Zmiana audio

tylko u mnie szkoda miejsca - Giulia to w końcu auto rodzinne, musi zmieścić się bagaż na 2 tyg dla rodziny 2+1, właczając rowerek dzięcięcy, torbę z zabawkami itp. Dajemy radę, ale skrzynka z subem nie pomoże
 
Dokładał ktoś zabudowę bassera do Stelvio? Fabrycznie bez głośnika w bagażniku.
Wszystko pasuje czy lepiej odpuścić i szukać czegoś innego ?
 
Kolego @epsonix jeśli Cię jeszcze szlag nie tafił i nie zlikwidowałeś konta (co zdaje się sygnalizowałeś zamiar) to może dasz radę odpowiedzieć :-)

(bo najpierw brałem sygnał audio przed ori wzmakiem), ale doszedłem do wniosku że najlepiej będzie sygnał na swój wzmak brać z wyjść ori wzmacniacza
Czy mógłbyś wyjaśnić po co zmiany proxi w tym wypadku i czemu doszedłęś do takiego wniosku?
Teoretycznie, wejścia wzmacniacza z reguły wysokoimpedancyjne, podłączone do równolegle do wejść ori wzmaka powinny być dla systemu nie zauważalne. Wtedy rezystory na wyjściu ori żeby udawały głośniki - i teoretycznie wszystko powinno hulać ok bez potrzeby sumatorów? Nie dopatrzyłem jak ten ori wzmak jest podłączony do wyjścia radia, iloma kanałami - czy tutaj właśnie była gówna komplikacja?

Wzmak, sumator i zwrotnice przednie wylądowały pod podłogą w bagażniku.
Czemu tak a nie z przodu w okolicy ori wzmaka? Problem z miejscem? Bo elektrycznie to na pierwszy rzut oka pachnie jak komplikowanie sobie roboty, nie?

PS. Wielkie dzięki za fajny opis Twojej roboty!

I może jeszcze jakiś komentarz odnośnie stwierdzenia kolegi @ciafoka
Co do wygłuszania drzwi - w przypadku Stelvio nie jest to konieczne.
Czy Stelvio ma jakoś fabrycznie odrezonowane/wyklejone blachy w drzwiach w odróżnieniu od Giulii?
 
tylko u mnie szkoda miejsca[...]. Dajemy radę, ale skrzynka z subem nie pomoże

A propos zachowania miejsca i wsadzenia skrzyni z subem - wrzucałem na FB i wrzucałem u siebie w temacie:
273624305_4695394843889247_6262237748781980163_n(1).jpg

Mam ciastko i jem ciastko :) Tylko trochę drogie ciastko :D
 
Kolego @epsonix jeśli Cię jeszcze szlag nie tafił i nie zlikwidowałeś konta (co zdaje się sygnalizowałeś zamiar) to może dasz radę odpowiedzieć :-)


Czy mógłbyś wyjaśnić po co zmiany proxi w tym wypadku i czemu doszedłęś do takiego wniosku?
Teoretycznie, wejścia wzmacniacza z reguły wysokoimpedancyjne, podłączone do równolegle do wejść ori wzmaka powinny być dla systemu nie zauważalne. Wtedy rezystory na wyjściu ori żeby udawały głośniki - i teoretycznie wszystko powinno hulać ok bez potrzeby sumatorów? Nie dopatrzyłem jak ten ori wzmak jest podłączony do wyjścia radia, iloma kanałami - czy tutaj właśnie była gówna komplikacja?


Czemu tak a nie z przodu w okolicy ori wzmaka? Problem z miejscem? Bo elektrycznie to na pierwszy rzut oka pachnie jak komplikowanie sobie roboty, nie?

PS. Wielkie dzięki za fajny opis Twojej roboty!

