Filtr oleju do TS

RdQ

Nowy
Rejestracja
Sty 4, 2017
Postów
80
Auto
147 2.0 TS
Witam
z ciekawości zastanawiam się nad tym który filtr oleju do mojego TS'a (2.0 - olej 10w60) jest najlepszy. Chcę zamówić sobie wszystko już w jednym sklepie i mam do wyboru w zasadzie 2 filtry
1) Mann W 712/16 (27 PLN)
2) Filtron OP 537/1 (18PLN)

warto dopłacić te kilka zł do pierwszej opcji? Faktycznie będzie widać różnice (albo wyjdzie to silnikowi na plus) czy brać tańszy i się nie przejmować?
 
Ja od zawsze zakładam filtron, dobra firma według mnie i co najważniejsze prawie w ogóle nie podrabiana, poza tym oba filtry robione są pewnie w tej samej fabryce

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
 
To może ale i nie musi mieć znaczenia. Jakość w dużej mierze zależy od zamawiającego, bo każda fabryka może wypuścić i świetny i słaby produkt, kwestia tylko czy ktoś za ten świetny zapłaci.
 
Właśnie , bo to zgadniesz co tam wewnątrz ?
Brałbym Filtron i spokój. Tylko do Vek - patrzę na wymiar - im krótszy tym lepiej bo dostęp tragiczny i każdy milimetr ma znaczenie, w TS obojętne bo jest miejsce.
 
Słuchaj , jakbys nie wiem miał jakiś naprawdę wysilony silnik czy cuś , to temat filtrów byłby no jakimś tam tematem do przemyslenia , i to nie pólka do 50zł .

Ja zawsze zakladałem Filtrona , i było lala , ale wiadomo że to Polska firma a Polacy hejtują to co Polskie ...
Jakoś wykonania Filtra w tym przedziale cenowym , będzie po prostu żadna ..... chyba że efekt Placebo że aaaa dałem wiecej więc musi byc lepsze.
 
co byś nie wziął to będzie dobrze, oczywiście pomijając Harta, Krafta i tego typu firmy. Ja stosuje głównie Knechta, Manna, Purfluxa, ale Filtron też czasem wpadnie i różnicy nie widzę. Obecnie w TSie mam właśnie OP537/1 i różnicy pomiędzy wcześniejszym Boschem czy UFI nie widzę.
 
Ja zawsze zakladałem Filtrona , i było lala , ale wiadomo że to Polska firma a Polacy hejtują to co Polskie ...
.

Filtron już od dawna nie jest Polski. Wcześniej należał do WIX'a, a od zeszłego roku należy do koncernu uwaga: Mann+Hummel czyli można się spodziewać, ze niedługo w kartoniku Mann'a będzie filtr z fabryki w Gostyniu tak samo jak w kartoniku Filtrona można spotkać filtry z fabryki WIX'a w chinach :D Aktualnie mam filtrona i zero zastrzeżeń. Jak ktoś chce w 100% polski produkt to Sędziszów ostatnimi czasu mocno zaczyna wchodzić w rynek motoryzacyjny.
 
Tylko MANN, różnica w cenie żadna a jeszcze nie słyszałem o nich złego słowa w przeciwieństwie do Filtrona.
 
Czy Filtron czy Mann, jeden uj. Uważam, że w przypadku filtrów nie ma znaczenia producent, połowa robiona jest w tej samej fabryce.

- - - Updated - - -

Tylko MANN, różnica w cenie żadna a jeszcze nie słyszałem o nich złego słowa w przeciwieństwie do Filtrona.

Ty nie słyszałeś złej opinii o Man-ie, Kowalski nie słyszał złej opinii o Filtronie. Jeden kit...

- - - Updated - - -

Filtron już od dawna nie jest Polski. Wcześniej należał do WIX'a, a od zeszłego roku należy do koncernu uwaga: Mann+Hummel czyli można się spodziewać, ze niedługo w kartoniku Mann'a będzie filtr z fabryki w Gostyniu tak samo jak w kartoniku Filtrona można spotkać filtry z fabryki WIX'a w chinach :D Aktualnie mam filtrona i zero zastrzeżeń. Jak ktoś chce w 100% polski produkt to Sędziszów ostatnimi czasu mocno zaczyna wchodzić w rynek motoryzacyjny.

Ostatnio robi sie moda na cichociemne produkty z Polski. I uważam, że mogą być ciekawą alternatywą dla "markowych" wyrobów. Bo ostatnio co niektóre "markowe" wyroby traca na jakości, a opierają się tylko na opinii wypracowanej od lat. A Polskie wyroby sa nieco tańsze, a wcale nie musza odbiegać jakością od znanych. Wolę polski niż chiński, taka prawda!

