[Giulia] Zamarzające lusterka

Nelson

Użytkownik
Rejestracja
Maj 29, 2019
Postów
198
Auto
Giulia, Giulietta
Da się coś zrobić, że lusterka się nie składały w te mrozy?
Rano nie chcą się rozłożyć i zaczyna mnie to już irytować.
 
Zamykać z przycisku w drzwiach a nie z pilota
 
miałem pisać ale mnie ubiegli. Ja tak zamykam jak napisał bronek90 i lusterka się nie składają.
 
To znaczy którym przyciskiem? Chodzi o PASSIVE ENTRY czy ja się to nazywa? Nie mam tej funkcji.
 
Chyba nie o to, bo ja to mam i zawsze mi się składają przy użyciu zamykania bez kluczykowego.

Tak samo z bagażnika składają sie lusterka, tez przydałaby sie wiedza jak tego uniknąć :).
 
To znaczy którym przyciskiem? Chodzi o PASSIVE ENTRY czy ja się to nazywa? Nie mam tej funkcji.

po wyłączeniu silnika na kierownicy, wychodzisz z pojazdu i naciskasz kłódkę na drzwiach i auto się rygluje. Nie naciskasz już żadnego przycisku na pilocie.
 
Ale kłódka na drzwiach jest w środku samochodu, więc jak mam ją nacisnąć skoro wyjdę? Chyba, że naciskam i mam kilka sekund na wyjście i zamknięcie drzwi i potem się zamknie.
 
nie masz kliku sekund ale czas bezterminowy na wyjście. Zauważ, że po naciśnięciu kłódki przy otwartych drzwiach reszta drzwi się też blokuje. Po naciśnięciu kłódki i zamknięciu drzwi Twoje też się zatrzasną. Musisz sobie popróbować na żywo.
 
Działa, drzwi się zamknęły, lusterka nie złożyły.
 
nie masz kliku sekund ale czas bezterminowy na wyjście. Zauważ, że po naciśnięciu kłódki przy otwartych drzwiach reszta drzwi się też blokuje. Po naciśnięciu kłódki i zamknięciu drzwi Twoje też się zatrzasną. Musisz sobie popróbować na żywo.

Czy w tej sytuacji uruchamia sie takze alarm?
 
Ja na szczęście nie posiadam, więc nie mam takiego dylematu.
 
W MES trzeba uruchomić funkcję składania lusterek i po tym pojawi się w menu
 
W MES trzeba uruchomić funkcję składania lusterek i po tym pojawi się w menu

Zmienia się wtedy logika pracy lusterek, rozkładają się już przy otwarciu auta a nie dopiero po włączeniu zapłonu. Chyba było to wspominane w innych wątkach.
 
Przy jakiej temperaturze marzną Wam lusterka? U nas nawet -16/-17 ale nie doświadczyłem tego problemu jeszcze.
 
Ostatnia edycja:
U mnie przedwczoraj przy -20 się rozłożyły pokonawszy trochę opornego lodu
 
Mi się dziś rano nie złożyły po 2h jazdy w -16. Potem wszystko już działało.
 
U mnie problem wystepuje juz przy -1 i tylko z lusterkiem ktore bylo naprawiane w aso wiec zastanawiam sie czy oni czegos nie zepsuli.
 
Amortyzatory
Powrót
Góra