[Brera] Realizacja marzeń - część dalsza

Zbinio

Nowy
Rejestracja
Maj 11, 2012
Postów
9
Lokalizacja
Gniezno
Auto
Alfa Romeo GT 1,9 JTD - była; Brera 2.0 JTDm jest
Kupując w maju 2011 roku swoją pierwszą Alfę urzeczywistniłem swoje odwieczne marzenie. Wybór wtedy padł na GT, choć nie ukrywałem westchnień do Brery. Pomimo szczęśliwego, długoletniego związku z GT, od kilku lat monitorowałem rynek pod kątem Brery. Długo szukałem egzemplarza który spełniłby większość moich wymagań. I jest, pojawiła się kuzynka GT, obiekt westchnień – Brera.
:edziahurra:
Parę słów o mojej Beli:
  • wersja poliftowa, 2010r,
  • silnik 2.0 JTDm, 170KM,
  • skórzane, bordowe fotele Poltrona Frau,
  • czarna podsufitka,
  • kierownica wesja TI,
  • ksenony,
  • 18’ szprychowe felgi.


Z gadżetów brakuje tylko SkyView. Osobiście nigdy nie jeździłem ze SkyView stąd też mi tego nie brakuje, choć znajomi twierdzą, że to ponoć fajny gadżet.

Po zakupie zrobiono obowiązkowy gruntowny przegląd (olej, filtry, rozrząd) z pełną diagnostyką. Poza koniecznością wymiany koła pasowego alternatora, stan wyśmienity co mnie bardzo ucieszyło .

Przez pewien czas cieszyłem się obecnością dwóch kochanek. Nie wiem czy to tylko moje subiektywne odczucie, ale miałem nieodparte wrażenie, że GT bardziej ochoczo zbiera się do galopu, zwłaszcza w zakresie 1500-2500 obr/min. Na papierze wyglądają porównywalnie z lekkim wskazaniem na Brerę. Niestety szczęście nietrwało długo. Dostałem od mojej żony ultimatum rozstania się jedną z dziewczyn. I tak w bólu pożegnałem się z GT.

Co do planów to obowiązkowa korekta parametrów silnika oraz to co planowałem już z GT, a nie udało mi się tego zrealizować to delikatna personalizacja. Postanowiłem nie czekać tylko zabrać się do działania.

Pierwsza sesja po zakupie:
 

Załączniki

  • DSC_0752.jpg
    DSC_0752.jpg
    93.3 KB · Wyświetleń: 0
  • DSC_0756.jpg
    DSC_0756.jpg
    96.2 KB · Wyświetleń: 0
  • DSC_0758.jpg
    DSC_0758.jpg
    95.7 KB · Wyświetleń: 0
  • DSC_0761.jpg
    DSC_0761.jpg
    105.6 KB · Wyświetleń: 0
  • DSC_0774.jpg
    DSC_0774.jpg
    131.8 KB · Wyświetleń: 0
  • DSC_0780.jpg
    DSC_0780.jpg
    110.8 KB · Wyświetleń: 0
  • DSC_0794.jpg
    DSC_0794.jpg
    82.4 KB · Wyświetleń: 0
  • DSC_0795.jpg
    DSC_0795.jpg
    96.9 KB · Wyświetleń: 0
  • DSC_0797.jpg
    DSC_0797.jpg
    107.6 KB · Wyświetleń: 0
  • DSC_0806.jpg
    DSC_0806.jpg
    77.5 KB · Wyświetleń: 0
Ładniutka :)
Szkoda tylko że diesel :( Ale najważniejsze że tobie sprawia radość!
 
Ostatnia edycja:
Przez pewien czas cieszyłem się obecnością dwóch kochanek. Nie wiem czy to tylko moje subiektywne odczucie, ale miałem nieodparte wrażenie, że GT bardziej ochoczo zbiera się do galopu, zwłaszcza w zakresie 1500-2500 obr/min. Na papierze wyglądają porównywalnie z lekkim wskazaniem na Brerę.

Pierwsza sesja po zakupie:

Ponoć 2.0 dołem jedzie dopiero po chipie. Piękna Brera.
 