I może jeszcze jakiś komentarz odnośnie stwierdzenia kolegi @ciafoka

Czy Stelvio ma jakoś fabrycznie odrezonowane/wyklejone blachy w drzwiach w odróżnieniu od Giulii?
chyba wyjaśniałem w jakiś postach kiedyś. jak masz ori wzmak, to radio wywala na kablach do wzmaka sygnał pełnej amplitudy, więc tam nie możesz podpinać wzmaka innego bo nie poregulujesz głośności. w takich zestawach to wzmak reguluje głośność, balans, eq, a nawet dodaje sygnały ostrzeżeń. da sie w proxi to zmienić (3 bajty), ale tracisz regulację średnich, PDC pika buzzer w liczniku a nie głośniki, do tego jakoś nie uzyskiwałem dobrej jakości (wzmak był juz zamontowany w bagażniku, kable długie w ori wiązce, nieekranowane to i pewnie łapie syfy na niskim poziomie.
czemu sumatory, bo zestaw głośników jaki kupiłem miał zwrotnice które zamontowałem w bagażniku i na wejście zarotnicy musiałem podać sygnał ze wzmaka dokupionego (4 kanały) z niej wychodzi odobno na tweetery przednie i woofery (tak to jest rozdzielone), niestety wzmak ori ma pocięte pasma na przód i stąd sumowałem a potem stroiłem. odłączyłem za to przedni średniotonowy (z radiem ori mi nie wywwalał błędu, ale od kiedy założyłem polift to czasem wywali, muszę dać rezystor jakiś jak będę miał chwilę), a tylny sub leci z ori wzmaka tylko jest tak wystrojone że jest niższy poziom wg reszty.

jak widzisz wiele zależy jakie głośniki dajesz i jaki masz zestaw ori w aucie. przy wzmakach albo by trzeba było dać swój z przodu i rzeźbić proxi na jakby basic audio, albo kable dobre na tył puścić ekranowane i też rzeźbić proxi, albo kupić wzmak DSP z większa ilością kanałów i podłączyć go sobie pod wszystkie wyjścia wzmaka, w DSP wystroić/rozdzielić itp. więcej się nie będę rozpisywał, dzisiaj 12h pracy przed kompem, do tego mam uraz oka z przed tygodnia i na jednym widzę przez mgłę - bardzo źle mi się pisze.
 
Wybacz ale nie natknąłem się na te Twoje info odnośnie stałej amplitudy na wyjściu radia - teraz to jasne czemu pociągnąłeś z wyjść wzmaka.
Mam zestaw jak Twój - tzn. tzw. średni. Powód sumatorów też rozumiem jeśli dałeś wzmak 4-kanałowy.
Tylko nie jarzę jeszcze jednego: w zestawie średnim ori-wzmak jest z gdzieś z tyłu czy z przodu w okolicy radia???
Jeśli z przodu to czemu nie umieścić obok niego 6-wej wzmaka DSP (czy 4-wej z sumatorami) zamiast ciągnięcia przewodów na tył? Zwrotnice tylne w drzwiach a przednie albo przy wzmaku albo tez w drzwiach (+ krótkie przewody od podszybnego tweetera do przednich drzwi). Jest jakaś wada takiej idei?

Zdrowia z okiem!
 
Jestem w alpach, pisze z komórki wiec sie nie rozpisze. Wzmak ori jest z tylu pod lewa tapicerka bagażnika. Wzmak mialem 4 kanalowy kupiony bo tez wczesniej wybralem glosniki na przod z normalnymi zwrotnicami. Tylne glosniki kupilem z montażowymi mini zwrotnicami do montazu w drzwiach tylnych. Zalozenie bylo nie wymieniac zadnych kabli tylko w bagazniku dac wzmak i zwrotnice przod, ori wiazki na kostki przerobic, tak zeby nawet latwo przepiac sie z powrotem gdyby byla potrzeba. Plan zabuzyl sie po rozmontowaniu gdy skumalem ze to nie radio tylko wzmak reguluje w mid/high audio vol/bal itp. zmiany proxi na low nie daly dobrych efektow, stad przepialem sie na wyjscia ori wzmaka. Tu jednak wyszlo ze wy na przod wzmaka maja juz pasma rozezielone woofer/tweeter, stad dokupilem sumator. Btw wczoraj sumator zdechł bez powodu, blad audio i nawet nie swieci dioda, dobrze ze mam istalacje na kostkach, jedno przepiecie i przod znow gra (co w dlugiej trasie sie przydaje- ogarne poprawnie po powrocir)
 
