Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

Jaki olej byś wybrał/wybrała?

  • Motul

    Głosów: 49 21.9%
  • Vavoline

    Głosów: 39 17.4%
  • Castrol

    Głosów: 7 3.1%
  • PENRITE

    Głosów: 12 5.4%
  • MILLERS OILS

    Głosów: 34 15.2%
  • Selenia

    Głosów: 14 6.3%
  • Yacco Lube

    Głosów: 1 0.4%
  • Texaco

    Głosów: 1 0.4%
  • Total

    Głosów: 3 1.3%
  • Mobil

    Głosów: 4 1.8%
  • RAVENOL

    Głosów: 14 6.3%
  • Shell

    Głosów: 16 7.1%
  • Fuchs

    Głosów: 4 1.8%
  • Midland

    Głosów: 0 0.0%
  • Eurol

    Głosów: 9 4.0%
  • Liqui Moly

    Głosów: 17 7.6%

  • Łącznie głosujących
    224
posiadam AR 147 1.6 TS ECO. Przebieg roczny bardzo śmieszny 3000km( bo posiadma auto służbowe) i pojawia sie dylemat. Olej wymieniany w październiku zeszłego roku. Jak pisałem wcześniej przebieg 3000km. Wymieniac czy zostawić.
 
posiadam AR 147 1.6 TS ECO. Przebieg roczny bardzo śmieszny 3000km( bo posiadma auto służbowe) i pojawia sie dylemat. Olej wymieniany w październiku zeszłego roku. Jak pisałem wcześniej przebieg 3000km. Wymieniac czy zostawić.

Ja mam FIAT'a Barchetta 1.8 16V, leje olej 5W40 Motul X-Cess i wymieniem co dwa lata na wiosnę, auto jeździ tylko od kwietnia do września i robi 2000 km rocznie. Myślę że w Twoim przypadku i moim wymiana oleju co sezon byłaby to zwykła rozrzutność ;)
 
Panowie,krótkie pytanie liczę na krótką precyzyjną odpowiedż.[notranslate]Alfa[/notranslate] 159 2.0 JTDm/173km./393nm, jest Dpf,przebieg 37 tys.Czy dla tego silnika najlepszym będzie olej Millers EE Longlife C3 5w 30 (7707) do tej pory jeżdziła na Selenia WR Pure C2 5W 30.
 
Nie wiem czy będzie "najlepszy" ale zdecydowanie będzie OK. ;)

To jest bardzo dobry olej, wg mnie kupowanie czegoś droższego to tylko przerost formy nad treścią.
 
Panowie,krótkie pytanie liczę na krótką precyzyjną odpowiedż.[notranslate]Alfa[/notranslate] 159 2.0 JTDm/173km./393nm, jest Dpf,przebieg 37 tys.Czy dla tego silnika najlepszym będzie olej Millers EE Longlife C3 5w 30 (7707) do tej pory jeżdziła na Selenia WR Pure C2 5W 30.

Na pewno jeden z najlepszych, choć zastanawiałbym się jeszcze nad Millersem EE longlife 5W30 bez C3 - tym dedykowanym pod VW.
 
Revline5W30C3.jpg
Polska marka ale ta niegodna polecenia. Niestety ten olej nie spełnia normy C3 deklarowanej na etykiecie. Poziom ZDDP przekroczony (bradzo możliwe, że siarki i popiołów także ale szkoda kasy na dalsze badania - praktycznie jak full saps. Badaliśmy 2 różne próbki tego oleju bo nie chciało mi się wierzyć w taką pomyłkę ale obie wypadły tak samo. 5W-30 może tak ale ACEA C3 NIE - technolodzy z Jasła powinni doczytać literaturę albo lepiej pilnować produkcji!

P.s. Lepkość w 100C poprzedniej próbki Revline 5W30 C3 z innego opakowania była 11,8 a w 40C 66,2 a TBN 8,66 więc rozrzut też spory pomiędzy partiami tego samego oleju.
 
Ostatnia edycja:
Panowie, napiszcie mi proszę co lepiej zakupić: Valvoline Synpower 5w40, Agip I-SINT 5W40 MS czy może Havoline Ultra S 5w40? Olej w miarę sensownej jakości by choć stał obok prawdziwego syntetyka a nie go maranie udawał. Nie zależy mi na PAO czy estrach (takie oleje leję do motocykli). W roku jakieś 10 tys. robię, po 50% miasto i trasa, raczej dłuższe przejazdy, auto pod blokiem, silnik w znakomitej kondycji (ok. 180 tys.). Jazda raczej spokojna ale od czasu do czasu kręcę pod czerwone pole. Nie chce wydawać za dużo na olej ale tez nie za mało, powiedzmy do 140 zł za 5l. Czy może inny olej? Specola nie biorę pod uwagę (może i dobry, jednak na początku nie ufam markom, które nagle wchodzą na rynek z dużym WOW, super jakością i niską ceną).

