[159] Awaria silnika 2.0 170KM

Rajdowy peżot, BMW które ma problemy z chłodnicą oleju i dopiero dochodzimy do temperatur w okolicy 140. Z pobieżnego riserczu wynika mi że w jeździe autostradowej zwykle to jest jakieś 95 stopni (różne auta), pod górę i w upale 100 albo trochę ponad. Prędkości ponad 160 km/h. W jeździe miejskiej trochę więcej ;) (o jakieś 5 stopni)

Danych odnośnie 159 nie znalazłem jeszcze.
 
180??????

Powtarzam . Największym wrogiem diesla jest jego właściciel.

Samochodu szukałem praktycznie pół roku. Obejrzałem kilka i odpuściłem sobie sprowadzane "jedyny taki" z przebiegiem 180k km.
Kupiłem krajową z udokumentowaną przeszłością i przebiegiem poniżej 100k km. Na dzień dobry wymieniłem tuleje wahacza, łączniki stabilizatorów z tyłu, tarcze hamulcowe, rozrząd i płyn chłodniczy. Obecnie auto stoi u Marcina - wymieniamy wszystkie oleje oraz profilaktycznie uszczelkę smoka oraz obudowę EGR. Wymieniamy również wszystkie filtry.

Olej i filtr powietrza będą wymieniane co 10k km, ponieważ zawsze tak robiłem. Wiem, że auto trzeba rozgrzać przed szybką jazdą, wiem, że należy je wystudzić. Nie uznaję ekodajwingu i męczenia auta na niskich obrotach. Czytam temat, ponieważ zastanawiam się nad wirusem, ale decyzja jeszcze nie zapadała, ponieważ za mało wiem na temat konsekwencji z niego wynikających.

Czy jazda autostradowa z prędkością 180 km/h szkodzi JTDm - nie wiem, dlatego zapytałem. Do tej pory jeździłem benzynami NA.
 
No i kolejna 2.0 z pękniętym tłokiem tym razem na Podkarpaciu może ktoś zadzwoni i zapyta co było powodem tego pęknięcia może jeszcze coś więcej się dowiecie. A ktoś już 1 tłok kupił i poskłada GÓWNO !! byle ino sprzedać.
http://olx.pl/oferta/tlok-korbowod-a...tml#1b46f137e5

Spokojnie to moje graty jakby ktos chcial to sprzedaje cale bebechy z 2.0 slupek glowice itp. Moze ktos z tego jakas lepianke ulepi jak bocianowi ;)
 
Ostatnia edycja:
Te 140 to chyba na północnej pętli ringu. Przy stuczterdziestuiluś nowoczesne samochody odcinają moc.
Masz rację, przesadziłem. 100-120 na autostradzie w upale i w Niemczech. Do 140 dochodziło "na północnej pętli", na zamkniętych próbach.
Faktem jest to, że >140-160 km/h widać rosnącą temperaturę oleju. Tańsze oleje bardziej, droższe mniej. W droższych zwykle wzrost mniejszy, a jednocześnie większa odporność na temperaturę.

- - - Updated - - -

Spokojnie to moje graty jakby ktos chcial to sprzedaje cale bebechy z 2.0 slupek glowice itp. Moze ktos z tego jakas lepianke ulepi jak bocianowi ;)

Ciekawy eksperyment. Podpytaj kupców do jakiego samochodu kupują i jaką moc mają i czy chiptuning? I jaki powód wymiany tłoka? Czy pęknięcie, czy dziura?
 
Ostatnia edycja:
To sprzedaje niejaki Kamil /czyżby autor tematu/
 
Aha rozumiem, a jak wygląda blok po takiej usterce jest cały czy ma rysy?
 
Spokojnie to moje graty jakby ktos chcial to sprzedaje cale bebechy z 2.0 slupek glowice itp. Moze ktos z tego jakas lepianke ulepi jak bocianowi ;)

Silnik Bociana został naprawiony zgodnie ze sztuką wiec nie pisz głupich komentarzy...
 
Pewnie chodziło o wcześniejszą ingerencje w motor bociana, a nie Twoją naprawę :)
 
U Bociana niestety teoria z brakiem smarowania się nie sprawdziła ponieważ tulejki jak i sworznie były w stanie nienagannym, trzymały wymiar i nie było śladu żeby działo się coś złego.
Mimo to zostały oprawione nowe tulejki pod nowe sworznie.

A co się stanie, jeśli za bardzo zostanie cofnięty kąt wtrysku? Nie jest przypadkiem tak, że im bliżej górnego martwego położenia tłoka następuje wtrysk, tym większa siła będzie działała na tłok "od góry", co może doprowadzić zarówno do wyrobienia luzu na sworzniach/tulejkach, jak i do pęknięcia tłoka?
 
Tak właśnie będzie.
Zbyt wczesny wtrysk wzmaga dynamikę spalania i powoduje twardą pracę silnika z dużym obciążeniem układu korbowego.
Dla odmiany zbyt późny wtrysk będzie powodował wzrost temperatury spalania.
 
Ostatnia edycja:
Rozumiem , że tuner również zmienia kąt wtrysku? Bo własnie się zastanawiam dlaczego Alfa mojego kuzyna (po tuningu) pracuje bardzo twardo, metalicznie pomimo świeżo zregenerowanych wtryskiwaczach (korekty idealne) a moja nie dotykana przez tunera pracuje cicho i można powiedzieć aksamitnie :)
 
Rozumiem , że tuner również zmienia kąt wtrysku? Bo własnie się zastanawiam dlaczego Alfa mojego kuzyna (po tuningu) pracuje bardzo twardo, metalicznie pomimo świeżo zregenerowanych wtryskiwaczach (korekty idealne) a moja nie dotykana przez tunera pracuje cicho i można powiedzieć aksamitnie :)

Mam dziwne przeczucie, że wkrótce klub pękniętego tłoka się powiększy...
 
Ta to niedługo przyjedzie do Polski z przebiegiem 180 tys. za mniej niż 30 tys. zł :P
Swoją drogą, to ciekawe ile naprawdę mają przejechane egzemplarze z pękniętymi tłokami.
 
Ta to niedługo przyjedzie do Polski z przebiegiem 180 tys. za mniej niż 30 tys. zł :P
Swoją drogą, to ciekawe ile naprawdę mają przejechane egzemplarze z pękniętymi tłokami.

jak baza aso w austrii nie jest falszywa ( bo ksiazke chyba latwiej ) to 214.000 chyba jakos tak bylo o ile pamietam
no ale przy ilu byla wymianka tego jednego ktory byl inny u mnie to juz nie wiem :p
 
Żałośnie niski przebieg jak na tak poważną usterkę.
 
Żałośnie niski przebieg jak na tak poważną usterkę.

Panie a kto tak długo jeździ samochodem. Znudzi się:-) . Teraz wszystkie silniki jak w Smarcie 140-150 i kapitalka .
 
Amortyzatory
Powrót
Góra