problem z licznikiem kilometrów.

  • Autor wątku Autor wątku hunter91
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
H

hunter91

Guest
witam mam pewnien problem w AR 156 przestal mi dzialac licznik kilometrow :/ mysle ze to bezpiecznik lecz nie wiem ktory to jest ma ktos moze opis bezpeicznikow ? chyba ze ktos sie spotkal z takim problemem i wie jak go naprawic ;)
 
Czyli, że nie wyświetla Ci kilometrów, ani temperatury?
Może sprawdź też czy nie przepaliła Ci się żaróweczka od podświetlenia.
Ja tak miałem u siebie. A z bezpiecznikami to sam pokombinuj, ściągnij ten plastik gdzie są bezpieczniki i tam powinno być jakiś rysunek gdzie co i od czego. ew. po kolei sprawdzaj który spalony i wymień ;)
 
ja nie mam wyswietlacza do temepratury... chodzi mi o wyswietlacz cyfrowy przebiegu samchodu ;p ja mam 99 rok alfe
 
Na pewno żaróweczka Ci poszła.

Koszt 0,50zł + odrobina chęci + śrubokręt krzyżak
 
ja nie mam wyswietlacza do temepratury... chodzi mi o wyswietlacz cyfrowy przebiegu samchodu ;p ja mam 99 rok alfe
o ile masz klimę to masz wyświetlacz temperatury zewn. - pod przebiegiem całkowitym jest temperatura/przebieg okresowy - zmiana wyświetlania następuje po naciśnięciu przycisku A na rys 62




co do bezpieczników:
ściągnij sobie instr. do 156 przed fl http://forum.alfaclub.pl/viewtopic.php?t=10386 i będziesz miał opis wszystkich
 
nie mam klimy. a co musze odkrecic zeby dojsc do tej zarowki ? chodzi mi o to zeby nie narobic sobie wiecej roboty ;) checi sa bo denerwoje mnie to ze nie wyswietla
 
najpierw odkręcasz śrubkę, która znajduja się w górnej części tego wiadra w którym jest licznik.
Wyjmujesz ją.
Twym oczom ukazują się kolejne 3 śrubki, z którymi postępujesz podobnie jak w pierwszym przypadku.
W tym momencie licznik jest już ruchomy.
Wysuwasz go nieco i dla wygody odpinasz przewody dochodzące do niego.
Wykręcasz żaróweczkę - bodaj 1/4 obrotu w lewo.
Wychodzi razem z osadzeniem. Wyciągasz ją z niego na siłe i wkładasz nową.
Wkładasz w wyznaczone miejsce, wszystko składasz w odwrotnej kolejności jak przy rozbieraniu i gotowe ;)

PS. Przy wykręcaniu u mnie pomocna okazała się pinceta do wyrywania brwi :P

edit:
znalazłem jeszcze jeden dokładniejszy opis:

http://www.fanta-team.org/porady.php?tid=18

Pozdrawiam
 
bezwzględnie wyjmij kluczyk ze stacyjki przed grzebaniem , bo inaczej będziesz miał dodatkowy koszt - kasowanie błędu airbag
No właśnie... a ja o tym nie wiedziałem i później się zastanawiałem czemu mi wyskoczył błąd, przecież kostek pod fotelem nie ruszałem:D
 
juz zrobilem :D hehe nawet nie wkladalem kluczyka do stacyjki. a jezeli chodzi o ten blad to mi to nie grozi bo juz dawno mi sie pokazuje ten blad skasowalem go i po kilku dniach znowu sie pokazal ale nie przejmuje sie tym ktos mi powiedzial ze sensor moze sie popsul...
 
Witam :) Moj problem z tym wyświetlaczem polega na tym ze nie mogę przełączyć na wyświetlanie temperatury , wyświetlacz cały czas pokazuje licznik kilometrów . Przycisk teoretycznie działa gdyż przejechane kilometry można skasować . Od czasu do czasu chwile po przekręceniu kluczyka temperatura ukazuje się nie niecała sekundę i znów pokazuje się licznik kilometrów . z góry dziękuje za pomoc :)
 
problem z licznikiem kilometrów i predkosci nie działają

Witam wszystkich mam taki problem w mojej alfie przestał działać licznik kilometrów oraz prędkości wszystko stało sie po odłączeniu akumulatora gdy go spowriotem podłączyłem po naładowaniu przestał działać licznik proszę o pomoc, z góry dziekuje:agree:
 
Amortyzatory
Powrót
Góra