remont silnika 1.8 TS

  • Autor wątku Autor wątku bystrixx
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
  • Tagi Tagi
    remont
Pytanie poniekąd nawiązujące do tematu - do kolegów którzy mieli styczność z remontem silnika w TS 1.8 czy 2.0,
ile może kosztować planowanie głowicy, zależy mi na w miarę realnej cenie.
Na dniach kończy się operacja remontu mojego TS-a 2.0 to dam znać ile wyniosła operacja w całości - tak żebyś miał rozeznanie.
Pozdrowienia!
 
Dzięki serdeczne za szybką odpowiedź, bardzo cenna informacja dla mnie :)
Pozdrowionka!
 
Silnik złożony, nie kopci, ale pływają obroty. Po podłączeniu kompa okazało się że ma walnięty czujnik faz na kole wałka wydechowego rozrządu i koło jest rąbnięte również. Zamówiłem koło w ASO fiata za 150 zł ale nie kupiłem czujnika bo ponoć można go sprawdzić i coś pomieszać w nim. W ASO powiedzieli mi coś ok. 600 zł. Jeżeli miałby ktoś do odsprzedania sprawny taki czujnik to proszę na priv.
 
- przy odłaczonym czujniku faz rozrządu, tzw. czujnik Halla, auto będzie jeżdzić.
- funkcje tego czujnika przejmuje ECU.
- czujnik Hallla nie można naprawić, brak jest części zastępczych.
- naprawa byłaby nie opłacalna, ponieważ i tak należy wymienić cały rozrząd, olej, przy wymianie tego czujnika.
- dlatego lepiej go odłaczyć.
- a cena czujnika to chyba 450 zł .

--
 
Ostatnia edycja:
właśnie o ten czujnik mi chodzi czyli to jest ten takvzwany czujnik halla? bo jak to ten to jestem w domu bo na allegro widziałem go za 200 zł. Jeżeli chodzi o remont to zrobiłem uszczelniacze zaworów, uszczelkę pod głowicą, pod pokrywę zaworów, i te inne uszczelki, zmieniłem rozrząd, pompę wody i całość z robotą wyszła 1200 zł

---------- Post dodany o godzinie 18:14 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 18:13 ----------

u mnie planowanie głowicy kosztuje 70 zł
 
ja jestem świeżo po nie planowanym remoncie silnika. samo planowanie, regeneracja głowicy i sprawdzenie szczelności to 527 zł. Ogólnie na fakturze jest kwota 3864 zł ale nie ja za to płaciłem :)
 
Kurcze no to ja dostałem hasło od mechanika, że planowanie głowicy 500zł
dlatego chciałem zebrać informacje czy to normalna cena i wtrąciłem się w temat, spodziewam się że w cenie również sprawdzenie szczelności.
Zobaczymy ile mnie szarpnie ta zabawa z remontem silnika, oczywiście pełna wymiana rozrządu obowiązkowo.
Pozdrowienia!
 
wiecie samo planowanie może tyle kosztować te 45-70 zł. ale nie sądze byście w tej cenie mieli dotarte gniazda z zaworami, wymienione uszczelniacze zaworowe, prowadnice zaworowe i jeszcze do tego sprawdzoną szczelność głowicy
 
właśnie o ten czujnik mi chodzi czyli to jest ten takvzwany czujnik halla? bo jak to ten to jestem w domu bo na allegro widziałem go za 200 zł. Jeżeli chodzi o remont to zrobiłem uszczelniacze zaworów, uszczelkę pod głowicą, pod pokrywę zaworów, i te inne uszczelki, zmieniłem rozrząd, pompę wody i całość z robotą wyszła 1200 zł

Czujnik faz rozrządu (Halla) jest na wałku ssącym, a nie na wydechowym. Oczywiście nie zmienia to faktu, że nowy oryginał boscha z niebieską wtyczką kosztuje ok. 580 zł.
Można oczywiście bez problemu kupić nowy tańszy czujnik produkowany przez firmę EPS za ok 230 zł, ale ich jakość wg mnie jest wątpliwa. Ja już zmieniłem drugi taki czujnik, ale niestety jak się trochę nagrzeje to po przejechaniu ok, 1 km zapala się kontrolka i wychodzi błąd PO340.
 
SG0240 nie wiem jak to jest u ciebie ale w wiekszosci TS'ow czujnika walka jest wlasnie na kole walka wydechowego.sam teraz zmienialem to wiem ;)
 
SG0240 nie wiem jak to jest u ciebie ale w wiekszosci TS'ow czujnika walka jest wlasnie na kole walka wydechowego.sam teraz zmienialem to wiem ;)
Oczywiście - masz rację - nawet we wszystkich TS-ach.
Ostatnio niewiele śpię i pewnie stąd ten błąd, a zasugerowałem się tym, że jego wtyczka wychodzi po stronie ssącej. Widocznie najwyższy czas, żeby znowu pogrzebać trochę w silniku - tak, żeby nie wyjść z wprawy.
Przepraszam wszystkich, których wprowadziłem w błąd i dziękuję za zwrócenie uwagi.
 
Ostatnia edycja:
Miałem dać znać ile wyniosła mnie naprawa silnika:
To tak - 1000zł komplet rozrządu, z pompą, wariatorem i robocizną - bez tego to nie ma co brać się za remont,
reszta elementów 1600zł, planowanie z regeneracją głowicy, uszczelki, szklanki, pierścienie, robocizna i wiele innych - ogólnie nie ma tragedii, byłem przygotowany na większe koszty.
Teraz mam zupełni inne autko, jeździ tak jak o tym marzyłem :D za ok 1500km, bo tyle muszę poczekać aż się silniczek dotrze, sprawdzę co potrafi 2.0 TS :)
Pozdrowienia!
 
wiecie samo planowanie może tyle kosztować te 45-70 zł. ale nie sądze byście w tej cenie mieli dotarte gniazda z zaworami, wymienione uszczelniacze zaworowe, prowadnice zaworowe i jeszcze do tego sprawdzoną szczelność głowicy

Zgadza się, nikt tego nie wymaga ;] Ale pytanie było wyraźnie o koszt planowania a nie remont kompletny głowicy ;]

DLA POTOMNYCH => koszty usług przy remoncie głowicy, szlif wału itp.przykład z moich okolic http://auto-szlif.pl/storage/fck/File/cennik 2009.pdf
 
Ostatnia edycja:
odebrałem dziś moją niunię, troszkę kopci ale myślę że jeszcze się wypala po ostatnich przepałach oleju albo wina pękniętej drucianki. Dziękuję wszystkim udzielającym się za pomoc.
 
no niestety...zaczynam od nowa, po tych wymianach i naprawach auto kopci dalej, nie ma mocy i przepala olej. Czy mógłby ktoś mi pomóc? teraz pozostaje chyba tylko remont dolnej części silnika?
 
a czy sprawdzano ci luzy na tłoku po ściągnięciu głowicy? może pierścienie się kończą? czy prowadnice zaworowe w głowicy były wymienione?
aby olej sie dostał na cylinder to coś z tych rzeczy musi być nie halo:
-uszczelniacze zaworowe
-prowadnice zaworowe
-pierścienie na tłoku
-uszczelka głowicy
panewki nic nie mają do przepalania oleju
 
sprawdzali luzy na tłokach i stwierdzili że jest minimalny, wymienili uszczelniacze zaworów. O wymianie prowadnic zaworowych nic nie mówił gościu, pierścieni na tłoku nie sprawdzali bo nie było luzu, uszczelka została ta co była bo była w idealnym stanie.
 
Amortyzatory
Powrót
Góra