KArta Agipa: https://buyenilubes.com/skin/frontend/default/default/pdfs/automotive/eni_i_sint-ms-5w-40.pdf
Karta Valvoline: http://www.valvolineeurope.com/english/products/engine_oils/synpower/cid(7537)/synpower_5w-40
Karta Havoline: https://cglapps.chevron.com/msdspds/PDSDetailPage.aspx?docDataId=354077&docFormat=PDF

Dziękuję za informację!
 
Po analizie od "wlyszkow" widać ,że reklama i ładne opisy na stronie (magiczne technologie zastosowane w olejach Revline) nie idą w parze z jakością oleju.
Dzięki za analizę.
 
Ostatnia edycja:
Skoro jesteśmy przy polskich olejach, czy orlenowski olej 5W40 Platinum Classic jest godny uwagi? Wiem, że to trochę pytanie z cyklu "Janusz pyta", ale sami wiecie cena zachęca, a logo ORLEN wzbudza we mnie większe zaufanie niż np. SPECOL. Generalnie niewiele osób chwali się na forach stosowaniem tego oleju.
 
Panowie, napiszcie mi proszę co lepiej zakupić: Valvoline Synpower 5w40, Agip I-SINT 5W40 MS czy może Havoline Ultra S 5w40? Olej w miarę sensownej jakości by choć stał obok prawdziwego syntetyka a nie go maranie udawał. Nie zależy mi na PAO czy estrach (takie oleje leję do motocykli). W roku jakieś 10 tys. robię, po 50% miasto i trasa, raczej dłuższe przejazdy, auto pod blokiem, silnik w znakomitej kondycji (ok. 180 tys.). Jazda raczej spokojna ale od czasu do czasu kręcę pod czerwone pole. Nie chce wydawać za dużo na olej ale tez nie za mało, powiedzmy do 140 zł za 5l. Czy może inny olej? Specola nie biorę pod uwagę (może i dobry, jednak na początku nie ufam markom, które nagle wchodzą na rynek z dużym WOW, super jakością i niską ceną).

KArta Agipa: https://buyenilubes.com/skin/frontend/default/default/pdfs/automotive/eni_i_sint-ms-5w-40.pdf
Karta Valvoline: http://www.valvolineeurope.com/english/products/engine_oils/synpower/cid(7537)/synpower_5w-40
Karta Havoline: https://cglapps.chevron.com/msdspds/PDSDetailPage.aspx?docDataId=354077&docFormat=PDF

Dziękuję za informację!

z tych tutaj to tylko valvoline masz full saps.
ja bym jeszcze zwrócił uwagę na to:
1. http://allegro.pl/ravenol-vst-turbo..._unit_id=33658906-c73d-4fc8-8d0a-f5cd09f8120f
2. http://allegro.pl/olej-shell-helix-ultra-diesel-5w-40-4l-gratis-i6955973899.html
 
Skoro jesteśmy przy polskich olejach, czy orlenowski olej 5W40 Platinum Classic jest godny uwagi? Wiem, że to trochę pytanie z cyklu "Janusz pyta", ale sami wiecie cena zachęca, a logo ORLEN wzbudza we mnie większe zaufanie niż np. SPECOL. Generalnie niewiele osób chwali się na forach stosowaniem tego oleju.

Linia Orlen Max Expert ma przyzwoite opinie na Oil-club.ru natomiast o Classicu nie wspominali i nie był przez nich badany(przynajmniej ja nie znalazłem takich badań)
 
Ostatnia edycja:
Classic a classic gas to spora różnica.. Wersja gas ma dodatek jednego z najlepszych związków molibdenu i daje to bardzo dobre rezultaty, sporo lepsza wytrzymałość na wysokie temperatury i znacznie mniej depozytów.
 

Chodziło mi o to, ze bez C3 w nazwie produktu:)

- - - Updated - - -

Z Polskich olejów wg. mnie (i nie tylko) najlepsze oleje robi Specol a potem Lotos. Orlen można powiedzieć, ze w olejach się nie specjalizuje i jakoś szczególnie na nie nie stawia. Specol podobno kupuje więcej baz syntetycznych od Orlenu co biorąc pod uwagę różnice w wielkości produkcji pokazuje kto na co stawia.
 
A nie mówiłeś im że na każdej prostej lubisz wcisnąć do czerwonego? :P
 
Amortyzatory
Powrót
Góra