Niebieski dym po dodaniu gazu.

matyzz

Nowy
Rejestracja
Sie 8, 2016
Postów
69
Lokalizacja
Warszawa
Auto
Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Witam. 4 dni temu zakupiłem alfe GT 1.9 JTDm 150 Km, bez dpf, klap itp. Mianowicie problem w tym, że auto po dodaniu gazu dymi na niebiesko, ogólnie spala mi olej bo też ubywa. Ale tylko powyżej 2tys, czyli wtedy keidy niby turbina pracuje. Po odpaleniu itp zero dymka, na wolnych to samo. Jedynie po przekroczeniu tych ok 2 tys obrotów. Byly wlasciciel mowil ze uszczelniacze i pierscienie ok. A turbo dwa miesiące temu było regenerowane (mam na to papiery). Zanim auto trafi do jakiegoś magika od diesli jakieś propozycje dlaczego tak? Coby mu tu podsunąc aby sie nie narobił za bardzo. Mozliwe ze turbo dalej puszcza? Moze cos z odmą? Bardzo proszę o jakieś porady. Pozdrawiam :)
 
Hej, ja bym jeszcze raz sprawdził tę turbinę, tym bardziej jak mówisz, że dymi od 2000 obrotów. Turbo poprawnie działa mimo tej regeneracji? Nie słychać przeraźliwego wycia? Czy zaraz po odpaleniu, na zimne silniku też zaczyna dymić na niebiesko? Może zużyte uszczelniacze zaworów, albo co gorsze cylindry lub pierścienie. Sprawdź też czy nie masz żadnych wycieków od spodu. Odmę też warto sprawdzić w jakim jest stanie, czy nie jest zalana olejem. Niby mało istotny element, ale jednak i sporo może powiedzieć o stanie auta :-) Jeśli ogólnie ciężko będzie Ci określić co i jak to nie ma to jak jakiś ZAUFANY mechanik :-P
 
Ja już nauczyłem się kontrolować stan odmy, parę minut roboty żeby ją wyczyścić i zapobiec nieprzyjemności. Przez nią olej wywalił uszczelką pokrywy zaworów i miski olejowej. Najbardziej winny okazał się jednak sam olej - MPM Oil - dostaliśmy taki na warsztat do testów od dostawcy. 3 auta na firmie (w tym moja GT) miała po nim wycieki. Dostawca dostał od nas takie zjeby że dostaliśmy (w ramach rekompensaty za czas spędzony przy naszych autach) beczkę wg. nas najlepszego oleju Fuchs Titan GT. Tak więc warto sprawdzić uszczelniacze i pomysleć nad lepszym olejem (nie wiem jaki lałeś)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Więc tak auto po odpaleniu kompletnie nie dymi, ani troszkę, na wolnych też nie co wskazuje, że uszczelniacze chyba okej (?) Gdy auta nie ruszam to super jest. Po dluższym posotoju też ani dymka, tylko gdy go wkrecam dymi na niebiesko. Aby sie samemu pocieszyc i nie straszyc to gdyby pierscienie lub cylindry to by dymił ciagle? Pisku turbiny nie słuchac ale jak depne mocno to taki ryk turbiny (coś jak quattro wyje) wiec nie wiem czy to normalne, albo coś jak zawór upustowy ciśnienia, ale tego raczej w GT nie ma. Wycieków brak. Olej 5w30 valvoline
Ps. Wydaje mi sie, że mocy nie utracił.
 
Ostatnia edycja:
Dokładnie, prawdopodobnie pochłaniał by więcej oleju i dymił cały czas. 5w30 mówisz, pytanie czy może nie 5w40, czyli większa lepkość oleju, jeśli silnik ma znaczny przebieg. Może bardziej doświadczeni koledzy się wypowiedzą co do tego :) jest też sporo informacji i opinii w dziale "jaki olej..." . Jednak warto sprawdzić odmę jak kolega pisał, aczkolwiek zainteresuj się tą turbiną... Moja też delikatnie zaczyna świszczeć gdzieś od 1500/2000 tym bardziej jak jest nierozgrzana, a przy 90 stopniach jak wkręcam na wysokie obroty już tego światu aż tyle nie słychać i na szczęście niebieskiego dymu nie puszcza.
 
Zapomnialem dodać najważniejszego, przepraszam.. Turbina wstawiona po regeneracji w lutym, wiec jest na gwarancji. Poprzedni wlasciciel zajechał starą. I moze ta jest niewlaściwie zregenerowana?
 
Co bylo powodem regeneracji poprzedniej?
Moze okazac sie tak, ze resztki wirnika od strony zimnej poszly w silnik a jak to sie konczy mozna sie domyslec.
Stad tez niebieski dym.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Poprzedni wlasciciel z tego co mowil nie dopilnowal poziomu oleju i gdzies w trasie mu klękła
 
I przytarl silnik..
jak mogles kupic takie auto? Pewnie jedno z najtanszych GT..



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Jutro zobaczymy co mechanik powie, bo silnik jest w dobry stanie ogolnie tylko mi sie wydaje ze to turbo nie jest
 
Chodzi mi bardziej o mierzone ciśnienie ktore ma dobre. Jutro dam znac co i jak z diagnozą.
 
Mechanik stwierdził, że przy przewodzie masowym uszkodzony jest wąż od turbo i to jego wina. Możliwe, że przez to ten olej spala? Bo to by sie zgadzało, bo auto po 2,5 tys obr tez szumiało z tego turbo jakby cos gzies uciekało, myslalem ze to jakis zawór upustowy jak w quattro.
 
Od tego oleju spalac nie bedzie..
bedzie slabsza i bedzie kopcic na czarno


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
EGieeRa sprawdź :P Myślę, że to może być jego sprawka. Zaciął się i przez to kopci. ;)
 
Czytałem gdzieś, że to przekleństwo w GT ale dzięki :) Na pewno sprawdze. Przy aucie spedziłem ostatnio wieczór pogrzebałem sobie i dziura w turbinie jest na wielkość grubego palca takze spora, uszkodziła ją śruba od przewodu masowego no i po dodaniu gazu cisnienie wypychało olej. A jakieś rady na co uwazac przy czyszczeniu EGR?
 
Kolego no masz racje, pomylilem sie,ale widze, że kolego taki zlośliwy jestes i od początku postu czepiasz sie wszystkiego, że auto tanie, że to, tamto. Tanie nei było, na pewno nie najtanśze na rynku także mam nadzieje, że chociaż tym Cie uspokoiłem. Pierscienie i uszczelniacze, glowica itd wszystko jest w jak najlepszym porządku, auto nie jest przytarte ani nic.
 
Amortyzatory
Powrót
Góra