Problem z pilotem

[MENTION=20089]epsonix[/MENTION] jakies pomysly [emoji14] wiem ze Ty amerykance ogarniasz I ich niestandardowe zachowania ;)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 
właśnie Leszku masz jakis pomysł co to moze być co z tym zrobić ,nie wiem podpiąc do kompa zobaczyć pokasować błędy ? auto prktycznie do rejestracji a tu takie cos na koniec masakra ;/
 
nie dzwon nie powódź to co autu było? może to kogoś naprowadzi.
 
w naprawach to mam małe doświadczenie, nie robię, nie chcę/nie będę tu robił za eksperta od napraw bo nim nie jestem. tu słuchaj kolegi [MENTION=115]majk[/MENTION], bardzo mało pisze ale trafnie - choć nie wiem co na codzień robi, mam wrażenie że naprawy to jego działalność albo przynajmniej hobby.

wszystkie bezpieczniki dobre? leć i sprawdzaj, tak na szybko F36 w nogach pasażera jest na zailaniu modułu RFHM - choc jeśli działa Ci z podłokietnika to pewnie jest dobry. patrze po tych schematach i rysunkach w rzucie co gdzie jest i nie do końca kumam co jest grane - to co na jednym arkuszu wydaje się właśnie anteną w schowku, na innym jest jakby podłączone do przycisku start na kierownicy a narysowane tak że jakby z tej samej wtyczki która zasila gniazdo zapalniczki w schowku (patrzę na schematy E3070 i E5010 bo nic innego nie znalazłem co by o tym traktowało). a opis jest taki że to antena w desce rozdzielczej.

jak tu nic nie znajdziesz to trzeba się podpiąć pod kompa MES(poza ASO) czy Witech (ASO) i zobaczyć co tam pokazuje. W Witechu da się programować kluczyki - na pewno nowe, nie wiem czy coś da się zrobić z używkami.
Jeszcze jedna sprawa, w grudniu 2018 był update dla modułu RFHM coś odnośnie rozwiązania problemów niemożliwości zaprogramowania kluczyków.

usterka wystąpiła po zmianie lamp? coś jeszcze było robione pomiędzy tym jak działało a kiedy przestało?

jak ogarniesz to warto poupdatować auto i zrobić drugi kluczyk (tylko ASO ok 1300)

Jak auto z USA bez powodzi, bez wypadku? to co kradzione było czy jak? szukałeś starszych aukcji czy googlowałeś za fotkami po VINie?
 
kluczyka używki w ASO tez nie wgrasz- chyba że pochodzi z tego samego auta - i tu bym próbował!
 
kluczyka używki w ASO tez nie wgrasz- chyba że pochodzi z tego samego auta - i tu bym próbował!
no nieprecyzyjnie się wyraziłem, chodziło mi o jego własny kluczyk jako uzywkę. inna sprawa że chyba jeszcze będą próby wyczyszczenia używanego kluczyka z innego auta i wprogramowania go, o ile pamiętam to właśnie Ty coś w tej materii działasz (albo sie myle?)
 
wszystkie bezpieczniki dobre? leć i sprawdzaj, tak na szybko F36 w nogach pasażera jest na zailaniu modułu RFHM - choc jeśli działa Ci z podłokietnika to pewnie jest dobry. patrze po tych schematach i rysunkach w rzucie co gdzie jest i nie do końca kumam co jest grane - to co na jednym arkuszu wydaje się właśnie anteną w schowku, na innym jest jakby podłączone do przycisku start na kierownicy a narysowane tak że jakby z tej samej wtyczki która zasila gniazdo zapalniczki w schowku (patrzę na schematy E3070 i E5010 bo nic innego nie znalazłem co by o tym traktowało). a opis jest taki że to antena w desce rozdzielczej.

jak tu nic nie znajdziesz to trzeba się podpiąć pod kompa MES(poza ASO) czy Witech (ASO) i zobaczyć co tam pokazuje. W Witechu da się programować kluczyki - na pewno nowe, nie wiem czy coś da się zrobić z używkami.
Jeszcze jedna sprawa, w grudniu 2018 był update dla modułu RFHM coś odnośnie rozwiązania problemów niemożliwości zaprogramowania kluczyków.

usterka wystąpiła po zmianie lamp? coś jeszcze było robione pomiędzy tym jak działało a kiedy przestało?

jak ogarniesz to warto poupdatować auto i zrobić drugi kluczyk (tylko ASO ok 1300)

Jak auto z USA bez powodzi, bez wypadku? to co kradzione było czy jak? szukałeś starszych aukcji czy googlowałeś za fotkami po VINie?

bezpieczniki raczej dobre nie mam niestety możliwości osobiście tego sprawdzić bo auto stoi 300 km ode mnie w innym miejscu, ale poprosiłem już by to sprawdzono, tak jak pisze z podłokietnika działa normalnie i odpala, problem jest chyba z immobilizerem, gdzie się można podpiąć pod ten MES u zwykłego elektronika?