Dobra, teraz jasne!
Zasugerowałem się jakimś opisem z chyba angielskiego forum gdzie gość do zestawu "base" dokładał Kickera z przodu, i myślałem, że w "średnim" ori-wzmak też jest z przodu :-).
Skoro wzmak z tyłu to wydaje się to do przeróbki tylko łatwiej.
Dzięki za cenne wskazówki.
 
Powodzenia, pochwal sie potem szczegolami roboty, chetnie poczytam. Mozliwe ze swoj obecny wzmak wrzuce do spidera albo giulietty a zamiast sumatora dam wzmak z dsp i wieksza iloscia we/wy
 
Nie wiem kiedy się za to wezmę ale dam znać oczywiście.
Chyba zacznę od samego DSP bo to może kosztowniejsze ale wydaje się łatwiejsze od prucia drzwi. A sama zmiana głośników nie wierzę, że przyniesie rewolucję.
Rozglądam się za jakimś sensownym i nie grożącym zawałem serca po cenie.
 
Jakie dsp planujesz? Glosniki, pelne wygluszenie drzwi i wzmak robia robote, bas jest gleboki. Wrzucalem gdzies na forum fotki z was gluszania to sobie poogladaj
 
Od czegoś trzeba zacząć więc zacznę od wzmaka, zobaczę jak się zmieniło i pewnie pójdę w głośniki. Gość co wsadzał Kickera twierdził , że osiągnął imponujący efekt już po samej dokładce wzmacniacza. Sam jestem ciekaw.
Żadnego konkretnego dsp jeszcze nie wybrałem (chwilowo zająłem się AAuto przez AAgateway - już mi działa ale jeszcze nieco upierdliwe jest zestawianie transmisji, chyba muszę apk trochę przerobić).
Fotki z Twoim wygłuszeniem widziałem, zastanawia mnie czemu ktoś pisał, że w Stelvio nie warto. Jest lepsze niż w Giulii?!
 
W stelvio sa wieksze drzwi do tego sub, ale wygluszyc i tak warto, tez zeby pozbyc sie brzeczen tapicerek. Wzmak wymienic tez. Glosniki, coz jak juz sie rozbiera drzwi to grzech nie wymieniac imho.

Btw, rano w austri dym pooszedl spod maski https://photos.app.goo.gl/4vg42fJA9RVDFS4H9

Oringi, mimo ze 15tys km temu byly juz wymieniane... Trche stres kupilem olej na stacji na wszelki wypadek nawet nie bylo 0w30 1l omv 5v30 jedybe 45eur. Nie dolewalem pojechalem, potem na innej stacji kupilem 0w30 kolejna promocja 40eur. Mialem stres bo po aktualizacji poziomu (7 minu na biegu jalowym i to 2x puszczalem) pokazal minimum. Zanim dolalem jeszcze raz sprawdzikem pokazalo max... Laptop mes pokazuje 5.09l. wiec nic bie dolewalem.co za debil pisal aktualizacje poziomu oleju do tego sterownika... Szczesliwie fojechalismy do wloch kolejne 650km. Ech te alfy....
 
Ostatnia edycja:
Wklej to do wątku o przyszłości Alfy dla przeciwników bagnetów...
Ten dym to konkretnie z czego? Bo jakoś z filmu nie jestem pewien.
 
Chyba oringi z boku bylo mokre. Sprobuje jutro polookac, ale myślę że jest ok na powrót do Polski. W razie czego mam 2 litry oleju i płyn chłodniczy wszystko przepłacone x4 wg cen najdroższych olejów w pl
 
Amortyzatory
Powrót
Góra