[75] Alfa 75 3.0V6 QV

  • Autor wątku Autor wątku Wujo
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
2.5 zostawiasz czy gonisz?
 
2.5 zostawiasz czy gonisz?

Zostawiam

- - - Updated - - -

Silnik już wymontowałem, został jeszcze osprzęt. Muszę wszystko przygotować do regeneracji i odświeżenia.
Silnik 3.0 (od Alfy 164 QV) przyjechał już z Polski. Wcześniej już go przygotowywałem do włożenia do Alfy 75, leżał, teraz się doczekał

DSC_0596.jpgDSC_0597.jpg
 
Jeździsz skuterem na zimówkach? jak wrażenia? :D
 
Prace przy Gtv6 ruszyły. Silniki poskładany w jedną całość i zamontowany w aucie. Teraz trzeba to wszystko pospinać do kupy i można odpalać.

IMG-20211219-WA0005.jpg
IMG-20211219-WA0003.jpg

Udało mi się też kupić tłumnik w okazyjnej cenie, więc będzie nowy. Wystawiony był na otomoto za 160 zł

IMG-20211219-WA0007.jpg

Jestem pewien, że jeszcze sporo pracy zanim Alfa wróci na drogę.
Muszę przejrzeć hamulce, wysprzeglik w skrzyni zapieczony, sprzęgło w sumie nie wiadomo jak działa. To tak na pierwszy rzut oka, a po drodze pewnie znajdę jeszcze dużo dodatkowych rzeczy.

DSC_0813.jpg

Prace przy silniku w 155 Q4 też na ukończę. Na koniec grudnia do odbiór. Jakość pracy Bartka, speca od tych silników naprawdę pierwsza klasa.

IMG-20211214-WA0000.jpg
IMG-20211206-WA0006.jpg

Jak odbiorę auto to napisze coś więcej i wstawię więcej zdjęć.
 
Ostatnia edycja:
Jak można to odśwież fotki z 1 postu bo są niewidoczne.
Pozdrawiam i czekamy na wielki finał [emoji106]
 
Na efekt pracy Bartka można patrzeć godzinami, aż szkoda wkładać silnik do budy. Najlepiej zostawiło by się go na stojaku w domu :).
 
Amortyzatory
Powrót
Góra