• Hej Alfaholicy!

    Na forum pojawił się świeżutki motyw kolorystyczny Alfa Red Luna, zaprojektowany przez marqo specjalnie z myślą o naszych Alfowych klimatach i czytelności na różnych urządzeniach.

    Zachęcamy do:

    • włączenia nowego stylu w ustawieniach profilu i potestowania go na co dzień
    • zgłaszania uwag dotyczących kolorów, kontrastów, czytelności i wygody przeglądania dłuższych wątkich
    • dzielenia się propozycjami drobnych poprawek, które mogą jeszcze lepiej dopasować motyw do charakteru naszej społeczności Alfaholików

    Każda opinia pomoże dopieścić wygląd forum tak, aby „Alfa Red Luna” była tak przyjemna w odbiorze, jak dobrze utrzymana Alfa na ulubionej trasie.

    Wbijaj do tematu i napisz, co myślisz!

popychacze hydrauliczne wyciskać czy nie ??

bynus

Nowy
Rejestracja
Gru 28, 2007
Postów
60
Lokalizacja
Ropa
Auto
Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM 2003r.
Witam

Mam pytanie ponieważ odkręcałem wałki rozrządów i teraz je zakładam i nie wiem czy popychacze trzeba wycisnąć z oleju, który w nich został ?? Bo spotkałem sie z różnymi wersjami i nie wiem co zrobić. I jak powinien wyglądać taki popychacz w którym nie ma oleju ?? Wszystkie są bardzo twarde i mimo naciskania w imadle nie wyciekło z nich nic
 
Jeżeli nie zamieniałeś popychaczy kolejnościami to nie trzeba ich wyciskać.
Jeżeli ktoś jest bardziej kreatywny to można taki popychacz rozłożyć i wymyć z całego syfu, a przy okazji wypłynie wtedy stary olej.
Taki zabieg powinien wydłużyć żywotność popychacza oraz będziesz miał pewność że popychacz się nie zablokuje z powodu syfu.
Ale to jak kto chce, można założyć normalnie i nic nie robić.
 
dzięki :) jednak zdecydowałem sie wyczyścić całkiem te popychacze :) dodam jakby ktoś szukał jak rozebrać taki popychacz to wystarczy mocno go uderzyć o płaski najlepiej drewniany stół i ten środeczek wyskoczy ;) temat wyczerpany :) jeszcze raz dzięki
 
Ten środek można jeszcze bardziej rozebrać wyciągając metalową zawleczkę (taki drucik), wtedy popychacz rozłoży nam się na części pierwsze ;) Myjemy wszystko, składamy i będzie hulało dalej.
 
Amortyzatory
Powrót
Góra