Zimny silnik

Bolsik

Nowy
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
60
Lokalizacja
WPI / GDA
Auto
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v
Szukałem, ale nie znalazłem podobnego tematu (jeśli jest mozna dokleić mój post do istniejącego).

Czy Wasze 156 też tak słabo się nagrzewają przy ujemnych temperaturach? U mnie silnik podczas jazdy cały czas ma temperaturę ok. 50-60stopni (wskazówka ledwo rusza ponad 50-tkę), nawet podczas długiej trasy (miałem w weekend wyjazd Waw-Gda-Waw). Jedynie podczas dłuższego stania w korkach dogrzewa się do 80-90. Latem było wszystko ok, silnik pracował w okolicach 90 stopni, wentylator załączał się poprawnie. Czy w swoich bellach stosujecie jakieś patenty typu zasłanianie wlotu pod scudetto, w celu dogrzewania silnika zimą? Bo jazda na 50-60 stopniach to chyba nie jest zbyt zdrowa dla silnika?
 
W ten sposób padają termostaty w alfach- jest to nagminne, niezależnie od wersji silnikowej - wymień termostat.
 
Amortyzatory
Powrót
Góra