Xwerkax
Nowy
- Rejestracja
- Mar 12, 2026
- Postów
- 4
- Auto
- Alfa Romeo giulietta 2013 2.0 jtdm 170 km skrzynia TCT
Hej, mam problem ze swoją Alfą Romeo Giulietta 2.0 jtdm skrzynia TCT i chciałam opisać całą sytuację, może ktoś miał coś podobnego i byłby w stanie pomóc.
Auto trafiło do warsztatu 16 kwietnia na wymianę sprzęgieł (skrzynia TCT). Według mechanika sprzęgła były mocno zużyte i zostały wymienione. Problem zaczął się wcześniej po wymianie oleju w skrzyni – wtedy nie dało się przeprowadzić kalibracji i zaczęła migać kontrolka skrzyni błąd na kompie „sprzęgło moment obrotowy wyjściowy. Błąd wewnętrzny P2909”.
Po wymianie sprzęgieł:
* mechanicznie skrzynia podobno jest ok
* biegi wchodzą i auto jeździ normalnie
* nie ma aktualnie błędów w komputerze
* ale NIE DA SIĘ przeprowadzić kalibracji/adaptacji
* nadal miga kontrolka skrzyni (czerwona)
Warsztat sprawdzał:
* sprzęgła (wymienione)
* mechatronikę / robota
* podmieniany był sterownik
* konsultowali też inne serwisy
Auto podobno normalnie jeździ, ale kontrolka nadal miga i nie da się dokończyć adaptacji.
Szukam opinii — czy ktoś miał sytuację, że TCT jeździ normalnie, ale nie przechodzi adaptacji i świeci kontrolka? Co finalnie było przyczyną?
Auto trafiło do warsztatu 16 kwietnia na wymianę sprzęgieł (skrzynia TCT). Według mechanika sprzęgła były mocno zużyte i zostały wymienione. Problem zaczął się wcześniej po wymianie oleju w skrzyni – wtedy nie dało się przeprowadzić kalibracji i zaczęła migać kontrolka skrzyni błąd na kompie „sprzęgło moment obrotowy wyjściowy. Błąd wewnętrzny P2909”.
Po wymianie sprzęgieł:
* mechanicznie skrzynia podobno jest ok
* biegi wchodzą i auto jeździ normalnie
* nie ma aktualnie błędów w komputerze
* ale NIE DA SIĘ przeprowadzić kalibracji/adaptacji
* nadal miga kontrolka skrzyni (czerwona)
Warsztat sprawdzał:
* sprzęgła (wymienione)
* mechatronikę / robota
* podmieniany był sterownik
* konsultowali też inne serwisy
Auto podobno normalnie jeździ, ale kontrolka nadal miga i nie da się dokończyć adaptacji.
Szukam opinii — czy ktoś miał sytuację, że TCT jeździ normalnie, ale nie przechodzi adaptacji i świeci kontrolka? Co finalnie było przyczyną?