[Giulia] Problem z otwarciem drzwi tylnych

AR2R166

Nowy
Rejestracja
Paź 21, 2011
Postów
13
Lokalizacja
Łódź/Rzeszów
Auto
Alfa Romeo 166 2.0 TS, Alfa Romeo Giulia 2.0T Q2 280
Czesc,
Mam problem z otwarciem drzwi lewych tylnych. Od srodka nie otwieraja sie przez blokade, a od zewnatrz przez wypadnieta linke. I nie mam pojecia jak sie do tego zabrac (zmarnowalem juz chyba 3 wieczory...). Zdjalem kanape i tapicerke. Nawet zaczepilem spadnieta linke na 'lasso', bo myslalem, ze pociagne i sie otworza. Nie mam pojecia gdzie trzeba ja zaczepic ani czy jest to wykonalne przez to okienko rewizyjne, czy musze rozbierac cos jeszcze...
Help.
 

Załączniki

  • IMG_20260512_215225.jpg
    IMG_20260512_215225.jpg
    1.9 MB · Wyświetleń: 23
  • IMG_20260512_202537.jpg
    IMG_20260512_202537.jpg
    1.4 MB · Wyświetleń: 23
  • IMG_20260417_114042.jpg
    IMG_20260417_114042.jpg
    2.9 MB · Wyświetleń: 23
Problem rozwiazany, moze sie komus przyda...
Okazalo sie, ze ciagniecie zaczepionej na lasso linki nic nie dawalo, bo linka wypadla jeszcze z jednego slotu (blizej zamka). 1781431558646.png
Namierzylem to przez kamere endoskopowa (chyba najwazniejszy przyrzad przy tej zabawie, bez tego nie ma szans cokolwiek namacac).
Odkrecilem widoczny na zdjeciu z poprzedniego posta panel, ale nie ma opcji go wyjac bez odkrecenia zamka, a to da sie zrobic tylko przy otwartych drzwiach. Ale uzywajac kamery i przez dziure po odkreconym glosniku, przy pomocy dlugiego narzedzia (ja uzylem tego dlugiego widelca do sciagania tapicerki) mozna popchnac bezposrednio dzwignie zamka.
1781431811118.png

Po otwarciu drzwi to juz z gorki: odkrecenie zamka (3 sruby na rancie drzwi), odkrecenie i wyjecie klamki i dopiero wtedy wychodzi caly panel z zamkiem.
Udalo mi sie przy tym wszystkim nie polamac spinek tapicerskich, natomiast wyrwalem 2 nalewy plastikowe (jakkolwiek sie nazywaja). Wlutowalem tam drut i mam nadzieje, ze bedzie ok. Slot linki zapialem trytytka (po przewierceniu malego otworu w tym zoltym plastiku. Na drugim koncu linki tam gdzie kowadelko lutownica nadlalem troche plastiku i tez trzymam kciuki, ze juz nie wypadnie.
1781432243655.png
1781432348111.png

Podsumowujac zmarnowalem mnostwo czasu na probie zalozenia przez otwor rewizyjny kowadelka do slotu, co jak mawial pewien slynny polski strongmen 'i tak by nic nie dalo'... Dopiero po zakupie za kilkadziesiat zlotych kamery, sprawa ruszyla dalej.
 
Dzięki za dokumentację zdjęciową. Może komuś w przyszłości pomoże w podobnych problemach.
 
Amortyzatory
Powrót
Góra