Tak najprawdopodobniej po zmianie lamp, wymontowałem lampy przód tył dałem do przerobienia, później go odpalałem to pilot działał normalnie, po kilku dniach padł aku i automatycznie od tamtego momentu gdy podładowałem aku nie dało się już odpalić auta inaczej jak tylko z grota w podłokietniku do tego pojawiał się komunikat na ekranie ze nie wykrywa kluczyka. Nic poza lampami nie było wymieniane i demontowane. Dzwoniłem do ASO powiedziano mi, że najprawdopodobniej rozkodował się kluczyk ( tylko przez co ?) przez wyjmowanie aku wyjęcie lamp ? bo nie rozumiem. Wkurzam się bo to ostatnia rzecz jaka została mi przed pojechaniem na przegląd w pon. chciałem już rejestrować auto a tu zawsze coś dodatkowego wyskoczy.


nie dzwon nie powódź to co autu było? może to kogoś naprowadzi.


Jak auto z USA bez powodzi, bez wypadku? to co kradzione było czy jak? szukałeś starszych aukcji czy googlowałeś za fotkami po VINie?

Panowie auto po gradzie wymieiona tylko maska na nową dach panorama nienaruszony, wgniotki z klapy i słupków wyciągniete nie ma śladu szyba tylna i przednia nówka i to by było na tyle jesli chodzi o naprawę.
 
nie słyszałem żeby komukolwiek na tym czy innych forach które śledzę rozkodował się kluczyk, a pady aku, czy doładowywanie to normalka. ja co chwilę odpinam swój (np ostatnio development na poprawkę ładowania aku, wcześniej retrofity czy nauka - wiadomo na swoim trzeba zanim u klienta będzie się grzebało). dziwna sprawa. nie wiązałbym jej raczej z lampami (no chyba że to one rozładowują aku - np jakaś wada/upływ)

co do MES to niektórzy mechanicy będą mieli, ważne żeby obsługiwał Giulię, to chyba od 4.1 ale mogło nie być wszystkiego to tak gdzieś 4.3 minimum (ostatnia to 4.5, sprawdź sobie historię wersji na multiecuscan.net). wielu mechaników ma zwykłego ELMa.

Tak mi jeszcze przyszło do głowy - może z jakiś powodów auto wskoczyło w tryb Logistics Mode (na czas transportu do dealeara/stania na placu - dużo funkcji poodcinanych żeby nie rozładowywać aku) - w BCM jest na to paramert i ustawienie na ostatnim tabie w MES - musi być na normalnym trybie. w razie czego nawet jakby był, to zmień na logistics a potem z nowu na normalny.

Gdzie masz auto obecnie? Miałeś się do mnie wybierać keidyś na przeprogramowania/retrofity itp, w razie czego przyjedź to przy okazji możemy coś pogrzebać z tym przy okazji - naprawiać przez forum trochę ciężko - kupa czasu na pisanie a guzik i tak sprawdzisz/zrobisz skoro auto masz daleko.
 
Jak odpala to przecież nie może być problem z immobilizerem lub kluczykiem jako takim. Skoro leży w podłokietniku i działa a poza go nie wykrywa to chyba tylko problem z łącznością. U nas zdarzyło się kilka razy, że klient przyjeżdżał po samodzielnej wymianie baterii w pilocie, który nadal nie działał i zawsze były tylko dwa powody: zakupiona bateria była słaba (takie też się zdarzają w sprzedaży) albo klient wsadził baterię odwrotnie (a raz z jakąś folią).
 
[MENTION=20089]epsonix[/MENTION] muszę sciagnać instrukcję bo tak sie okazuje ze wielkie g... wiem o tym aucie. czy auto mogło się przełączyć samoczynnie w tryb Logistic? jakie funkcje mogły się wyłączyć w tym trybie. jak się dostać do BCM gdzie ten moduł się znajduję?

resztę wytłumaczyłem telefonicznie. Najbardziej mnie wkur*** to ze po odpaleniu auta w ogóle nie chcą się rozłożyć lusterka nawet manualnie próbuję pokrętłem dać w dół i w górę i tak kilka razy i nic ani drgną dlaczego nawet ten mechanizm nie reaguje dlaczego te lusterka nie chcą się rozłożyć skoro auto jest włączone, to może rozłożę je ręcznie, orientuje się ktoś czy można je rozłożyć ręcznie czy coś się może popsuć, nie wiem przeskoczyć jakiś tryb itp.? rozkładał czy skład już ktoś tak lusterka w wersji automatycznej ?


Jak odpala to przecież nie może być problem z immobilizerem lub kluczykiem jako takim. Skoro leży w podłokietniku i działa a poza go nie wykrywa to chyba tylko problem z łącznością. U nas zdarzyło się kilka razy, że klient przyjeżdżał po samodzielnej wymianie baterii w pilocie, który nadal nie działał i zawsze były tylko dwa powody: zakupiona bateria była słaba (takie też się zdarzają w sprzedaży) albo klient wsadził baterię odwrotnie (a raz z jakąś folią).

w jakim sensie zakupiona bateria była za słaba? kupiłem identyczną na stacji benzynowej taka jak oryginał i nic, bateria włożona dobrze plusem do góry, a foli żadnej tam nie widzę.
 
