz 159 1.9 na chamownię i pokarzę w serii 150Km+ a korekty pod obciąrzeniem bedą niewłaściwe to oznacza że wtryskiwacze czy koncówki są do wymiany
A nie wiesz, że tak może się zdarzyć? Np. W sytuacji gdy wtryskiwacze leją za dużo, moment obrotowy będzie większy.
Masz rację, że korekta nie zawsze może zależeć od wtryskiwacza. Ale są równie skuteczne sposoby, aby to sprawdzić. Bez maszyny.
W poprzednim poście zapomniałem dodać, że oddałem ten wtrysk do Boscha. Wyszło że jest OK. A mimo to korekta pod obciążeniem nie była dobra.
 
Może tak być ale ja tam jednak się kieruję tym co na maszynie wyjdzie,znam stan wtryskiwacza i jak mam wątpliwości mogę je pozamieniać miejscami i wtedy wiem co jest, a jeśli bedą lały wtryski to bedzie to widać na wykresie z maszyny, a pod obciąrzeniem jest tak jak kuleje jeden cylinder a wtryskiwacze są dobre ze wzrostem dawki paliwa i powietrza pojawia się coraz wieksza dysproporcja pozostałe cylindry próbują to skompensować i wtedy niwiadomo co i gdzie jest nie tak bo wartości zmieniają się na wszystkich cylindrach.
 
jak kuleje jeden cylinder a wtryskiwacze są dobre ze wzrostem dawki paliwa i powietrza pojawia się coraz wieksza dysproporcja pozostałe cylindry próbują to skompensować i wtedy niwiadomo co i gdzie jest nie tak bo wartości zmieniają się na wszystkich cylindrach
I wtedy jak sam zauważyłeś można zamienić wtryskiwacze miejscami. Pomijam sytuację, kiedy wszystkie wtryskiwacze są do dupy - wtedy już tylko maszyna.
 
A ja tu tłumacze i bee tłumaczył w nieskonczoność że stan wtryskiwacza można ocenić na maszynie do testów a nie po korektach diagnostycznych na samochodzie bo stan korekty to stan cylinder + wtryskiwacz zgadza się? więc co ci po korektach z teorii jesli jedna ze składowych bedzie niewłaściwa to i kolejna bedzie niewłaściwa, jesli wezmiesz 159 1.9 na chamownię i pokarzę w serii 150Km+ a korekty pod obciąrzeniem bedą niewłaściwe to oznacza że wtryskiwacze czy koncówki są do wymiany? na urządzeniach diagnostycznych są spore opoźnienia i nigdy niebędą miarodajne w rzadnym przypadku a tym bardziej przy hamowaniu obciąrzeniowym bo jest za dużo zmienych żeby stan wtryskiwacza oceniać po korekcie.

Tłumaczyć sobie możesz co chcesz. Szkoda tylko, że ludzi w błąd wprowadzasz. Stan wtryskiwacza oceniam po korekcie w silniku podczas jazdy, czy na hamowni i robię ich kilka tygodniowo, w przeciwieństwie do twoich "widzi mi się". Maszyna nigdy nie odda warunków panujących w cylindrze, a o obciążeniu nie mówiąc. Widać, że nie przeczytałeś tego co jest wcześniej w tym temacie, bo było jasno opisane, że samochody mające "mocną serię" należy traktować tak samo jak samochody z silnikami podejrzewane o wadę. O czym magil ci cały czas pisze. Szkoda ciągnąć oczywisty temat.
 
Tłumaczyć sobie możesz co chcesz. Szkoda tylko, że ludzi w błąd wprowadzasz. Stan wtryskiwacza oceniam po korekcie w silniku podczas jazdy, czy na hamowni i robię ich kilka tygodniowo, w przeciwieństwie do twoich "widzi mi się". Maszyna nigdy nie odda warunków panujących w cylindrze, a o obciążeniu nie mówiąc. Widać, że nie przeczytałeś tego co jest wcześniej w tym temacie, bo było jasno opisane, że samochody mające "mocną serię" należy traktować tak samo jak samochody z silnikami podejrzewane o wadę. O czym magil ci cały czas pisze. Szkoda ciągnąć oczywisty temat.
I jak tu ktoś ma później nie walczyć z serwisem wtryskiwaczy jak przyjedzie do ciebie powiesz po zczytaniu mesem że lipa do wyrzucenia wtryski, sprawdzą na maszyni na kilkaset barów w warunkach gdzie nie wiadomo czy pompa CR tyle wyrabia elektronikę dawki ktoś wróci do ciebie że dobre pokarze wydruki ty go odeślesz że po co im maszyna do wtrysków za kilkaset tyś skoro ty na hamowni lepiej sprawdzisz, Prosze cię załurz temat na forum CR z tym opisem ciekaw jestem co napiszą tak z ciekawości podrzuć link do tematu jak załorzysz. To tak jak byś szcelność głowicy na hamowni sprawdzał lub kompresje na poszcególnych cylindrach, a co do mocy silników to i w F1 czasem inrzynierowie musza mieć trochę szceścia żeby zbudować konkurecyjną jednostkę.
 
Amortyzatory
Powrót
Góra