listwa matrix, zmiana na inną

Rejestracja
Mar 10, 2011
Postów
1,605
Lokalizacja
Bytom
Auto
Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
w instalacji LPG mam listwę wtryskową matrix, czy mozecie mi polecić coś w zamian?
ile czasu i kosztów pochłonie przeróbka?
 
hana 2000 kolego... około 400zł plus przystosowanie wiązki pod te wtryski plus fach w ręku a to jest zależne... około 500zł...
 
wg mnie to przepuszcza gaz kiedy nie pracuje i marznie, a co za tym idzie, po przełączeniu na gaz nie pracuje
dopiero po zagrzaniu silnika i powietrza pod maską listwa się obudzi i jakoś tam silnik pracuje na dwa, trzy cylindry, bez wolnych obrotów i po 'zagrzaniu' listwy wszystko wraca do normy
jak pojeżdżę cały dzień na benzynie, to gaz się ulotni całkowicie i potem nie ma problemu z przełączeniem czy nawet z odpaleniem, bo normalnie teraz po ostygnięciu silnika kilka obrotów rozrusznikiem i nie zapala, tylko trzeba dłużej kręcić, a jeśli jeżdżę cały czas na benzynie, to pali 'od strzała'
wystarczy przełączyć na gaz i nawet zgaszenie na benzynie nic nie da, bo między parownikiem, a listwą jest ciśnienie i się ulatnia
jak postało auto 3 dni, to odpaliło jak należy, a normalnie po nocy, czy po pracy ma kłopoty

słyszałem dobre opinie o tych listwach, ale sam nie wiem co z tym robić
filtry gazu wymienione, auto jedzie jak marzenie, tylko ... no właśnie, tylko przejście na gaz mnie wkurza :P
 
Może taniej wyjdzie regeneracja i czyszczenie matrixów.
A tą operację zrobisz sam bo to łatwe.
Dla pewności pomierz oporność każdego wtrysku powinna być jednakowa.
 
znasz schemat tej listwy? miernik mam, to odepnę wtyczkę i pomierzę, tylko na których pinach? listwa ma wbudowany czujnik ciśnienia gazu?
6 pinów-> 4 do zasilania cewek + jeden masa + jeden do czujnika ciśnienia ??
na alledrogo widziałem kompletne listwy i same cewki bez głowicy z otworami na dysze i wiem, że to jest rozbieralne, tylko ile razy? :P haha
 
dzięki wielkie za podpowiedź
będę kombinował coś z tym, bo tak być nie może
 
wczoraj rozpiąłem złącze listwy i potraktowałem je (piny po każdej ze stron) środkiem czyszczącym, a efekt jest taki, że jest troszkę lepiej, bo rusza od razu, ale w dalszym ciągu chodzi jakby na 2, 3 gary i szybko zaczyna pracować normalnie
przy okazji zrobiłem to ze złączem mapsensora i jeszcze chcę wymienić wszystkie wężyki podciśnienia w tym układzie oraz wyjąć listwę, rozebrać i zobaczyć, czy jest coś do czyszczenia, czy się nowa należy
 
Ostatnia edycja:
Podłącze się do tematu. Ostatnio zmieniałem wtryski i zmieniłem na Walteki czerwone typ 30 ale te nowszego typu. Pojechałem na regulacje okazało ze starsze elpigaz zielone juz padły i trzeba zmienić. Gazmen polcił te, ale cena 160 zł coś mi się mała wydaje za coś takiego.

Bedzie to jakoś chodziło? Pytam oczywiście w kontekście czy jakbył założył lepszą czy by było duzo lepiej?

Auto chodzi ok. Może troche duzo pali, ale 11 l Lpg w 2.0 w mieszanym cyklu to chyba nie tak złe?
Co myślicie koledzy?
 
jak padły, to czemu auto jeździ?
moja też pali 11 w mieście, a nawet więcej jak się pociśnie, dzisiaj tankowałem i wyszło 10,2 w cyklu mieszanym
 
Padły stare, bo bardzo nie równo lały, testowane na maszynie. Auto wtedy jeździło ale palilo 15 litrów. zmieniłem na nowe i na nowych jeździ całkiem nieźle, pali 11 w mieszanym ale 20% miasta i raczej emerycko. Tylko się pytam czy bardzo źle zrobielm akładające te valteki typ 30. bedzie alfa na czyms takim jeździć w dluższej perspektywie i czy wiele bym zyskał zakładając drożesze/lepsze wtryski.
 
Jest dobrze . Jak pisałem wyżej.
Auta z naszych roczników powinny jeździć po emerycku o ile jeszcze chcemy parę lat nimi pojeździć.
Co do jakości wtrysków to chyba nie uzyskasz tu satysfakcjonującej odpowiedzi .
Bo gdzie dwóch polaków tam trzy zdania. Mój gaz-men twierdził że nawet te tanie wtryski wytrzymują spokojnie ponad 50tkm.
A na awarię nie ma mocnych nawet TOYOTA się psuje.
 
ogień jest dobry na wariator i ciśnienie oleju jest wtedy dobre :)

a moja Gtv strzeliła dzisiaj focha i nie chciała jechać na podtlenku gazotu, a dokładniej, to po przełączeniu na lpg nie było reakcji i tylko hamowało silnikiem
do pracy pojechałem na benzynie, a wróciłem jak gdyby nigdy nic na gazie, przełączyło się i działało

myślałem, że może elektrozawór coś nie działa jak powinien i nie podaje gazu, ale wtedy by listwa działała i terkotała, jak myślicie?
 
Amortyzatory
Powrót
Góra