[GTV] Oryginalne radio

grzdylu

Nowy
Rejestracja
Kwi 1, 2011
Postów
1,369
Lokalizacja
Warszawa
Auto
GTV 3,0 V6
Witam,

Czy ma ktoś wiedzę, czy do GTV 98 pasuje oryginalne radio np. ze 156? szukam gdzieś na allegro oryginalnego srebrnego radia bo to co mam to jakaś padaka :)
 
Do Gtv był tylko jeden model radia, od 156 oraz 147 nie pasuje.
 
Spotkałem się z 3 wersjami, które występowały w poszczególnych rocznikach (przy zmianie konsoli środkowej) nie licząc modelu z nawigacją.

radiogtv.jpg

Górne - Gtv 2004-2006 Czerwone podświetlenie, kolor ciemny szary, opcionalnie nawigacja
Środkowe - Gtv 1998-2003 Zielone podświetlenie, kolor jasny szary
Dolne - Gtv 1996-1998 Zielone podświetlenie, kolor czarny

Pierwsze dwie wersje znam z użytkowania, marka Clarion i takie miałem wbudowane seryjnie w Gtv rocznik 2000 i 2004. Trzecie widziałem na zdjęciach w modelu przed liftem konsoli 1998. Pamiętam z aukcji srebrne za 40pln i czarne za 60pln
 
ale wypas to dolne :D jakby miało regulację głośności zależną od prędkości i podłączenie zmieniarki, to bym poszukał ;)
 
Wyjście na zmieniarkę chyba ma każde ale jeśli chodzi o regulację to wątpie
 
mi najbardziej to górne podchodzi ale rozumiem, że to pasuje do wersji po ostatnim lifcie...ciekawe czy dałoby się wpasować do rocznika 98 :) tak po za tym to strasznie ciężko gdzieś znaleźć takie radia na allegro/ebay
 
tak jeszcze w temacie, ma ktoś z Was na zbyciu antenę? moja odmówiła współpracy i przestała się chować/wysuwać
 
nie silnik się skończył bo czasami jak ręcznie ją wyciągnę to po wyłączeniu radia antena trochę się chowa ;) ale już nie wysuwa się ponownie przy uruchomieniu radia..bardzo mi to nie przeszkadza bo raczej sporadycznie słucham radia (wolę busso :)) ale tak żeby doprowadzić do ideału to przyda się nowa antena. Widziałem na allegro ale jakoś nie mam pewności czy są sprawne.
 
Ja ostatnio naprawiłem antenę bo też się nie wysuwała ani tym bardziej nie chowała. Wystarczy rozebrać mechanizm i w środku znaleźć taką małą plastikową rolkę która dociska pasek zębaty do zębatki. U mnie była wytarta w jednym miejscu i nie dociskała tego paska. Nadlałem plastiku za pomocą lutownicy, wyszlifowałem żeby rolka była okrągła i antena chodzi jak nowa. Pół godziny roboty.
 
mam obecnie antenę BERU, podeszła całkiem fajnie, oczywiście dolny uchwyt wymontowałem wraz z oryginalną i z kawałka płaskownika (czasem przy radiach samochodowych takie są w zestawie, nawiercane) zrobiłem dolny wspornik
najważniejsze, żeby miała 3 przewody: stały plus, sygnał z radia i masę
 
Ta którą podałem ma właśnie i płaskownik i sterowanie zielonym kabelkiem i gratis adapterki na błotnik jeśli byłyby potrzebne, czyli na 99% nie będzie kłopotu z montażem.
 
Amortyzatory
Powrót
Góra