• Hej Alfaholicy!

    Na forum pojawił się świeżutki motyw kolorystyczny Alfa Red Luna, zaprojektowany przez marqo specjalnie z myślą o naszych Alfowych klimatach i czytelności na różnych urządzeniach.

    Zachęcamy do:

    • włączenia nowego stylu w ustawieniach profilu i potestowania go na co dzień
    • zgłaszania uwag dotyczących kolorów, kontrastów, czytelności i wygody przeglądania dłuższych wątkich
    • dzielenia się propozycjami drobnych poprawek, które mogą jeszcze lepiej dopasować motyw do charakteru naszej społeczności Alfaholików

    Każda opinia pomoże dopieścić wygląd forum tak, aby „Alfa Red Luna” była tak przyjemna w odbiorze, jak dobrze utrzymana Alfa na ulubionej trasie.

    Wbijaj do tematu i napisz, co myślisz!

Wymiana sprzegła

  • Autor wątku Autor wątku bizon007
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
B

bizon007

Guest
Ostatnio ślizga mi się sprzęgło co dziwne tylko na 3 biegu jak przybutuje powyżej 3,5 tyś, i powoli się biorę za naprawę. Początkujący ze mnie mechanik ale chciałbym to sam zrobić i tu zaczynam zbierać informacje, mam pytanie czy trzeba odkręcić wózek? i wymontować skrzynie biegów? ewentualnie czy mógł by mi Ktos uprzejmie napisać cala procedurę w kilku punktach co muszę zrobić.
alfa romeo 156 1.8 ts 1998
z góry dzieki
 
szukałem znalazłem tylko opis wymiany sprzęgła w 147 tam się wózek wykręca i wyjmuje skrzynie biegów.
 
Ostatnio ślizga mi się sprzęgło co dziwne tylko na 3 biegu jak przybutuje powyżej 3,5 tyś, i powoli się biorę za naprawę. Początkujący ze mnie mechanik ale chciałbym to sam zrobić i tu zaczynam zbierać informacje, mam pytanie czy trzeba odkręcić wózek? i wymontować skrzynie biegów? ewentualnie czy mógł by mi Ktos uprzejmie napisać cala procedurę w kilku punktach co muszę zrobić.
alfa romeo 156 1.8 ts 1998
z góry dzieki

Ja mam trochę większe doświadczenie niż początkujący mechanik, ale za zmianę sprzęgła bym się nie brał samemu, skoro nie masz pojęcia. Nie wiem, jak w Twoich stronach, ale u mnie zmiana sprzęgła to koszt 180- 250 zł w TS. Niby fakt zrobienia czegoś samemu może cieszyć, ale moim zdaniem lepiej oddać do warsztatu i mieć spokój i gwarancję. Nie wiem, czy wiesz, ale w razie reklamacji jakiegoś elementu, jeśli nie był on montowany przez wykwalifikowany personel nie uznają gwarancji. Natomiast co do wymiany to tutaj może coś znajdziesz http://www.forum.alfaholicy.org/search.php?searchid=173195 Poza tym komora silnika i zawieszenie przednie w AR 147 i 156 są prawie identyczne, więc możesz się oprzeć na opisie ze 147ki.

---------- Post dodany o godzinie 23:48 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 23:46 ----------

andro a po co komentujesz? tez lubisz czytac powtarzajace sie posty?

Z powielaniem postów i pytań to masz 100% racji, ale odnośnie manuala do wymiany skrzyni to chyba jeszcze się coś takiego nie pojawiło.
 
Ostatnia edycja:
Amortyzatory
Powrót
Góra