Ponoć 2.0 dołem jedzie dopiero po chipie. Piękna Brera.

Rozmawiałem o moich spostrzeżeniach o których pisałem z specjalistą, który stwierdził, że wynika to z dłuższych przełożeń skrzyni biegów. Daje to co prawda większą elastyczność na poszczególnych biegach, ale nie czuje się tak gwałtownej reakcji na dodanie gazu jak to miało miejsce w GT.

- - - Updated - - -

Ładniutka :)
Szkoda tylko że diesel :( Ale najważniejsze że tobie sprawia radość!

Szkoda...
Testowałem przed zakupem również 2.2 JTS z zmodyfikowanym sportowym wydechem.
Brzmieniowo nieporównywalnie lepiej, ale pod względem dynamiki 2.0 JTDm wypada korzystniej,
biorąc jeszcze pod uwagę fakt, że 2.0 da się łatwo chipować.
Szkoda, że do Brery nie montowano takich silników benzynowych jak dzisiaj do Giuli czy Stelwio.

Ale podsumowując temat przyjemności z jazdy dizlem powiem tak, Alfa ma w sobie taką magię którą trudno mi zdefiniować, a która to sprawia, że nawet gdyby była napędzana parą daje większą przyjemność z niż jazda volkswagenem na benzynę ;).
 
Szkoda...
Testowałem przed zakupem również 2.2 JTS z zmodyfikowanym sportowym wydechem.
Brzmieniowo nieporównywalnie lepiej, ale pod względem dynamiki 2.0 JTDm wypada korzystniej,
biorąc jeszcze pod uwagę fakt, że 2.0 da się łatwo chipować.
Szkoda, że do Brery nie montowano takich silników benzynowych jak dzisiaj do Giuli czy Stelwio.

Ale podsumowując temat przyjemności z jazdy dizlem powiem tak, Alfa ma w sobie taką magię którą trudno mi zdefiniować, a która to sprawia, że nawet gdyby była napędzana parą daje większą przyjemność z niż jazda volkswagenem na benzynę ;).

No... 159, Brera i Spider niestety cierpią na brak fajnych silników benzynowych - po za 1.75.
Ja jak bym miał sam wybierać to pewnie i tak kupił bym 2.2 i już bym przebolał - ale wiadomo, każdy ma inaczej :D Nie mniej fajna Alfinka i dbaj o nią!
 
No... 159, Brera i Spider niestety cierpią na brak fajnych silników benzynowych - po za 1.75.
Ja jak bym miał sam wybierać to pewnie i tak kupił bym 2.2 i już bym przebolał - ale wiadomo, każdy ma inaczej :D Nie mniej fajna Alfinka i dbaj o nią!

To prawda, czytałem dużo dobrego o 1.75. Ale żeby nie było zbyt różowo, słyszałem że akustycznie nad nim nie popracowali. Niestety nie miałem okazji nim się przejechać.
 
Sam szukam swojej od ponad 2 miesięcy z tym, że ja szukam innego koloru, a na rynku praktycznie same czarne heh :)
Fajna fajna.
To kupione na terenie Polski czy ściągana? Bo nie kojarzę by taka stała gdzieś ostatnio na portalach aukcyjnych - choć mogłem nie zauważyć bo na czarne patrze bardziej z ciekawości niż z zamiarem kupna.
 
Gratulacje zakupu, z pewnością nie raz miniemy się w Gnieźnie lub spotkamy na stacji koło maca
 
Sam szukam swojej od ponad 2 miesięcy z tym, że ja szukam innego koloru, a na rynku praktycznie same czarne heh :)
Fajna fajna.
To kupione na terenie Polski czy ściągana? Bo nie kojarzę by taka stała gdzieś ostatnio na portalach aukcyjnych - choć mogłem nie zauważyć bo na czarne patrze bardziej z ciekawości niż z zamiarem kupna.

