Re: Najslabsze strony 33
bassman napisał:
Jak w temacie, chcialbym poznac najslabsze punkty tego samochodu, by wiedziec jak go eksploatowac i na co zwrocic uwage jesli bym chcial taka kupic, jak poznac ze to dobry egzemplaz?
Z gory dzieki za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
ps sory za poprzedni temat nie w tym dziale co powinien byc...
Kiedys chcialem kupic 33(nadal zreszta mam taka chec, niestety poki co nie poparta stanem konta

) i czytalem sporo na jej temat wiec na podstawie IKARowej bazy wiedzy moge cos jeszcze dopisac.
Jesli chcesz miec mocny, bezawaryjny silnik to tylko 1.7 8V, najlepiej nieremontowany, nie rozkrecany. W Polsce na ogol Alfy 33 kupuje sie, bo sa tanie, a wiec nikt nie bedzie ladowal czasu i kasy w dobrego(dobry!=tani) mechanika, a jak wiadomo Alfy nie znosza oszczedzania (nie tylko)na mechanikach. 1.7 16V lepiej odpuscic, ma jakas wade rozrzadu. O ile dobrze pamietam chodzi m.in. o szybko zuzywaja sie walki, popychacze, itp. Co do napedu na 4 kola to pytanie czemu mialby Ci sluzyc? Jesli nie mieszkasz w gorach, nie masz blotnistej drogi do domu, itp. to mysle, ze mozesz go sobie spokojnie darowac, bo Audi, czy Subaru to niestety nie bedzie. Pytales o zawieszenie... z tego co sie dowiadywalem w 33 jest bardzo trwale, a jesli przeskakuje kierownica przy kreceniu na postoju i sciaga w te strone, w ktora ostatnio kierownica byla dokrecona do oporu, to moga byc tylko padniete lozyska kolumn. Przednie amory dostepne teoretycznie tylko razem z calymi kolumnami(600zl/szt?). Skrzynia biegow - tradycyjnie zgrzytajaca dwojka i raczej z tym sie trzeba pogodzic. Z typowych drobiazgow pompa sprzegla, wody, termostat, nieotwierajaca sie samodzielnie klapa tylna, drazek zm. biegow sie lamie/rozkreca, korozja podlogi pod nogami przedniego pasazera, na dolnych krawedziach drzwi, wokol wlewu paliwa.
Jak mi sie jeszcze cos przypomni to dopisze, a na razie zycze owocnych poszukiwan