- - - Updated - - -

co byś nie wziął to będzie dobrze, oczywiście pomijając Harta, Krafta i tego typu firmy. Ja stosuje głównie Knechta, Manna, Purfluxa, ale Filtron też czasem wpadnie i różnicy nie widzę. Obecnie w TSie mam właśnie OP537/1 i różnicy pomiędzy wcześniejszym Boschem czy UFI nie widzę.

Użytkowałem Harta, Knechta i inne takie tam wynalazki - różnicy nie widze totalnie. A fakt, przejechałem się kiedyś na filtrze paliwowym Filtrona - przeciekał, natomiast Kraft, z nim nic się nie działa. Co nie znaczy, że przekreślam Filtrona. Zdarzają się wady fabryczne.

- - - Updated - - -

Inaczej się ma sprawa w przypadku wahaczy czy amortyzatorów, tu lepiej jednak celować w wyższą półkę, ale sprawdzoną, bo też jest kilka takich, które się pogorszyły, np: Monroe, Vema, TRW tylko oryginały, natomiast TRW tarcze i klocki mi podpadły-raczej im podziękuję już (tak z mojego doświadczenia)
 
Miałem w swoich Alfach chyba już wszystko popularne bo przy wymianach oleju co 5000 km przerób mam spory wg mnie nie ma różnicy czy Filtron czy Mann, Mehle czy inny PengCheng. Nie byłbym specjalnie zdziwiony jakby wnętrzności (albo i całe filtry) w Mannach były z tej samej fabryki co ten PengCheng.
[MENTION=10735]Pływak[/MENTION] - PZL Sędziszów? No popatrz, nie sądziłem że robią do osobówek myślałem że tylko lotnictwo i ciężki sprzęt. Będzie trzeba się rozejrzeć bo do 166 mają :)
 
Tak PZL Sędziszów, mają coraz szerszą game filtrów do osobówek. Cenowo powalają. Wkładka filtra do 2.4 kosztuje ponad 40zł za filtrona (co uważam za przesadę bo to przecież sam wkład papierowy), a z Sędziszowa koło 20zł. Niestety póki co maja słaba siec dystrybucji ani IC, ani AP czyli największe hurtownie nie mają ich w ofercie.
 
Trzeba poczekać mam nadzieję kilka miesięcy. Szybciej na alledrogo trafią niz do największych sieciówek.
 
Na stronie maja siec dystrybucji ale większość sklepów to niestety te z częściami do maszyn rolniczych. Gdyby weszli do hurtowni motoryzacyjnych sukces mają murowany przy tych cenach. Niestety dla mnie zamawianie filtrów z allegro czy wysyłkowo mija się z celem bo to co zaoszczędzę na filtrze wydam na przesyłkę ale jak tylko pojawią się w AP kupuje na testy :D
 
to gdzie kupujesz podzespoły? w lokalnej hurtowni?
 
Różnie ale ostatnio autopartner bo zrobił mocną konkurencje dla IC i maja dobre ceny (oczywiście nie w detalu bo w detalu zarówno IC jak i AP maja ceny kosmiczne) ;)
 
Sędziszów swojego czasu był w hurtowniach ba nawet w serwisach fiata jako fabryczny zamiennik. niestety wyparł go własnie filtron ze swoimi słabymi produktami bo oczywiście cebula jak ma nawet złotówkę taniej to wiadomo co weźmie....

w mojej 155 fabrycznie był filtr paliwa z sedziszowa...
 
Z tym, że filtron już od dawna nie jest ani słaby ani tym bardziej tani... cena porównywalna z UFI czy Boschem, a o sędziszowie wspomniałem właśnie przez pryzmat niskiej ceny, a do cebuli mi daleko ;]
 
to co jest teraz to mnie średnio interesuje bo nie korzystam z ich produktów(filtron), moj post dotyczył czasu jak filtron rozpoczynał ekspansję runku, i jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości co do jakość filtrów sędziszowa
 
Ostatnia edycja:
Jak Cię nie interesuje to mam pytanie dlaczego zabierasz głos w temacie, który dotyczy aktualnych produktów? Poszukaj tematów na forach historycznych ;) Miałem ostatnio w łapie filtr oleju UFI i Filtrona do 2.4 jako, ze to sama wkładka łatwo wizualnie ocenić jakość wykonania, a te przemawiała bezapelacyjnie za filtronem. Z resztą to, ze Mann przejął firmę o czymś świadczy nie przejmowali by kogoś kto nie jest dla nich konkurencją ;] Już niedługo beda mann'y z fabryki w Gostyniu i te pewnie już będą spoko według znawców :D
 
dlatego żeby rozjaśnić w głowie takim jak ty, ze sędziszów nie istnieje na rynku od roku.
 
Amortyzatory
Powrót
Góra