[Giulia] Filtr kabinowy - wymiana

Marek156/159sw

Aktywny
Rejestracja
Sty 18, 2009
Postów
1,331
Lokalizacja
Warszawa
Auto
Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
Dla tych co chcą wymieniać częściej filtr kabinowy.
 

Załączniki

  • 0001.jpg
    0001.jpg
    27.5 KB · Wyświetleń: 230
  • 0002.jpg
    0002.jpg
    45.6 KB · Wyświetleń: 692
  • 0003.jpg
    0003.jpg
    37.6 KB · Wyświetleń: 427
  • 0004.jpg
    0004.jpg
    50 KB · Wyświetleń: 398
  • 0005.jpg
    0005.jpg
    43.1 KB · Wyświetleń: 421
  • 0006.jpg
    0006.jpg
    51.3 KB · Wyświetleń: 406
Ostatnia edycja:
W przypadku Stelvio trzeba zdemontować schowek pasażera i panel nad nogami pasażera, ale nie ma potrzeby demontażu klapy body komputera. Ja dodatkowo mam jakąś karbowaną rurę w uchwycie na klapie filtra (może wszyscy mają - a może to kwestia wersji). Ogólnie - dość upier...wa jest wymiana tego filtra... może po paru latach dojdę do wprawy :)
 
Jak często wymieniacie filtr kabinowy?
 
Ja w swoich wozach - raz do roku, bo nie przekraczam 20kkm/rok.
 
Warto kupić węglowy, standardowo podobno zakładają zwykły papierowy.
 
Ciekawe - oryginalny filtr do G/S jest tylko "zwykły". Znalazłeś [MENTION=76489]Peterr[/MENTION] gdzieś węglowy?
 
Kiedyś widziałem w InterCarsie ale teraz spojrzałem, numer jest ale 0 sztuk dostępnych. Zaraz popatrzę u innych dostawców.
 
Zwykły filtr (papierowy) - 77367547; Filtr z wkładem węglowym - 6000627091;
 
OK, dzięki. Teraz pytanie - czy ten węglowy jest do kupienia...
 
Jest do kupienia.

Na marginesie - Wymiana filtra to nie jest wielka filozofia, choć wymaga zdolności manualnych, cierpliwości i sprawności fizycznej. Wymiana po raz trzeci filtra "idzie jak z płatka".
 

Załączniki

  • 20180910_161640.jpg
    20180910_161640.jpg
    62 KB · Wyświetleń: 165
Ostatnia edycja:
A ja na zwykły w Stelviuszu już wymieniłem.... Trudno, za rok będzie węglowy :D
 
Więc i mi się udało.
Obejrzałem 2 razy filmik na yt i wyjecie zajęło mi 25 min, teraz wiadomo pójdzie szybciej, bo więc co i jak żeby nic nie połamać.
Schowka nie trzeba demontować.
Mam jednak pytanie, w którym kierunku przepływa powietrze? Od przodu auta w kierunku kabiny?
Bo tak strzałkami ustawiłem, nie zwróciłem uwagi wyciągając stary a raczej nowy, bo wymieniali go w ASO raptem 3 miesiące temu , ale tylko na papierze, bo był zabrudzony bardziej niż roczny u żony.
Tak ASO ładuje/okrada ludzi.
Dlatego wolę sam ozonować i wymieniać filtr, przynajmniej oskurze z liści i igliwia komorę filtra.
 
@Marek156/159 Co nie zmienia faktu, że w 5 min nie wymienisz.
 
Ja rozkręcałem schowek, próbowałem bez, ale doszedłem do wniosku, że będzie dużo wygodniej. Tak jak piszesz 30-40 min bez spiny wystarczy, ale ma się to nijak do wymiany w innych markach, gdzie czasem 5 minut i po zabawie.
 
Amortyzatory
Powrót
Góra