Zgadza się, nie stała na portalach aukcyjnych, była szukana poza granicami i ściągana do Polski. Podaż w Polsce jest dość uboga i oscyluje przeciętnie w granicach 30 szt.. Jeżeli szukamy ciekawego, odpowiednio skonfigurowanego i zadbanego egzemplarza to trudno coś wybrać. Większość jest mówiąc slangiem, mocno zmęczona.
A co do koloru... gdybym miał pełny wybór, kupiłbym inny niż czarny kolor. Niemniej jednak czarny był w grupie dopuszczalnych kolorów. Jedyny kolor który definitywnie eliminował egzemplarz z mojego zainteresowania to srebrny. Mam już alergię na ten kolor :D.

- - - Updated - - -

Gratulacje zakupu, z pewnością nie raz miniemy się w Gnieźnie lub spotkamy na stacji koło maca

Na pewno, za małe miasto żeby prędzej czy później na siebie nie wpaść :).
A tak z ciekawości, jak spisuje się motorek 2.2? ...bo w sieci wieszają na nim koty.
 
Cóż, jestem nim zachwycony jak na razie zero problemów nie grzebałem jeszcze przy silniku nie wymieniałem rozrządu ponieważ go nie słychać zero wycieków jedyna rzeczą którą będę musiał zrobić to skrzynia dokładnie łożyska delikatnie słychać przy 100 później zanika no na biegu jałowym, po znajomości w Fiacie chcą około 2000 zł, wymieniłem sanki silnika tamte były skorodowane hmm mało powiedziane dziura wielkości pięści, kupiłem używkę z rozbitego bez korozji za 1200 piaskowanie malowanie i jest git spalanie ekonomia średnio 8,4 agresywna jazda średnio 9,8 jest dla mnie ok, mankament jej to uboga wersja, lecz była dopuszczona do ruchu w Niemczech i miała jeszcze rok ważny przegląd to też ją wybrałem oleju nie dolewam a ma już 208000 km przejechane jestem mega zadowolony robię nią około 8000 rocznie cóż chcieć więcej chyba tylko Giulii w końcu napęd na tył
 
Cóż, jestem nim zachwycony jak na razie zero problemów nie grzebałem jeszcze przy silniku nie wymieniałem rozrządu ponieważ go nie słychać zero wycieków jedyna rzeczą którą będę musiał zrobić to skrzynia dokładnie łożyska delikatnie słychać przy 100 później zanika no na biegu jałowym, po znajomości w Fiacie chcą około 2000 zł, wymieniłem sanki silnika tamte były skorodowane hmm mało powiedziane dziura wielkości pięści, kupiłem używkę z rozbitego bez korozji za 1200 piaskowanie malowanie i jest git spalanie ekonomia średnio 8,4 agresywna jazda średnio 9,8 jest dla mnie ok, mankament jej to uboga wersja, lecz była dopuszczona do ruchu w Niemczech i miała jeszcze rok ważny przegląd to też ją wybrałem oleju nie dolewam a ma już 208000 km przejechane jestem mega zadowolony robię nią około 8000 rocznie cóż chcieć więcej chyba tylko Giulii w końcu napęd na tył

Jestem zaskoczony; wszędzie piszą że poniżej 10l to się nie zejdzie.
A ten "sławny" nagar w układzie dolotowym o którym piszą, zbiera się i jest kłopotliwy?
 
Nie mam z nim problemu, częsta wymiana oleju bez żadnych środków czyszczących czyli co 10000 km i problemu wtedy nie będzie, stosuje się do zaleceń wujka który pracuje w Fiacie w Gnieźnie, zresztą może kiedyś się zobaczymy to posłuchasz jak mój silnik w Belli pracuje
 
Dobrze mieć takiego wujka ...

W najbliższą sobotę o godz.12 w VOYAGER Poznań organizowany jest spot - event Alfisti Wlkp. kończący bieżący sezon.
Warto przyjechać. Jeżeli nie zdarzy się jakaś katastrofa to ja na pewno się pojawię.
 
Mam małą robotę, szwagierce próg przy C2 muszę pomalować, może przypasi innym razem dzięki za info
 
Brawo dla wykończenia samochodu widziałem w ostatnim czasie takie niezadbane alfiki że aż łezka w oku się kraja a tutaj widać że się spedziło duzo czasu przy samochodzie i efekt jest widoczny ;)
 
Amortyzatory
Powrót
Góra