Zima

Michal94

Użytkownik
Rejestracja
Paź 28, 2021
Postów
243
Auto
Giulia
Witam, jak przygotować powłokę lakiernicza na zimę - jakiś wosk,folia przód, ceramikę już mam ale ona była dwu letnia wiec pewnie już zeszła ktoś ma jakieś pomysły sprawdzone....
A i felgi tez myślałem pokryć powłoka ceramiczna -warto ?
 
Zimą warunki są trudne dla lakieru, więc dodatkowe zabezpieczenie to dobry pomysł. Myślę, że warto rozważyć wosk syntetyczny, który jest trwalszy niż naturalny, a na przód folia PPF to świetna opcja na ochronę przed odpryskami. Co do felg, ceramika to na pewno dobry wybór, bo ułatwia czyszczenie, ale sam nie jestem ekspertem od detailingu.
 
Najlepiej zacząć od porządnego mycia, dekontaminacji i ewentualnie lekkiego odtłuszczenia, a potem położyć dobry wosk syntetyczny lub sealant zimowy, bo są bardziej odporne na sól niż klasyczny wosk. Jeśli ceramika ma dwa lata, to faktycznie jej ochrona jest już znikoma, więc folia PPF na przód to bardzo dobry pomysł, szczególnie na maskę, zderzak i lampy.
 
Na zimę zdecydowanie polecam porządny wosk syntetyczny (tzw. sealant, np. Soft99 Fusso), który świetnie radzi sobie z drogową solą i chemią. Co do felg – ceramika jak najbardziej ma sens, bo pył z klocków i błoto pośniegowe spływają potem pod samym ciśnieniem.
 
Amortyzatory
Powrót
Góra