Nawiew, siła nawiewu podczas jazdy

Kurynio

Nowy
Rejestracja
Sty 29, 2019
Postów
2,622
Lokalizacja
Lublin
Auto
Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
Panowie, ostatnio zrobiłem taką dłuższą trasę z nieco wyższymi prędkościami przelotowymi i zauważyłem taki objaw. Jak już się nieco zapyla, to siła nawiewu jest naprawdę bardzo duża, znacznie większa niż podczas wolniejszej jazdy. W poprzednich samochodach VAG nie było tego objawu, siła nawiewu była stała (klapa spiętrzająca), która niwelowała zwiększone ciśnienie powietrza przy szybkiej jeździe. Tutaj pytanie do bardziej zorientowanych: A Alfie nie ma czegoś takiego? Bo przy wyższych prędkościach musiałem przymykać nawiewy bo naprawdę nieco pizgało
 
W Giuli nie mam takiego objawu a robię dłuższe trasy z dużymi prędkościami.
 
No właśnie mnie też to zdziwiło, że nie byłoby czegoś takiego, tylko im szybciej tym mocniej wieje. No właśnie dobrze by było zobaczyć jak ten program się nazywa do gratów Eper czy jakoś, albo kogoś ogarniętego zapytać co wie co tam siedzi, bo np. w VAG-ach to realizuje to klapa spiętrzająca obiegu otwartego/zamkniętego
 
Ktoś to w ogóle z kolegów zauważył, czy tylko mi się jakoś wydaje, no była to większa prędkość tak powyżej 180 i więcej...
 
Ktoś to w ogóle z kolegów zauważył, czy tylko mi się jakoś wydaje, no była to większa prędkość tak powyżej 180 i więcej...

Mi się ostatnio zdarzało jechać w okolicach 200km/h (oczywiście na niemieckiej autostradzie :cool:) i nic takiego nie zauważyłem.
 
No właśnie ja też byłem w Niemczech, no i powiem szczerze, że musiałem aż przymykać kanały bo tak piździło, a jak za bardzo przymknąłem to aż gwizdało. No to może coś ze mną jest nie tak, będę zatem obserwować, no właśnie nie ma kogo zapytać czy w ogóle coś takiego jest czy nie. Dzwoniłem dzisiaj do serwisu i pytałem o to właśnie, to doradca mi powiedział, że w tych samochodach nie ma w ogóle klapy spiętrzającej, no jak nie ma przecież musi być bo zamyka/otwiera obieg wewnętrzny.

Że mnie to zaciekawiło, zadzwoniłem teraz do salonu gdzie kupiłem, facet naprawdę ogarnięty, potwierdził, układ nawiewu nie bilansuje wzrostu siły nadmuchu wraz ze wzrostem prędkości, zatem mi się nie wydawało...
 
Ostatnia edycja:
No właśnie ja też byłem w Niemczech, no i powiem szczerze, że musiałem aż przymykać kanały bo tak piździło, a jak za bardzo przymknąłem to aż gwizdało. No to może coś ze mną jest nie tak, będę zatem obserwować, no właśnie nie ma kogo zapytać czy w ogóle coś takiego jest czy nie. Dzwoniłem dzisiaj do serwisu i pytałem o to właśnie, to doradca mi powiedział, że w tych samochodach nie ma w ogóle klapy spiętrzającej, no jak nie ma przecież musi być bo zamyka/otwiera obieg wewnętrzny.

Że mnie to zaciekawiło, zadzwoniłem teraz do salonu gdzie kupiłem, facet naprawdę ogarnięty, potwierdził, układ nawiewu nie bilansuje wzrostu siły nadmuchu wraz ze wzrostem prędkości, zatem mi się nie wydawało...

U mnie zdecydowanie też to czuć. Im szybciej się jedzie tym mocniej wieje i po dłuższej jeździe Ską "piździ". Także zdecydowanie u mnie to występuje. Tez Stelvio.
 
No właśnie ja też byłem w Niemczech, no i powiem szczerze, że musiałem aż przymykać kanały bo tak piździło, a jak za bardzo przymknąłem to aż gwizdało. No to może coś ze mną jest nie tak, będę zatem obserwować, no właśnie nie ma kogo zapytać czy w ogóle coś takiego jest czy nie. Dzwoniłem dzisiaj do serwisu i pytałem o to właśnie, to doradca mi powiedział, że w tych samochodach nie ma w ogóle klapy spiętrzającej, no jak nie ma przecież musi być bo zamyka/otwiera obieg wewnętrzny.

Że mnie to zaciekawiło, zadzwoniłem teraz do salonu gdzie kupiłem, facet naprawdę ogarnięty, potwierdził, układ nawiewu nie bilansuje wzrostu siły nadmuchu wraz ze wzrostem prędkości, zatem mi się nie wydawało...

A w Giulietcie tego nie zauważyłem.
 
Szczerze to do głowy mi nie przyszło, że taki problem w ogóle może istnieć. To moja 8 Alfa. Jeździłem praktycznie każdym samochodem z gamy Fiata i NIGDY nie zauważyłem tego problemu.

Ostatnia podróż do Poznania była ... dość szybka :) i nikt z pasażerów nie zgłaszał problemu. Mam wsystko na Auto ustawione.
Jedyne co zauważyłem to wzrost wibracji powyżej 140 ale to inna historia.
 
Nie wiem czy problem, ale zauważyłem to bo praktycznie wszystkie moje poprzednie samochodu to VAG, a tam już od dawna jest właśnie takie rozwiązanie. Naprawdę fajny patent czy jedziesz 30 czy 230 to siła nawiewu jest stała
 
Przyznaje w Stelvio wieje i w zimie wali zimne powietrze na tylne nogi - zgłaszałem do ASO ale nie wiedzą co to możne być,
dodatkowo jak jechałem na miejscu pasażera to szyba boczna zimna i chyba wieje od drzwi :(
 
Przyznaje w Stelvio wieje i w zimie wali zimne powietrze na tylne nogi - zgłaszałem do ASO ale nie wiedzą co to możne być,
dodatkowo jak jechałem na miejscu pasażera to szyba boczna zimna i chyba wieje od drzwi :(

U mnie to samo. Pasażerowie wiele razy mi zwracali uwagę na to że "zimne wieje po nogach".
 
Amortyzatory
Powrót
Góra