[MENTION=20089]epsonix[/MENTION] muszę sciagnać instrukcję bo tak sie okazuje ze wielkie g... wiem o tym aucie. czy auto mogło się przełączyć samoczynnie w tryb Logistic? jakie funkcje mogły się wyłączyć w tym trybie. jak się dostać do BCM gdzie ten moduł się znajduję?

resztę wytłumaczyłem telefonicznie. Najbardziej mnie wkur*** to ze po odpaleniu auta w ogóle nie chcą się rozłożyć lusterka nawet manualnie próbuję pokrętłem dać w dół i w górę i tak kilka razy i nic ani drgną dlaczego nawet ten mechanizm nie reaguje dlaczego te lusterka nie chcą się rozłożyć skoro auto jest włączone, to może rozłożę je ręcznie, orientuje się ktoś czy można je rozłożyć ręcznie czy coś się może popsuć, nie wiem przeskoczyć jakiś tryb itp.? rozkładał czy skład już ktoś tak lusterka w wersji automatycznej ?




w jakim sensie zakupiona bateria była za słaba? kupiłem identyczną na stacji benzynowej taka jak oryginał i nic, bateria włożona dobrze plusem do góry, a foli żadnej tam nie widzę.
Wszystko się mogło stać;) jest faktycznie tryb logistyczny..

Bez MES i interfejsu ani rusz.. Ja pierwsze co bym spróbował to odczytać bledy i sprawdzić konfigurację. Ogólnie w trybie logistycznym wiekszosc systemów jest wyłączona ktore mógłby wyczerpac akumulator.

W teorii samo się nie powinno zmienić ale nikt sobie za to nie da ręki uciąć.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 
Sprawdzenie wszystkich bezpieczników bym proponował. Pilot może działać lecz ..... . Przejrzę schemat to może coś podpowiem.

Schemat-opis w wersji pdf obejmuje: Keyless, Fobik, blokadę kierownicy i czujniki ciśnienia w oponach. Czy wersja US jest taka sama nie wiem.
 

Załączniki

Ostatnia edycja:
Wszystko się mogło stać jest faktycznie tryb logistyczny..

Bez MES i interfejsu ani rusz.. Ja pierwsze co bym spróbował to odczytać bledy i sprawdzić konfigurację. Ogólnie w trybie logistycznym wiekszosc systemów jest wyłączona ktore mógłby wyczerpac akumulator.

W teorii samo się nie powinno zmienić ale nikt sobie za to nie da ręki uciąć.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

w końcu po odpaleniu auta ( ale dalej ze schowka) udało się rozłożyć lusterka jest progres, przełączałem góra dół, góra dał tak z 5 razy i w końcu się rozłożyły. Wiem już doczytałem, z tym Logistic mode, jutro jadę na stację diagnostyczną zrobić przegląd auta w poniedziałek go rejestruję a następnie jadę do ASO zrobić update i skonfigurować proxy, może rozwiąże się problem z kluczykiem a później do epsonixa na dołożeniu kilku rzeczy.

Jeszcze jedna rzecz, gdy zamykam auto z kluczyka przekręcając zamek w drzwiach kierowcy zamykają się tylko te od strony kierowcy reszta otwarta.


[MENTION=2540]Marek156/159sw[/MENTION] ok dzięki za ten schemat właśnie go sobie czytam, bezpieczniki pewnie sprawdzę jutro bo muszę ogarnąć jakiś multimetr,
 
Ostatnia edycja:
Problem z kluczykiem sie rozwiązał jak sugerowali inny to sie zgadzało, bateria była źle włożona :D tzn niby dobrze plusem do do klapki tyle że trzeba było ją przekręcić o 180 ° tak żeby minus stykał się do masy, no i cała filozofia, 3 baterie nowe 3 razy źle założone. Ale na szczęscie problem rozwiązany, dzieki wszystkim za cenne porady
 
Problem z kluczykiem sie rozwiązał jak sugerowali inny to sie zgadzało, bateria była źle włożona :D tzn niby dobrze plusem do do klapki tyle że trzeba było ją przekręcić o 180 ° tak żeby minus stykał się do masy, no i cała filozofia, 3 baterie nowe 3 razy źle założone. Ale na szczęscie problem rozwiązany, dzieki wszystkim za cenne porady
No patrz :D dobrze ze napisales:) Pierwsza rzecz na ktora wskazalizmy problem z bacteria w pilocie:)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 
No patrz :D dobrze ze napisales:) Pierwsza rzecz na ktora wskazalizmy problem z bacteria w pilocie:)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

zgadza sie dokladnie tak było odrazu wskazali na baterie, ponoć nie ma mozliwosc zeby sie kluczyk sam z siebie rozkodowal czy uległ awari w czasie upadku bo niby sa pancerne ;)
 
Amortyzatory
Powrót
Góra